بیت کوین سقف تاریخی خود را می‌شکند؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 135
  • 0
  بیت کوین سقف تاریخی خود را می‌شکند؟

  تحلیل تکنیکال بیت کوین از سوی کارشناسان fxempire نشان می‌دهد برای آن که این ارز دیجیتال معتبر بتواند روند صعودی خود را حفظ کند، نباید به کمتر از 59 هزار و 414 دلار افت کند. در این صورت رشد بیت کوین تا سطح مقاومت اول یعنی 64 هزار و 990 دلار دور از ذهن نیست.

  ارزهای دیجیتال در هفته‌های اخیر به روزهای خوش خود بازگشته‌اند. این ارزها که از ماه چهارم سال 2021 (اواخر اردیبهشت 1400) با افت شدیدی روبرو شده بودند، به نظر می‌رسد در حال پس گرفتن سطوح قیمتی از دست رفته خود هستند. بیت کوین به تازگی وارد کانال 60 هزار دلاری شده و قیمت آن در حال حاضر حدود 62 هزار دلار است. این مقدار بسیار نزدیک به سقف تاریخی این ارز دیجیتال مهم است که 64 هزار و 889 دلار محسوب می‌شود. اما آیا بیت کوین موفق می‌شود بار دیگر سقف قیمتی تاریخی خود را در این هفته بشکند؟ رشد بیت کوین ارزهای مهم دیگر بازار را به کجا خواهد برد؟ در ادامه سعی می‌کنیم با استفاده از وبسایت معتبر fxempire به این پرسش‌ها پاسخ دهیم.

  ماجرای بیت کوین به کجا می‌رسد؟

  همان طور که گفتیم در هفته‌های اخیر بیت کوین در حال احیای خود بوده است. بهای بیت کوین در ماه‌های اخیر (اواخر تیر 1400) حتی به کمتر از 30 هزار دلار نیز رسید، اما از آن هنگام به بعد رشد خوبی داشته است. در هفته‌های اخیر پس از برخی تحولات و از جمله این که مشخص شد فدرال رزرو مساله‌ای بر سر راه ارزهای دیجیتال ایجاد نخواهد کرد، قیمت بیت کوین روند صعودی پیمود. در یک هفته اخیر قیمت دلاری بیت کوین 12.5 درصد رشد کرد تا رشد خوب 13 درصدی هفته ماقبل آن را ادامه دهد. اما چشم‌انداز قیمت بیت کوین در این هفته چه خواهد بود؟ در چه شرایطی بیت کوین رشد و در چه شرایطی افت می‌کند؟

  بیت کوین در این هفته به سقف می‌رسد؟

  تحلیل تکنیکال بیت کوین از سوی کارشناسان fxempire نشان می‌دهد برای آن که این ارز دیجیتال معتبر بتواند روند صعودی خود را حفظ کند، نباید به کمتر از 59 هزار و 414 دلار افت کند. در این صورت رشد بیت کوین تا سطح مقاومت اول یعنی 64 هزار و 990 دلار دور از ذهن نیست. این موضوع به معنی آن است که بیت کوین می‌تواند در این هفته سقف قیمتی تاریخی خود را بشکند. اگر زمانی که بیت کوین تا این سطح می‌رسد، خریداران همچنان فعال باشند و تقاضا برای بیت کوین بالا باقی بماند، این ارز دیجیتال خواهد توانست سطح مقاومت اول را شکسته و تا سطح مقاومت دوم حرکت کند. سطح مقاومت دوم این ارز مهم 68 هزار و 476 دلار است.

  سناریوی نزولی برای بیت کوین

  هرچند در حال حاضر بیت کوین در حال صعود است اما اگر به هر دلیلی قیمت آن در 7 روز آینده به کمتر از 59 هزار و 414 دلار افت کند، ممکن است تا 55 هزار و 928 دلار یعنی سطح حمایت اول نیز پایین بیاید. اگر با رسیدن به این سطح قیمت همچنان بازار روند نزولی داشته باشد و فروشندگان در بازار پررنگ باشند، بهای بیت کوین ممکن است حتی تا سطح حمایت دوم یعنی 50 هزار و 351 دلار نیز افت نماید.

  نگاهی به قیمت اتریوم در هفته جاری

  اتریوم نیز از مهمترین ارزهای دیجیتال این بازار است. این ارز مهم در 7 روز گذشته 12.7 درصد رشد داشته و اکنون در حدود 3850 دلار معامله می‌شود. اگر قرار باشد اتریوم این هفته را با روند صعودی ادامه دهد نباید قیمت آن به کمتر از 3730 دلار افت کند. در این شرایط، این ارز دیجیتال توانایی آن را دارد که تا سطح مقاومت اول یعنی 4086 دلاری بالا برود. در این قیمت و به طور کلی پس از رسیدن به مقاومت معمولا رشد متوقف می‌شود. با این حال، اگر پس از رسیدن به این سطح همچنان فشار تقاضا و خرید باقی بماند، اتریوم می‌تواند تا سطح مقاومت دوم یعنی 4325 دلار نیز رشد کند. با این حال باز هم به نظر نمی‌رسد اتریوم حتی با رشد این هفته، بتواند سقف قیمتی خود را در این هفته بشکند، مگر آن که اتفاق خارق‌العاده‌ای در بازارها رخ دهد. بالاترین قیمتی که اتریوم تجربه کرده، 4379 دلار بوده است.

  سناریوی نزولی اتریوم

  در بالا به سناریوی صعودی اتریوم اشاره کردیم، اما در صورتی که قیمت اتریوم به کمتر 3730 دلار برسد چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر برای اتریوم چنین اتفاقی بیفتد، این ارز دیجیتال ممکن است تا سطح حمایتی اول یعنی 3491 دلار هم افت کند. با رسیدن به این سطح قیمت احتمالا افت قیمت متوقف شود، اما اگر بازار فروش اتریوم داغ بوده و فروشندگان آن در بازار فعال باشند، اتریوم می‌تواند افت تا سطح حمایت دوم را نیز تجربه کند. در این شرایط اتریوم ممکن است تا سطح قیمت 3135 دلار هم نزول کند.

  تازه‌ترین‌ها