بیت کوین به 70 هزار دلار می‌رسد؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 145
  • 0
  بیت کوین به 70 هزار دلار می‌رسد؟

  قیمت بیت کوین در روزهای اخیر با رشد خوبی همراه بوده و به 66 هزار دلار رسیده است. اکنون یکی از سوالاتی که برای سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال وجود دارد آن است که بهای بیت کوین در این هفته تا کجا رشد می‌کند و آیا امکان افت آن هم وجود دارد؟

  در 7 روز اخیر قیمت ارزهای دیجیتال بار دیگر روند افزایشی طی کرد. امروز، دوشنبه نیز قیمت ارزهای دیجیتال به رشد ادامه داد. رشد این روزهای بازار و رسیدن به سطوح قیمتی تاریخی، بار دیگر ارزهای دیجیتال را بر سر زبانها انداخته است. برای بسیاری از سرمایه‌گذاران این پرسش وجود دارد که بیت کوین تا کجا رشد می‌کند و آیا ممکن است بار دیگر سقف تاریخی خود بشکند؟ یا این که با افت روبرو خواهد شد؟ در این جا براساس تحلیل وبسایت معتبر fxempire به تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده می‌پردازیم. از سوی دیگر، رشد قیمت بیت کوین می‌تواند موجب رشد کل بازار و سایر ارزهای دیجیتال هم شود.

  قیمت بیت کوین تا کجا رشد می‌کند؟

  قیمت بیت کوین در 7 روز اخیر تا یکشنبه بیش از 3 درصد رشد کرد. امروز دوشنبه نیز بهای بیت کوین با رشد خوبی همراه شد و به 66 هزار دلار رسید. این در حالی است که در طول هفته ارزش این ارز دیجیتال مهم تا 60 هزار دلار نیز افت کرده بود. اکنون یکی از سوالاتی که برای سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد آن است که بهای بیت کوین در این هفته تا کجا رشد می‌کند و آیا امکان افت آن هم وجود دارد؟

  به عقیده کارشناس fxempire به این دلیل که بیت کوین در روز دوشنبه توانست نخستین سطح مقاومت خود را در 65 هزار و 195 دلار بشکند، در شرایطی که به کمتر از این سطح افت نکند، می‌تواند شاهد روند صعودی باشد و تا 67 هزار و 128 دلار هم رشد کند. اگر با رسیدن به این سطح قیمتی همچنان استقبال از خرید بیت کوین بالا باشد، این ارز دیجیتال می‌تواند در 7 روز آینده حتی تا 71 هزار و 897 دلار هم بالا برود و سقف قیمتی پیشین خود را بشکند.

  یک سناریوی نزولی برای بیت کوین

  از سوی دیگر، در صورتی که بیت کوین نتواند سطح قیمت 65 هزار دلاری را حفظ کند، می‌تواند با افت روبرو شود. در این شرایط قیمت بیت کوین امکان دارد تا سطح حمایت اول یعنی 60 هزار و 426 دلار هم افت نماید. با رسیدن به این سطح حمایتی، ممکن است کاهش قیمت بیت کوین متوقف شود اما اگر میزان فروش بیت کوین در بازار غالب باشد، می‌تواند تا سطح حمایتی دوم یعنی 57 هزار و 590 دلار هم افت نماید.

  بیشتر بخوانید: بلاک چین چیست؟

  چشم‌انداز اتریوم در 7 روز آینده

  اتریوم نیز در 7 روزی که گذشت با رشد قیمت روبرو بود و سقف قیمتی خود را شکست. از آنجایی که اتریوم مقاومت خود را شکسته است، انتظار می‌رود در صورتی که به کمتر از 4480 دلار افت نکند، تا سطح مقاومت 4808 دلاری هم بالا برود. اگر پس از رسیدن به سطح مقاومت اول اتریوم همچنان با استقبال روبرو شود، بهای آن قابلیت این را دارد که تا سطح مقاومت دوم یعنی 5 هزار دلار هم رشد کند.

  سناریوی نزولی اتریوم

  در صورتی که اتریوم به کمتر از 4480 دلار افت کند، قیمت آن می‌تواند تا سطح حمایتی نخست یعنی 4288 دلاری هم پایین برود. پس از رسیدن به این سطح قیمت، اگر همچنان فروشندگان اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال غالب باشند، بهای آن ممکن است تا سطح حمایتی دوم یعنی 3960 دلار هم پایین برود.

  جمع‌بندی

  در بالا به بررسی تحلیل هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال پرداختیم. در این تحلیل به سطوح حمایت و مقاومت این ارزها از نگاه کارشناس fxempire اشاره نمودیم. این سطوح حمایت و مقاومت می‌توانند نکاتی را در خصوص تغییرات قیمت در 7 روز آینده به ما بگویند. البته بهتر است تنها به این موضوع اکتفا نکرد و در تحلیل ارزهای دیجیتال از معیارهای دیگر هم استفاده کرد.