قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته جاری چه می‌شود؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 150
  • 0
  قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته جاری چه می‌شود؟

  در 7 روز اخیر قیمت ارزهای دیجیتال با افت و خیز روبرو بود. بهای ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین و اتریوم ابتدا با رشد خوبی همراه بودند اما از دیروز با افت همراه شدند. اما در 7 روز آتی قیمت بیت کوین و اتریوم چه تغییراتی را پشت سر خواهد گذاشت؟ بازار ارزهای دیجیتال چقدر صعود یا نزول می‌کند؟ در ادامه به تحلیل تکنیکال و معرفی سطوح حمایت و مقاومت هفتگی دو ارز دیجیتال برتر از سوی کارشناسان وبسایت معتبر fxempire می‌پردازیم.

  بیت کوین: دوراهی رشد یا افت؟

  در 7 روز گذشته قیمت بیت کوین دچار نوسان بود. این ارز دیجیتال که اولین و مهمترین رمزارز بازار محسوب می‌شود، 7 روز پیش در کانال 44 هزار دلاری قرار داشت. در طول هفته قبل بهای بیت کوین وارد کانال 48 هزار دلاری نیز شد اما از ابتدای این هفته ردپای نوسان در بازار بیت کوین پدیدار شد. در حال حاضر و در هنگام نوشتن این گزارش بهای هر بیت کوین حدود 44 هزار و 700 دلار است. با وجود نوسانات امروز، همچنان بازدهی هفتگی بیت کوین مثبت است اما این ارز دیجیتال مهم در هفته جاری چه مسیری را طی خواهد کرد؟

  سناریوی صعودی برترین ارز دیجیتال

  بر اساس نظر کارشناسان وبسایت fxempire بیت کوین برای این که بتواند در این هفته مسیری صعودی طی کند، نباید به سطح 46 هزار و 501 دلاری افت کند. در این شرایط و اگر بتواند در بالای سطح فوق بماند، می‌تواند تا سطح مقاومت اول خود یعنی 49 هزار و 557 دلاری صعود کند. اگر پس از رسیدن به این سطح قیمت، بازار همچنان از بیت کوین استقبال نماید، بهای این ارز دیجیتال می‌تواند تا 51 هزار و 876 دلار هم افزایش یابد.

  یک سناریوی نزولی

  اما در چه شرایطی بیت کوین با افت روبرو می‌شود؟ اگر این ارز دیجیتال سطح 46 هزار و 501 دلار را از دست ‌داده و به پایین‌تر از آن برسد، قیمت آن می‌تواند تا سطح حمایت اول یعنی 44 هزار و 182 دلار هم افت کند. از سوی دیگر، در صورتی که بیت کوین پس از افت به این سطح قیمت، باز هم با فروش گسترده روبرو باشد، بهای آن می‌تواند تا 41 هزار و 126 واحد نیز افت نماید.

  در حال حاضر که قیمت بیت کوین وارد کانال 44 هزار دلار شده بهای آن می‌تواند تا سطح حمایت اول افت کند و شاید حتی سطح حمایت دوم نیز فعال شود. البته به این نکته هم دقت کنید که اگر بازار ارزهای دیجیتال با صعود روبرو شود، می‌تواند از همین نقطه حرکتی صعودی داشته باشد. به عبارت دیگر این سطح قیمت می‌تواند تعیین کننده روند نزول یا صعودی آن باشد.

  تغییرات قیمتی اتریوم در هفته جاری

  اتریوم در این هفته با نوساناتی روبرو بود. قیمت اتریوم در هفته قبل حدود 3200 دلار بود که در میانه هفته قبل تا 3600 دلار نیز صعود کرد. با این حال، در روزهای اخیر همگام با افت کلی در بازار ارزهای دیجیتال، بهای اتریوم به مرز 3100 دلار رسیده است. در واقع در 7 روز اخیر، بازدهی اتریوم نزولی بوده است. اما قیمت اتریوم در این هفته افت می‌کند یا صعود؟ در چه شرایطی ممکن است اتریوم با افزایش یا کاهش ارزش روبرو شود؟

  سناریوی صعودی اتریوم

  بر اساس نظر کارشناسان fxempire قیمت اتریوم برای رشد در این هفته باید از سطح 3372 دلاری با موفقیت عبور کند. اگر این اتفاق بیفتد، بهای این ارز دیجیتال می‌تواند تا 3633 دلار که سطح مقاومت اول این ارز است، صعود کند. اگر پس از رسیدن به این سطح قیمت، استقبال از خرید اتریوم همچنان وجود داشته باشد، احتمال افزایش بهای آن تا 3937 دلار نیز محتمل است.

  بررسی شرایط افت اتریوم

  اما در صورتی که اتریوم در عبور از سطح 3372 دلاری موفق نباشد، قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند تا سطح حمایت اول یعنی 3068 دلار نیز افت نماید. اگر پس از رسیدن سطح قیمت این ارز به سطح حمایتی اول همچنان روند نزولی در بازار وجود داشته باشد، قیمت اتریوم می‌تواند تا 2807 دلار هم پایین برود.

  در حال حاضر قیمت اتریوم حدود 3100 دلار است که نزدیک به سطح حمایتی اول است. اگر روند نزولی در بازار ارزهای دیجیتال حاکم بماند، قیمت آن می‌تواند به سطح حمایتی دوم نزول کند. اما این امکان هم وجود دارد که با بهبود بازار قیمت اتریوم افزایش یابد. بنابراین اگر قصد خرید ارزهای دیجیتال را دارید، اکنون بازار در شرایط مهمی است.