سرمایه+>صندوق‌ سرمایه‌گذاری>چگونه بهترین صندوق سرمایه‎‌گذاری را انتخاب کنیم؟>

چگونه بهترین صندوق سرمایه‎‌گذاری را انتخاب کنیم؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 93
  • 0
  صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت ریسک بسیار پایینی دارد و به همین دلیل بعد از سنجش ریسک، سرمایه گذاری در این صندوق به افرادی که ذاتا ریسک گریز هستند پیشنهاد می‌شود.

  فکر کردن به سرمایه گذاری به چند دلیل برای ما در یک اقتصاد تورمی حائز اهمیت است. اولین دلیل وجود تورم است که سال به سال و یا متاسفانه ماه به ماه باعث از بین رفتن وجوه نقدی می‌شود که در دست داریم. به همین دلیل هم باید هر چه زودتر برای حفظ ارزش پول‌مان کاری انجام دهیم. موضوع دیگر به دوران پیری ما مرتبط می‌شود که دیگر نمی‌توانیم مانند سال‌های جوانی کار کنیم و باید تا زمانی که جوان هستیم اندوخته‌ای را در جایی قرار دهیم تا سال‌های بازنشستگی را با خیالت راحت پشت سر بگذاریم. دلایل دیگری هم وجود دارد که هر کدام به اندازه خود موجه هستند. هر کدام از ما به فراخور توانایی و دانش خود زمینه‌ای را برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنیم. یکی از راحت‌ترین و علمی‌ترین روش‌های سرمایه گذاری همین صندوق های سرمایه گذاری هستند. اما این سوال پیش می‌آید که چگونه بهترین صندوق سرمایه گذاری را برای ادامه مسیر مالی‌مان انتخاب کنیم؟ در ادامه به این مهم خواهیم پرداخت.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

  در پاسخ به این سوال که چگونه بهترین صندوق سرمایه گذاری را انتخاب کنیم باید گفت که اول از همه، این انتخاب به نوع شخصیت سرمایه گذاری شما و محدوده زمانی مورد نظرتان بستگی دارد. یکی از گزینه‌هایی که بسیاری از افراد به عنوان یک جایگزین بهتر از بانک برای سرمایه گذاری به آن تمایل پیدا می‌کنند صندوق درآمد ثابت است. به طور معمول 70 تا 95 درصد دارایی این نوع صندوق از سپرده‌های بانکی و اوراق مشارکت تشکیل شده است و مابقی دارایی به انتخاب صندوق در بورس سرمایه گذاری می‌شود. به خاطر سبک دسته بندی دارایی‌ها باید گفت که صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت ریسک بسیار پایینی دارد و به همین دلیل بعد از سنجش ریسک ، سرمایه گذاری در این صندوق به افرادی که ذاتا ریسک گریز هستند پیشنهاد می‌شود.

  بیشتر بخوانید: روش‌های سرمایه‌گذاری با پول کم

  صندوق های سرمایه گذاری سهامی

  درست بر خلاف صندوق های درآمد ثابت باید به صندوق های سرمایه گذاری سهامی اشاره کرد که 70 تا 95 درصد دارایی تشکیل دهنده آن‌ها در سهام مختلف سرمایه گذاری شده است. در میان انواع صندوق های سرمایه گذاری این نوع صندوق پر ریسک‌ترین و البته پر بازده‌ترین نوع صندوق‌ها است که افراد با توجه به میزان بالای ریسک پذیری‌شان می‌توانند این نوع صندوق را بهترین صندوق سرمایه گذاری برای خود بدانند. توجه داشته باشیم که هر دو نوع صندوق نام برده برای سرمایه گذاری بلند مدت بهترین کارایی را دارند و افرادی باید به سمت سرمایه گذاری در آن‌ها بروند که عمدتا تا 5 سال افق زمانی برای سرمایه گذاری خود مشخص کرده‌اند.

  صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر سکه طلا

  نام این نوع صندوق نیز در میان بهترین صندوق های سرمایه گذاری قرار گرفته است. دارایی تشکیل دهنده این صندوق اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلا است. بی شک همه ما مایل به سرمایه گذاری در این فلز گرانبها هستیم اما بسیاری از ما توانایی خرید یک سکه طلا را نداریم و حتی اگر هم آن میزان پول را داشته باشیم، بعد از خرید، باید نگران امنیت طلای فیزیکی خود باشیم. صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر طلا این امکان را ایجاد کرده است که با میزان خیلی کم‌تر از پول یک سکه طلا می‌توان اقدام به سرمایه گذاری در این فلز گرانبها کرد.

  مقالات مرتبط
  💬 نظرات
  برای نظر دادن وارد شوید
  هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...