تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و ریپل در 7 روز آینده

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 201
  • 0
  تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و ریپل در 7 روز آینده

  به نظر می‌رسد پس از دوره‌ای افت قابل توجه در بازار ارزهای دیجیتال، این ارزها باز هم بر سر زبانها افتاده‌اند. حدود 8 ماه پیش بود که بازار ارزهای دیجیتال با رشد شدیدی روبرو شد و قیمت بیت کوین به شدت افزایش یافت. چهار ماه پیش بهای هر بیت کوین به کانال 60 هزار دلاری رسیده بود. اما از اینجا بود که افت آن شروع شد. بهای بیت کوین در چهار ماه اخیر حتی به کمتر از 30 هزار دلار نیز رسید. اما دوباره صعود کرد و در حال حاضر به حدود 47 هزار دلار رسیده است. در ادامه به تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و ریپل در 7 روز آینده می‌پردازیم.

  تحولات قیمت بیت کوین در یک هفته اخیر

  بیت کوین در هفته منتهی به 24 مرداد 1400 حدود 7.4 درصد رشد کرد. بهای بیت کوین که در هفته پیش نیز رشد قابل توجهی را تجربه کرده بود، در مرز 47 هزار دلاری قرار گرفت. این رشد بار دیگر بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. اما سوال اینجا است که قیمت بیت کوین در 7 روز آینده تا کجا بالا می‌رود یا پایین می‌آید؟ برای این کار باید با سطوح مقاومت و حمایت آشنا شوید.

  بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

  آشنایی با سطوح مقاومت و حمایت

  اگر تا حالا در بازارهای مالی اقدام به معامله کرده باشید، دیده‌اید که بازارها دچار نوسان هستند و قیمت دارایی‌های مختلف در بازه‌های زمانی گوناگون بالا و پایین می‌رود. سطح حمایت و مقاومت نیز در این مورد مطرح می‌شود. احتمالا دیده‌اید که گاهی قیمت یک دارایی یا سهام در بازار به یک باره رشد می‌کند. با این حال وقتی به یک سطح مشخص قیمتی برسد، صاحبان آن اقدام به فروش می‌کنند و رشد قیمت متوقف می‌شود یا با کاهش ارزش آن دارایی روبرو می‌شویم. به این سطح قیمتی که رشد قیمت در آن متوقف یا حتی وارونه می‌شود، مقاومت گفته می‌شود. با این حال اگر استقبال از یک دارایی زیاد باشد و مردم همچنان به خرید ادامه بدهند، اصطلاحا مقاومت شکسته می‌شود و قیمت آن دارایی تا سطح دیگری (یعنی مقاومت با قیمت بالاتر) افزایش پیدا می‌کند.

  از سوی دیگر، گاهی پیش می‌آید که قیمت یک دارایی در بازار با افت روبرو می‌شود. این افت تا آنجا ادامه می‌یابد که فعالان بازار احساس کنند سرمایه‌گذاری در این دارایی با قیمت فعلی ارزش لازم را دارد. در این صورت اقدام به خرید می‌کنند و افت قیمت آن دارایی متوقف می‌شود و حتی می‌تواند روند صعودی طی کند. به این سطح قیمت که خریداران را در بازار فعال می‌کند، حمایت گفته می‌شود. البته گاهی آن قدر فشار فروش و نااطمینانی نسبت به آن دارایی بالا است، که این سطح حمایتی شکسته می‌شود و قیمت تا سطح حمایت پایین‌تری افت می‌کند. آشنایی با سطوح حمایت و مقاومت می‌تواند نشانه‌ای برای ورود و خروج از یک بازار سرمایه‌گذاری فراهم کند. البته نباید تنها به این یک نشانه اکتفا کرد.

  بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد آشنایی با ارزهای دیجیتال

  تحلیل اکنیکال قیمت بیت کوین در 7 روز آینده

  به عقیده کارشناسان fxempire در صورتی که بیت کوین بتواند به روند صعودی خود ادامه بدهد، می‌تواند به سطح مقاومت اول خود یعنی 49 هزار و 179 دلار برسد. اما اگر حمایت گسترده‌تری از خرید بیت کوین در بازار صورت بگیرد، بهای بیت کوین می‌تواند بیش از این رشد کند و حتی وارد کانال 50 هزار دلاری شود. سطح مقاومت دوم بیت کوین 51 هزار و 335 دلار برآورد می‌شود.

  این در حالی است که اگر قیمت بیت کوین به کمتر از 46 هزار دلار برسد، ممکن است قیمت تا سطح نخستین حمایت بیت کوین هم افت کند. این سطح حمایت 43 هزار و 828 دلار است. در صورتی که نااطمینانی بیشتری در این بازار وجود داشته باشد، بهای بیت کوین ممکن است حتی تا حمایت سطح دوم نیز افت کند. در این صورت، قیمت بیت کوین می‌تواند تا 40 هزار و 663 دلاری هم پایین بیاید.

  قیمت ریپل در 7 روزی که گذشت

  ریپل نیز یکی دیگر از ارزهای مشهور در بازار ارزهای دیجیتال است. این ارز دیجیتال از نظر ارزش ششمین رمزارز بزرگ است. بهای ریپل در هفته منتهی به 24 مرداد ماه، رشد بسیار خوب حدودا 65 درصدی را تجربه کرد. هفته پیش از آن نیز ریپل نزدیک به 8 درصد رشد کرده بود. در حال حاضر بهای هر ریپل به مرز 1.28 دلار رسیده است. اما در 7 روز آینده قیمت ریپل به کجا خواهد رفت؟ در ادامه به تحلیل fxempire از آینده ریپل می‌پردازیم.

  ارزش ریپل در هفته منتهی به 24 مرداد ماه، رشد عالی حدودا 65 درصدی را تجربه کرد.

  تحلیل تکنیکال قیمت ریپل در 7 روز آینده

  قیمت ریپل در هفته آینده چه خواهد بود؟ کارشناسان معتقدند اگر قیمت ریپل به 1.132 دلار افت نکند، می‌تواند تا سطح مقاومت اول خود یعنی 1.503 صعود کند. حتی در صورت استقبال از بازار رمزارزها، قیمت ریپل می‌تواند تا سطح مقاومت بالاتر یعنی 1.72 دلار رشد کند. این در حالی است که اگر سناریوی نزولی برای ریپل محقق شود، بهای آن می‌تواند افت زیادی پیدا کند. در واقع، کارشناسان fxempire معتقدند در صورتی که ریپل به قیمت کمتر از 1.132 دلار برسد، ممکن است تا سطح حمایت اول یعنی 0.91 دلاری نیز کاهش یابد. همچنین در صورتی که پس از رسیدن به حمایت اول، اقدام به فروش بیشتر ریپل در 7 روز آتی صورت بگیرد، قیمت این رمزارز می‌تواند تا سطح حمایت دوم برسد. این سطح حمایت دوم 0.54 دلار است.

  بیشتر بخوانید: چگونه بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

  نگاهی به شاخص ترس و طمع بیت کوین

  یکی از نکاتی که سرمایه‌گذاران به آن توجه می‌کنند، وضعیت شاخص ترس و طمع بیت کوین است. نگاهی به این شاخص نشان می‌‎دهد در حال حاضر این شاخص در عدد 72 قرار دارد. بر اساس این شاخص، هر چه به عدد 100 نزدیکتر شویم، طمع بالاتر و هر چه به صفر نزدیک تر باشیم، ترس بیشتر است. به عبارت دیگر، هر چه به صد نزدیک شویم، یعنی احتمال نزدیک شدن به اصلاح قیمت بالاتر است و آن دارایی بیش خرید شده است. از سوی دیگر، هر چه به صفر نزدیک شویم، یعنی آن دارایی بیش فروش شده و فرصت خرید بالاتر است. در حال حاضر وضعیت بیت کوین در حالت طمع قرار دارد. درست است که عدد 72 به طمع اشاره می‌کند اما این طمع لزوما به معنی افت قیمت بلافاصله نیست بلکه احتمال افت قیمت کمی بیشتر شده است.

  تازه‌ترین‌ها