سرمایه+>سرمایه‌گذاری>برندگان بازدهی هفته آخر آذر/ ارزهای دیجیتال و صندوق‌های درآمد ثابت در صدر>

برندگان بازدهی هفته آخر آذر/ ارزهای دیجیتال و صندوق‌های درآمد ثابت در صدر

  • اشتراک‌گذاری
  • 9
  • 0

در هفته آخر آذرماه اغلب بازارها بازدهی مثبتی نشان ندادند. بازار سهام در این مدت شاخص ۱٫۵ میلیون واحدی را از دست داد و کاهش نسبتا زیادی به خصوص در دو روز کاری آخر خود تجربه کرد. طلا و سکه نیز با نزول روبرو بودند. دلار هفته‌ای با نوسان در پی داشت ولی قیمت آن نسبت به پایان هفته پیش تنها اندکی کاهش داشت. برنده این هفته را می‌توان ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین و اتریوم دانست که هفته خوبی را پشت سر گذاشتند. البته این بازارها ریسک قابل توجه خود را دارند و برای بسیاری از سرمایه‌گذاران گزینه ناآشنایی به شمار می‌آیند. گزینه کم ریسک‌تری که در این هفته می‌توان آن را برنده دانست، صندوق‌های درآمد ثابت هستند. این صندوق‌ها به علت ریسک پایین خود برای اغلب سرمایه‌گذاران، به خصوص آنانی که ریسک گریز هستند، گزینه مناسبی بوده‌اند.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

بورس و از دست رفتن کانال ۱٫۵ میلیون واحدی

بازدهی بورس تهران در هفته اخیر بالاخره منفی شد. این شاخص که مدتی بود روند صعودی خود را طی می‌کرد، در هفته نهایی آذر قرمز پوش شد. بورس تهران هفته پیش را با ورود به کانال ۱٫۵ میلیونی به پایان برده بود. با این حال به جز روز نخست هفته، بقیه روزها با کاهش همراه بود. به این ترتیب، در پایان هفته کار شاخص کل در عدد یک میلیون و ۴۱۳ هزار واحد به اتمام رسید. این اعداد حاکی از این است که بورس در هفته اخیر شاهد نزول ۶٫۱۶ درصدی بوده است. شاخص هم وزن نیز ۳٫۲۴ درصد کاهش یافت.

افت اندک دلار

در یک هفته اخیر دلار نسبتا ثبات بوده است. با این حال، در میان هفته نوساناتی داشت. دلار در اواخر هفته قبل حدود ۲۶ هزار تومان معامله می‌شد اما در حال حاضر حدود ۲۵ هزار و ۸۸۰ تومان است. این میزان به معنای کاهش حدودا نیم درصدی دلار در هفته نهایی آذر ماه است.

حرکت نزولی طلا در بازار

قیمت طلا در بازار در یک هفته اخیر با کاهش روبرو بود. فلز زرد که کار خود را در پایان هفته با یک میلیون و ۱۵۲ هزار تومان به ازای هر گرم به پایان برده بود، در این هفته به یک میلیون و ۱۳۸ هزار تومان کاهش یافت. این میزان به معنی کاهش ۱٫۲۴ درصدی طلا در هفته پایانی آذر بود. قیمت سکه امامی نیز دوباره به کانال ۱۱ میلیونی بازگشت. سکه که در پایان هفته گذشته به قیمت ۱۲ میلیون و ۴۲۲ هزار تومان معامله می‌شد، در هفته جاری به قیمت ۱۱ میلیون و ۹۵۸ هزار تومان کاهش یافته است. این کاهش به معنی از دست رفتن ۳٫۷۳ درصدی سکه در یک هفته اخیر است.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد تعطیلی‌های اول آذر

رشد خیره کننده بیت کوین و اتریوم

بیت کوین در هفته اخیر پس از چند هفته کش و قوس، بالاخره روند صعودی طی کرد. این ارز دیجیتال در حال حاضر به ۲۲ هزار و ۴۸۶ دلار رسیده است. قیمت اتریوم نیز ۶۴۸ دلار است. افزایش قیمت ۷ روز اخیر ارزهای دیجیتال به معنای افزایش ۲۴ درصدی بیت کوین و ۱۸درصدی اتریوم است.

مقالات مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...