تحلیل قیمت بیت کوین و اتریوم برای 7 روز آتی

سمت و سوی ارزهای دیجیتال در 7 روز آینده

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 181
  • 0
  سمت و سوی ارزهای دیجیتال در 7 روز آینده
  اگر قرار باشد بیت کوین این هفته را با رشد به کار خود ادامه دهد و بر این افت غلبه کند، باید از سد 50 هزار و 94 دلاری بگذرد. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، مهمترین ارز دیجیتال می‌تواند حتی تا سطح مقاومت اول یعنی 58 هزار و 554 دلار نیز بالا برود.

  در 7 روز گذشته بازار ارزهای دیجیتال با افت روبرو شد. در جریان این کاهش، بیت کوین به کانال 40 هزار دلاری بازگشت و سایر ارزها نیز روزهای ناخوشایندی را سپری کردند. اما در این هفته چه بر سر بازار رمزارزها خواهد آمد؟ کسانی که در این بازارها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، می‌خواهند بدانند سمت و سوی ارزهای دیجیتال در 7 روز آینده چگونه خواهد بود. در ادامه بر اساس تحلیل معتبر fxempire تحلیلی از وضعیت قیمت بیت کوین و اتریوم ارائه خواهیم کرد. از آنجا که این دو ارز دیجیتال سهم بزرگی از بازار را در اختیار دارند، تغییرات قیمت این دو ارز روی کل بازار ارزهای دیجیتال تاثیر می‌گذارد.

  قیمت بیت کوین در 7 روز آینده

  بیت کوین در روزهایی که گذشت، با افت چشمگیری روبرو شد. در 7 روز منتهی به 5 دسامبر (14 آذر) قیمت بیت کوین در بازار 13.7 درصد افت کرد. بهای مهمترین ارز دیجیتال در هفته گذشته تا 42 هزار دلار نیز افت کرد، اما در حال حاضر در حدود 48 هزار دلار معامله می‌شود. اما سمت و سوی بیت کوین در 7 روز آتی چه خواهد بود؟

  سناریوهای صعودی و نزولی بیت کوین

  اگر قرار باشد بیت کوین این هفته را با رشد به کار خود ادامه دهد و بر این افت غلبه کند، باید از 50 هزار و 94 دلار فراتر برود. در صورتی که چنین اتفاقی رخ دهد، مهمترین ارز دیجیتال می‌تواند حتی تا سطح مقاومت اول یعنی 58 هزار و 554 دلار نیز بالا برود. اگر پس از رسیدن به مقاومت اول، استقبال از خرید بیت کوین به هر دلیلی باقی بماند، مقاومت اول شکسته شده و بهای هر واحد از این ارز دیجیتال ممکن است تا سطح مقاومت دوم یعنی 67 هزار و 634 دلار هم بالا برود. با این حال در حال حاضر، نشانه‌های چندانی از رشد در این ارز دیجیتال به چشم نمی‌خورد. اما شاید بپرسید بیت کوین تا کجا می‌تواند پایین برود؟

  بیت کوین 32 هزار دلاری؟

  اگر بیت کوین در این روزها نتواند به سطح 50 هزار دلاری بازگردد، قیمت آن می‌تواند تا سطح حمایت اول هم پایین برود. سطح حمایتی اول 41 هزار و 14 دلار است. در صورتی که پس از رسیدن به سطح حمایت اول خبرهای منفی بیشتری در بازار به گوش برسد یا فروشندگان دست بالا را در بازار داشته باشند، بهای بیت کوین می‌تواند تا سطح حمایت دوم یعنی 32 هزار و 554 دلار هم کاهش یابد.

  اتریوم تا کجا صعود می‌کند؟

  در 7 روز اخیر، اتریوم افت به نسبت کمتری را شاهد بوده است. این ارز دیجیتال مهم در هفته منتهی به 5 دسامبر (14 آذر) 2.21 درصد افت کرد و در حال حاضر حدود 4 هزار دلار معامله می‌شود. اگر اتریوم بخواند این هفته را با رشد پشت سر بگذارد، باید تا 4188 دلار صعود کند. در این صورت، قیمت اتریوم ممکن است تا سطح مقاومت اول یعنی 4800 دلار بالا برود. اگر پس از رسیدن به این سطح قیمت تقاضا برای اتریوم همچنان بالا بماند، بهای آن می‌تواند تا سطح مقاومت دوم یعنی 5398 دلار هم رشد کند.

  اتریوم کمتر از 3 هزار دلار می‌شود؟

  در صورتی که اتریوم نتواند در این 7 روز به 4188 دلار برسد، این امکان وجود دارد که تا سطح حمایت اول یعنی 3590 دلاری افت نماید. در صورتی که خبرهای منتشر شده پس از رسیدن به سطح حمایتی اول چندان جالب نباشند و فروشندگان دست بالا را در خرید و فروش اتریوم در اختیار داشته باشند، اتریوم می‌تواند حتی تا سطح حمایت دوم یعنی 2978 دلار هم پایین برود.

  جمع‌بندی

  همان طور که گفتیم، در روزهای اخیر قیمت ارزهای دیجیتال با افت همراه بود. هرچند نشانه‌های صعود در بازار ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر کمرنگ است، اما در اینجا به بررسی سناریوهای صعودی و نزولی بیت کوین پرداختیم. درست است که تحلیل تکنیکال بالا می‌تواند شما را در سرمایه‌گذاری کمک کند، اما بهتر است از ابزارهای کمکی و بیشتری هم برای تحلیل کمک بگیرید تا ارزیابی کامل و خوبی از بازار داشته باشید.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها