تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال

واکاوی قیمت اتریوم و بیت کوین در هفته جاری

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 112
  • 0
  واکاوی قیمت اتریوم و بیت کوین در هفته جاری
  اگر قرار باشد بیت کوین در 7 روز آینده با صعود همراه باشد، باید از سد 47 هزار و 487 دلاری عبور کند. در این صورت این امکان وجود دارد که بتواند تا سطح مقاومت اول یعنی 49 هزار و 451 دلار نیز افزایش یابد. با رسیدن به این سطح مقاومت، افزایش احتمالی قیمت بیت کوین متوقف می‌شود و حتی شاید شاهد افت قیمت نیز باشیم.

  در هفته‌ای که گذشت، قیمت ارزهای دیجیتال با افت روبرو بود. بیت کوین و اتریوم به عنوان مهمترین ارزهای این بازار با عقب‌نشینی قیمتی روبرو شدند. اما ارزهای دیجیتال در این هفته چه سرنوشتی خواهند داشت؟ در ادامه با استفاده از تحلیل وبسایت معتبر fxempire به بررسی تحلیل تکنیکال مهمترین ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین و اتریوم می‌پردازیم و سطوح حمایت و مقاومت آنها را مشخص می‌کنیم. این کار به سرمایه‌گذاران دید می‌دهد تا سطح ورود به این بازار یا خروج از آن را حدس بزنند. البته بهتر است صرفا به این تحلیل اکتفا نکرد و دیدی همه جانبه داشته باشیم و از ابزارهای تکمیلی در تحلیل نیز بهره ببریم.

  بیت کوین در هفته‌ای که گذشت

  همان طور که اشاره کردیم در هفته گذشته بهای بیت کوین کاهش یافت. در 7 روز منتهی به 28 آذر ماه، قیمت بیت کوین 6.81 درصد افت کرد و در پایان دیروز به کانال 46 هزار دلاری نزول کرد. در حال حاضر نیز قیمت بیت کوین در کمتر از 46 هزار دلار معامله می‌شود.

  سناریوی صعودی برای بیت کوین در 7 روز آینده

  اگر قرار باشد بیت کوین در 7 روز آینده با صعود همراه باشد، باید از سد 47 هزار و 487 دلاری عبور کند. در این صورت این امکان وجود دارد که بتواند تا سطح مقاومت اول یعنی 49 هزار و 451 دلار نیز افزایش یابد. با رسیدن به این سطح مقاومت، افزایش احتمالی قیمت بیت کوین متوقف می‌شود و حتی شاید شاهد افت قیمت نیز باشیم. با این حال، اگر خریداران در بازار دست بالا را داشته باشند، این امکان وجود دارد که بیت کوین سطح مقاومت اول را هم بشکند و تا سطح مقاومت دوم بالا برود. سطح مقاومت دوم 52 هزار و 198 دلار محسوب می‌شود.

  سناریوی نزولی برای مهمترین ارز دیجیتال

  اما اگر بیت کوین نتواند در این هفته به سطح 47 هزار و 487 دلاری برسد، بهای آن می‌تواند شاهد افت باشد و تا سطح حمایت اول یعنی 44 هزار و 740 دلاری افت کند. رسیدن به سطح حمایتی به معنای آن است که افت قیمت بیت کوین متوقف شده و شاید حتی شاهد افزایش قیمت آن پس از رسیدن به چنین سطحی باشیم. اما اگر فروشندگان دست بالا را در بازار داشته باشند، ممکن است قیمت بیت کوین سطح حمایتی اول را به سمت پایین بشکند و تا سطح حمایتی دوم یعنی 42 هزار و 776 دلار نیز نزول کند.

  قیمت اتریوم در 7 روز آینده

  در 7 روز منتهی به 28 آذر، قیمت اتریوم 5 درصد افت کرد و به کمتر از 4 هزار دلار رسید. در حال حاضر بهای اتریوم در بازار به کمتر از 3800 دلار نیز رسیده است. اگر قرار باشد اتریوم 7 روز آینده را با صعود پشت سر بگذارد، باید از سد 3905 دلاری عبور کند. در این شرایط اتریوم می‌تواند تا سطح مقاومت اول یعنی 4167 دلاری بالا برود. با رسیدن به این سطح، رشد قیمت اتریوم می‌تواند متوقف شود اما اگر خریداران قدرت بالایی در بازار داشته باشند، اتریوم می‌تواند سطح قیمتی بالا را به سمت بالا بشکند و تا سطح مقاومت دوم یعنی 4408 دلاری افزایش یابد.

  با این حال یک سناریوی نزولی هم برای اتریوم وجود دارد. اگر قیمت اتریوم نتواند به سطح 3905 دلاری برسد، ممکن است بهای آن تا سطح حمایتی اول یعنی 3664 دلاری هم افت نماید. پس از رسیدن به این سطح اگر همچنان فروشندگان در بازار قدرت زیادی داشته باشند، حتی این امکان وجود دارد که سطح حمایتی اول شکسته شده و بهای اتریوم تا سطح حمایتی دوم یعنی 3402 دلاری هم افت کند.

  جمع‌بندی

  در این مطلب به بررسی مهمترین ارزهای دیجیتال پرداختیم و سطوح حمایت و مقاومت تکنیکال دو ارز اصلی بیت کوین و اتریوم را با استفاده از تحلیل وبسایت معتبر fxempire نشان دادیم. با این حال بهتر است تنها به این تحلیل اکتفا نکنید و ابزارهای دیگری را نیز برای یک تحلیل بهینه به کار گیرید.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها