بیت کوین و اتریوم تا کجا افت می‌‎کنند؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 286
  • 0
  بیت کوین و اتریوم تا کجا افت می‌‎کنند؟

  در صورتی که بیت کوین نتواند از سد 60 هزار دلاری عبور کرده و بالاتر رود، ممکن است تا سطح حمایتی اول یعنی 54115 دلار افت کند. اگر خبر مثبتی در کار نباشد یا فروشندگان دست بالا را در بازار داشته باشند، ارزش بیت کوین ممکن است تا سطح حمایتی دوم هم افت کند.

  در هفته گذشته قیمت ارزهای دیجیتال با افت روبرو بود. بیت کوین به کمتر از 60 هزار دلار رسید و اتریوم هم از این کاهش بی‌نصیب نماند. بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال اکنون به این فکر می‌کنند که در هفته جاری رمزارزها چه سرنوشتی خواهند داشت؟ اگر نزول بازار ادامه یابد، بیت کوین و اتریوم تا کجا افت می‌‎کنند؟ در چه صورتی ممکن است ارزهای دیجیتال با رشد قیمت روبرو شوند؟ در ادامه تلاش می‌کنیم تا با استفاده از نظر کارشناسان fxempire به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و اتریوم در این هفته بپردازیم و به سوالات بالا پاسخ دهیم. از آنجا که بیت کوین و اتریوم سهم بزرگی از بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارند، چشم‌انداز و تحولات آنها تاثیر عمده‌ای روی کل بازار رمزارزها می‌گذارد.

  قیمت بیت کوین در 7 روز آینده

  در 7 روز منتهی به یکشنبه 30 آبان 1400، بیت کوین با افت بیش از 10 درصدی در قیمت روبرو شد و بهای آن در محدوده 58 هزار دلاری قرار گرفت. برای آن که قیمت بیت کوین بتواند این هفته با رشد همراه باشد، باید از سد (پیوت) 60 هزار و 229 دلاری بگذرد. در این صورت می‌تواند تا سطح مقاومت نخست یعنی 64806 دلار صعود کند. با رسیدن به این سطح قیمت، رشد بیت کوین متوقف شده و حتی ممکن است با افت نیز روبرو شود. با این حال، اگر خبر مثبتی در بازار بپیچد یا به هر دلیلی خریداران قدرت بالایی در بازار پیدا کنند، مقاومت سطح اول شکسته شده و بیت کوین ممکن است حتی تا سطح مقاومت دوم یعنی 70920 دلار هم افزایش یابد.

  سناریوی نزولی: بیت کوین کمتر از 50 هزار دلار می‌شود؟

  در صورتی که بیت کوین نتواند از سد 60 هزار دلاری که در بالا گفته شد عبور کرده و بالاتر رود، ممکن است تا سطح حمایتی اول یعنی 54115 دلار افت کند. معنای رسیدن به سطح حمایتی اول آن است که ممکن است در نزدیکی آن، افت قیمت بیت کوین متوقف شده و حتی با رشد قیمت روبرو شویم. با این حال، اگر خبر مثبتی در کار نباشد یا به هر دلیلی فروشندگان دست بالا را در بازار داشته باشند، ارزش بیت کوین ممکن است حمایت اول را به سمت پایین شکسته و تا سطح حمایت دوم یعنی 49 هزار و 538 دلار هم افت کند. بنابراین، در بدترین شرایط در 7 روز آتی، بیت کوین ممکن است به کمتر از 50 هزار دلار برسد.

  چشم‌انداز اتریوم در 7 روز آتی

  در 7 روز منتهی به یکشنبه 30 آبان، بهای اتریوم حدود 8 درصد افت کرد و در حدود 4200 دلار معامله شد. اگر قرار باشد اتریوم در این هفته روند صعودی طی کند، باید از سد 4331 دلاری بگذرد. در این صورت قیمت اتریوم می‌تواند تا سطح مقاومت اول یعنی 4702 دلاری هم رشد کند. اگر با رسیدن به سطح مقاومت اول اخبار خوبی در بازار منتشر شود یا به هر دلیلی خریداران دست بالا را در بازار داشته باشند، حتی ممکن است اتریوم مقاومت اول را بشکند و تا 5141 دلار، یعنی مقاومت دوم، صعود کند.

  اتریوم تا کجا می‌تواند افت کند؟

  از سوی دیگر، اگر اتریوم در عبور از سد (پیوت) 4331 دلاری ناکام بماند، بهای آن می‌تواند تا سطح حمایتی اول 3892 دلاری افت نماید. با رسیدن به این سطح حمایتی، افت بهای این ارز دیجیتال معتبر متوقف شده یا حتی ممکن است شاهد رشد آن باشیم. با این حال، اگر در این قیمت باز هم فروشندگان قدرت بالایی در بازار داشته باشند، ممکن است سطح حمایتی اول شکسته شود و بهای اتریوم تا سطح حمایت دوم یعنی 3521 دلار افت کند.