بیت کوین و اتریوم تا کجا صعود می‌کنند؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 112
  • 0
  بیت کوین و اتریوم تا کجا صعود می‌کنند؟

  در 7 روز اخیر، بازار ارزهای دیجیتال بار دیگر گرم شد و قیمت ارزهای معتبر افزایش یافت. بیت کوین به عنوان مهمترین ارز دیجیتال بار دیگر توانست وارد کانال 50 هزار دلاری شود. اکنون سرمایه‌گذاران و فعالان ارزهای دیجیتال با این سوال روبرو هستند که آیا قیمت بیت کوین در این هفته صعودی خواهد بود یا نزولی؟ آیا ارزهای دیجیتال اصلی در این هفته هم به رشد خود ادامه می‌دهند یا متوقف خواهند شد؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

  شناخت نقاط مقاومت و حمایت

  برای آن که بتوانیم به تحلیل صعود یا نزول احتمالی بیت کوین و اتریوم بپردازیم، از مقاومت و حمایت استفاده می‌کنیم. اما معنی مقاومت و حمایت چیست؟ در بازارهای مالی گاهی دیده می‌شود که قیمت یک دارایی با افت روبرو می‌شود. این افت قیمت تا جایی ادامه پیدا می‌کند اما از سطحی به بعد خریداران فعال شده و با خرید گسترده آن دارایی، قیمت آن افزایش پیدا می‌کند. سطحی از قیمت که افت متوقف می‌شود را حمایت می‌گویند. از طرف دیگر، گاهی پیش می‌آید که قیمت یک دارایی افزایش پیدا می‌کند اما با رسیدن به سطحی از ارزش، فروشندگان آن فعال می‌شوند و قیمت کمتر می‌شود. این سطح قیمت را مقاومت می‌گویند. پیش‌بینی سطوح حمایت و مقاومت می‌تواند به ما در ورود و خروج به بازار کمک کند زیرا دانستن سطحی از قیمت که گمان می‌‎رود روند حرکت سهم برعکس شود، در سرمایه‌گذاری تاثیر مهمی دارد.

  با این حال نباید تنها بر دانستن سطوح مقاومت و حمایت تاکید کرد و باید از ابزارهای دیگری هم کمک گرفت. علاوه بر این، گاهی وقت‌ها پیش می‌آید که نااطمینانی در یک دارایی آنقدر زیاد است که سطح مقاومت یا حمایت مورد نظر شکسته می‌شود. یعنی فروشندگان در سطح مقاومت و خریداران در سطح حمایت اول فعال نمی‌شوند. در این صورت سطح حمایت و مقاومت دوم می‌تواند جایی برای فعال شدن سرمایه‌گذاران و ورود و خروج از بازار در نظر گرفته شود.

  بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

  قیمت بیت کوین در هفته جاری به کجا می‌رسد؟

  بهای بیت کوین در 7 روز اخیر با رشد خوبی همراه بوده است. بهای این ارز دیجیتال در حال حاضر حدود 52 هزار دلار است. بر اساس تحلیل سایت معتبر fxempire اگر بیت کوین بخواهد به رشد خود در این هفته نیز ادامه دهد، باید از رسیدن به سطح 50 هزار دلاری دوری کند. در این صورت، قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند تا سطح مقاومت اول یعنی 53 هزار و 590 دلار صعود کند. دومین مقاومت مهم بیت کوین در سطح 55 هزار و 400 دلار خواهد بود و اگر سطح مقاومت اول شکسته شود، بهای بیت کوین می‌‎تواند تا این سطح افزایش پیدا کند.

  بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد آشنایی با ارزهای دیجیتال

  سناریوی نزولی بیت کوین

  از سوی دیگر، اگر قیمت بیت کوین از سطح 50 هزار دلاری پایین‌تر برود، بهای آن می‌تواند تا 48 هزار و 280 دلاری یعنی تا سطح حمایتی اول کاهش پیدا کند. در صورتی که فشار فروش در بازار در این سطح قیمتی همچنان برقرار شود نیز بهای آن می‌تواند تا 44 هزار و 780 دلار افت کند.

  قیمت اتریوم در 7 روز آینده

  بهای اتریوم نیز در 7 روز اخیر رشد خوبی کرده است. در حال حاضر قیمت اتریوم 4 هزار دلار است. در صورتی که قیمت اتریوم بخواهد به رشد خود ادامه دهد، نباید به کمتر از 3709 دلار افت کند. اتریوم در این صورت می‌تواند تا سطح مقاومت اول یعنی 4273 دلار نیز صعود کند. از سوی دیگر، در صورتی که استقبال از اتریوم همچنان ادامه داشته باشد، بهای آن می‌تواند تا 4594 دلار هم افزایش پیدا کند.

  بیشتر بخوانید: چگونه بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

  سناریوی نزولی اتریوم

  در صورتی که اتریوم در این هفته به کمتر از 3709 دلار برسد، می‌تواند تا سطح حمایت اول یعنی 3388 دلار افت کند. تداوم فشار فروش اتریوم پس از رسیدن به این سطح می‌تواند آن را تا سطح حمایت دوم یعنی 2824 دلار نیز تنزل دهد.

  در پایان، به خاطر داشته باشید بازار ارزهای دیجیتال مناسب هر نوع سرمایه‌گذاری نیست. افرادی که وارد این بازار می‌شوند باید آگاهی خوبی از آن داشته باشند و ریسک بالایی را هم بپذیرند.