سرمایه+>ارز دیجیتال>بیت کوین در آستانه ۳۰ هزار دلار/ ۳ دلیل افزایش قیمت بیت کوین>

بیت کوین در آستانه ۳۰ هزار دلار/ ۳ دلیل افزایش قیمت بیت کوین

  • اشتراک‌گذاری
  • 17
  • 0

بیت کوین همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد و همین موضوع بسیاری از سرمایه‌گذاران در سراسر جهان را به خود جلب کرده است. همزمان نگرانی‌هایی نیز از تکرار تاریخ افت این ارزهای دیجیتال وجود دارد. در حال حاضر قیمت بیت کوین به ۲۹ هزار و ۸۰۰ دلار رسیده است که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، افزایش حدودا ۲٫۸ درصدی نشان می‌دهد. در ادامه نگاهی به پیش‌بینی‌ها و چند دلیل افزایش قیمت بیت کوین تا پایان ژانویه می‌پردازیم.

بیت کوین

بیت کوین تا کجا بالا می‌رود؟

مارک نیوتون، موسس و رئیس شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری «مشاوران نیوتون» می‌گوید بیت کوین ممکن است در ابتدای ژانویه با افت قیمت روبرو شود. با این حال، در میان مدتبه نظر می‌رسد قیمت بیت کوین صعودی باشد. افزایش علاقه به بیت کوین در سراسر جهان به خصوص سرمایه‌گذاران نهادی دلیل افزایش قیمت بیت کوین در یک سال اخیر بوده است. میزان جستجو برای بیت کوین نیز در قیاس با مدت مشابه سال گذشته ۷۵۰ درصد رشد داشته است. با این حال این آمار و ارقام هنوز با مقادیر سه سال گذشته اختلاف دارد. برخی کارشناسان مانند بوریس شلاسبرگ، مدیر سرمایه‌گذاری در شرکت بی‌کی، نیز معتقدند افزایش علاقه سرمایه‌گذاران نهادی نشانه خوبی برای رشد ارزهای دیجیتال است. البته به نظر کارشناسان، افرادی که قصد دارند در آینده بیت کوین را معامله کنند، باید بدانند نوسان آن زیاد است. او معتقد است بیت کوین می‌تواند تا ۵۰ هزار دلار رشد کند.

۳ دلیل افزایش قیمت بیت کوین

برخی تحلیلگران مانند تام لی معتقدند تضعیف دلار می‌تواند دلیل افزایش قیمت بیت کوین در سال جدید باشد. البته به عقیده وی دلایل دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند موجب افزایش بهای ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین شوند. میزان نقدینگی بانک‌های مرکزی از جمله این دلایل است. به نظر وی، سرمایه‌گذاران سنتی در شرایط مشابه طلا می‌خریدند، اما جوانان در این شرایط رو به خرید بیت کوین آورده‌اند.

تحلیل‌های تکنیکال و بیت کوین

به نظر می‌رسد عدد ۲۹ هزار و ۹۰۰ دلار در حال حاضر برای بیت کوین و خریدارانش بسیار مهم باشد. از سوی دیگر، حمایت بیت کوین در ۲۴ هزار دلار قرار دارد. یعنی انتظار می‌رود در صورت کاهش بهای بیت کوین، قیمت آن در مرحله اول تا ۲۴ هزار دلار افت کند، اما در صورت شکستن ۳۰ هزار دلار به افق جدیدی رشد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: قیمت بیت کوین در این هفته چه تغییری می‌کند؟

جمع‌بندی

بر اساس آنچه گفته شد، بسیاری از کارشناسان معتقدند قیمت بیت کوین در میان مدت رشد خواهد کرد. با این حال برخی نیز بر این باورند که در کوتاه‌مدت امکان دارد این ارز دیجیتال در آستانه ۳۰ هزار دلاری تا حدودی باقی بماند. البته اگر این سد شکسته شود، بهای بیت کوین در کانال جدیدی حرکت خواهد کرد. با این حال نکته‌ای که نباید در اینجا مورد غفلت قرار گیرد، میزان نوسان شدید ارزهای دیجیتال است. قیمت این ارزها ممکن است به شدت افزایش یا کاهش پیدا کند و همین موضوع ریسک سرمایه‌گذاری را در آنها بالا می‌برد. به همین منظور آشنایی با سازوکار ارزهای دیجیتال، ریسک‌پذیری و توزیع ریسک با سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیگر، از نکاتی است که باید پیش از ورود به این بازار مورد توجه قرار گیرد.

مقالات مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...