تحلیل قیمت بیت کوین و ریپل در هفته اول شهریور 1400

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 124
  • 0
  تحلیل قیمت بیت کوین و ریپل در هفته اول شهریور 1400

  بازار ارزهای دیجیتال در هفته‌های اخیر باز هم شاهد رشد بوده است. افزایش قیمت بیت کوین در این روزها بار دیگر توجه سرمایه‌گذاران این ارزها را به خود جلب کرده است. پس از افت و خیزهای شدید، فعالان این بازار یا کسانی که قصد آشنایی با آن را داشتند، فهمیده‌اند که این بازار تا چه حد پرنوسان است و قیمت ورود و خروج به آن اهمیت بالایی دارد. یکی از ابزارهایی که در تحلیل تکنیکال برای تشخیص زمان مناسب برای ورود و خروج به بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد، یافتن نقاط حمایت و مقاومت است. در ادامه به تحلیل قیمت هفتگی بیت کوین و ریپل در هفته اول شهریور 1400 می‌پردازیم و نقاط حمایت و مقاومت آن را در این هفته مشخص می‌کنیم.

  آشنایی با نقاط حمایت و مقاومت

  همان طور که گفتیم برخی از افراد آشنا به بازار ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری از ابزارهایی استفاده می‌کنند که یکی از آنها نقاط حمایت و مقاومت است. اما نقاط حمایت و مقاومت چیست؟ اگر در بازارهای مالی معامله کرده باشید، می‌دانید که گاهی قیمت یک دارایی شروع به رشد می‌کند اما با رسیدن به قیمت مشخصی روند صعودی متوقف می‌شود و حتی ممکن است کاهش یابد. در این نقطه ممکن است با حجم فروش بالایی روبرو شویم. البته در شرایطی که چشم‌انداز بازار برای یک دارایی خیلی خوب باشد، حتی هنگامی که به این سطح مقاومت برسیم، قیمت‌ روند صعودی خود را حفظ می‌کند. در این شرایط مقاومت اول شکسته می‌شود و تا سطح قیمت بالاتری که همان مقاومت دوم است، به رشد ادامه می‌دهد.

  بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

  اما حمایت چیست؟ وقتی قیمت یک دارایی در بازار با افت روبرو می‌شود، تا جایی افت می‌کند و با رسیدن به قیمت مشخصی دیگر بیشتر افت نمی‌کند یا حتی روند صعودی خود را آغاز می‌کند. این سطح که با تحلیل‌های تکنیکال مشخص می‌شود و خریداران آن دارایی وارد بازار می‌شوند، حمایت نام دارد. البته اگر وضعیت بازار خیلی خوب نباشد، قیمت می‌تواند حمایت اول را شکسته و تا سطح قیمتی حمایت دوم افت کند. شناخت سطوح حمایت و مقاومت می‌تواند به ما کمک کند تا در موقع مناسبی به بازار وارد یا از آن خارج شویم. البته این ابزار تنها یکی از موارد مورد استفاده تحلیلگران است و بهتر است در تحلیل بازار همه‌ جانبه به بازار نگاه کرد.

  ریپل از ارزهای دیجیتال معتبر

  تحلیل قیمت بیت کوین در هفته نخست شهریور

  در روزهای اخیر قیمت بیت کوین رشد خوبی را شاهد بود و بار دیگر به 50 هزار دلار رسید. سه هفته قبل بیت کوین کمتر از 40 هزار دلار بود. اما آیا افزایش قیمت روزهای اخیر ادامه می‌یابد؟ در چه شرایطی قیمت بیت کوین در این هفته با افت روبرو خواهد شد؟

  بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد آشنایی با ارزهای دیجیتال

  به عقیده کارشناسان fxempire اگر بیت کوین بخواهد روند صعودی خود را در هفته نخست شهریور 1400 حفظ کند، نباید به حدود 47 هزار 682 دلاری افت کند. در این صورت بیت کوین می‌تواند تا سطح مقاومت اول خود یعنی 51 هزار و 372 دلار رشد کند. اگر چشم‌انداز بازار خوب باشد، بیت کوین می‌تواند این مقاومت را بشکند و تا 53 هزار و 478 دلار یعنی سطح مقاومت دوم افزایش پیدا کند. از سوی دیگر، اگر قیمت بیت کوین به کمتر از 47 هزار و 682 دلار افت کند، ممکن است روند نزولی آن کلید بخورد. در این صورت، قیمت بیت کوین می‌تواند تا سطح حمایت اول آن یعنی 45 هزار و 576 دلار نیز پایین بیاید. البته اگر وضعیت بدتر شود، قیمت بیت کوین می‌‎تواند سطح حمایتی اول را شکسته و تا 41 هزار و 886 دلاری هم افت کند.

  بیشتر بخوانید: چگونه بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

  تحلیل قیمت ریپل در هفته اول شهریور 1400

  قیمت ریپل که دو هفته قبل رشد چشمگیری را تجربه کرده بود، در هفته گذشته با افت روبرو شد. به اعتقاد کارشناسان fxempire، اگر قیمت ریپل بخواهد در این هفته رشد کند، نباید به 1.202 دلار افت کند. در این صورت، ریپل می‌تواند تا سطح مقاومت قیمتی اول یعنی 1.353 دلاری نیز افزایش پیدا کند. اگر استقبال از این ارز بیشتر باشد، ریپل می‌تواند مقاومت اول را شکسته و تا 1.48 دلار نیز بالا برود. اما در صورتی که ریپل به کمتر از 1.202 دلار برسد، ممکن است روندی نزولی را شروع کند. در این حالت، ریپل می‌تواند تا حمایت اول یعنی 1.076 دلار افت کند. در صورت عدم استقبال بیشتر، ریپل می‌تواند حتی تا سطح حمایت دوم یعنی 0.924 دلار کاهش یابد.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها