پس از طی هفته صعودی ارزهای دیجیتال:

قیمت بیت کوین و اتریوم در این هفته به کجا می‌رسد؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 126
  • 0
  قیمت بیت کوین و اتریوم در این هفته به کجا می‌رسد؟

  در یک هفته اخیر قیمت ارزهای دیجیتال رشد خوبی را تجربه کرد. این نوسانات باعث شده سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال از خود بپرسند آیا بیت کوین به رشد خود ادامه خواهد داد؟ یا این رمزارز این هفته با افت روبرو خواهد شد؟ در این مطلب قصد داریم به این پرسش جواب بدهیم. برای این کار ابتدا به وضعیت تغییرات قیمت بیت کوین و اتریوم در هفت روز گذشته می‌پردازیم. پس از آن نیزسطوح مقاومت و حمایت قیمت برای این ارزهای دیجیتال مهم را بررسی می‌کنیم. به این ترتیب می‌توانیم به حدس و گمانی در مورد این تحلیل برسیم که قیمت بیت کوین و اتریوم در این هفته تا کجا می‌تواند رشد کند.

  قیمت بیت کوین در هفت روزی که گذشت

  نگاهی به قیمت بیت کوین در 7 روز گذشته نشان می‌دهد این ارز دیجیتال هفته خوبی را پشت سر گذاشته است. بیت کوین در پایان دوم ماه آگوست (یعنی 11 مرداد) در کانال 39 هزار دلاری قرار داشت اما در 7 روز اخیر با نوسان مواجه بود. در میانه هفته گذشته قیمت بیت کوین به 38 هزار دلار افت کرد اما پس از آن رو به افزایش گذاشت. در چهار روز اخیر قیمت بیت کوین افزایش یافت و دیروز به 43 هزار دلار رسید. البته بیت کوین در 24 ساعت اخیر حتی تا 45 هزار دلار نیز رسید، اما بعد باز هم به کانال 43 هزار دلار افت کرد.

  تحلیل سطح قیمت هفتگی بیت کوین

  همان طور که دیدیم قیمت بیت کوین در هفته اخیر با رشد روبرو بوده است. اما آیا این رشد در 7 روز آینده ادامه خواهد داشت؟ یا این که قیمت بیت کوین در روزهای هفته جاری افت می‌کند؟ برای پاسخ دادن به این سوال سطوح حمایت و مقاومت را برای بیت کوین بررسی می‌کنیم. شاید بپرسید مقاومت و حمایت یعنی چه؟

  آشنایی با سطوح حمایت و مقاومت

  خیلی از وقتها قیمت یک دارایی در بازار افزایش می‌یابد اما با رسیدن به نقطه‌ای، صاحبان آن اقدام به فروش نسبتا وسیعی می‌کنند و قیمت آن با افت روبرو می‌شود. به این سطح، مقاومت می‌گویند و در واقع به معنای آن است که دارایی ما در مقابل افزایش قیمت با مقاومت روبرو می‎‌شود. اگر حدس بزنیم قیمت به مقاومت نزدیک شده است، معمولا فروش دارایی توصیه‌ای منطقی است. از سوی دیگر، گاهی اوقات قیمت‌ها به شدت افت می‌کنند. در چنین شرایطی وقتی به یک قیمت خاص می‌رسیم، فعالان بازار اقدام به خرید نسبتا وسیعی می‌کنند و روند افت قیمت متوقف می‌شود. به این سطح قیمتی خاص، حمایت گفته می‌شود و معمولا وقتی به آن نزدیک شویم خرید آن دارایی توصیه‌ای منطقی است. با این حال، پیش از خرید یا فروش در این نقاط باید به نکات بیشتری هم دقت کنیم.

  بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد آشنایی با ارزهای دیجیتال

  شناخت نقاط حمایت و مقاومت یکی از ابزارهای شناخت وضعیت بازار و موضع‌گیری برای خرید یا فروش هستند و بهتر است با ابزار دیگر نیز تکمیل شوند. همچنین گاهی پیش می‌آید که میزان اطمینان یا نااطمینانی روی دارایی مورد نظر ما بسیار بالا است. در این شرایط، پس از رسیدن به حمایت، قیمت باز هم افت می‌کند تا به سطح حمایتی پایین‌تری برسد و در آنجا متوقف شود. از سوی دیگر، ممکن است با رسیدن به سطح مقاومت آن را بشکند و تا سطح مقاومت دوم نیز بالا برود. بنابراین قبل از خرید و فروش در نقطه مقاومت و حمایت به این نکته توجه کنید. در این مطلب، نقاط حمایت و مقاومت اول و دوم را از سایت معتبر fxempire ذکر می‌کنیم.

  بیت کوین در این هفته تا کجا بالا می‌رود؟

  کارشناسان سایت معتبر fxempire معتقدند برای آن که قیمت بیت کوین بتواند به سطح مقاومت اول خود برسد، نباید به سطح 42 هزار و 120 دلاری برسد. اگر بیت کوین موفق به این کار شود، می‌تواند به روند صعودی خود ادامه دهد. در این صورت بهای این ارز دیجیتال می‌تواند تا سطح مقاومت اول صعود کند و به 46 هزار و 923 دلاری هم برسد. در صورتی که بازار بیش از این رشد کند، قیمت بیت کوین می‌تواند مقاومت اول را بشکند و تا سطح مقاومت دوم یعنی 50 هزار دلاری بالا برود. البته برای این کار لازم است از سطح اوج 7 روز اخیر، یعنی 45 هزار دلاری عبور کند.

  بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

  سناریوی نزولی بیت کوین

  حال فرض کنید بیت کوین در این هفته با افت روبرو شود. در کجا می‌توان فرصت ورود به بازار را داشت؟ بر اساس تحلیل کارشناسان fxempire اگر بیت کوین کانال 42 هزار دلاری را از دست بدهد، قیمت آن با افت روبرو خواهد شد و ممکن است تا حمایت اول یعنی 38 هزار و 991 دلاری افت کند. در صورتی که بیت کوین شاهد افت بیشتری باشد و سرمایه‌گذاران بیشتر به فروش روی بیاورند، قیمت بیت کوین می‌تواند تا 34 هزار و 188 دلار نیز افت کند. این نقاط می‌تواند برای ورود به بازار بیت کوین مهم باشد اما بهتر است ابزارهای دیگری را نیز در تحلیل به کار گرفت.

  قیمت اتریوم در این هفته چه می‌شود؟

  قیمت اتریوم نیز همانند بیت کوین در 7 روز گذشته صعودی بوده و از حدود 2600 دلار به مرز 3 هزار دلاری رسیده است. کارشناسان سایت fxempire معتقدند اتریوم برای این که هفته‌ای صعودی را سپری کند، نباید به 2884 دلار برسد. در این صورت اتریوم می‌تواند تا سطح مقاومت 3322 دلاری بالا برود. اگر وضعیت خرید در بازار ارزهای دیجیتال و به خصوص اتریوم خوب پیش برود، قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند تا مقاومت دوم نیز پیش رفته و به سطح 3630 دلاری برسد.

  بیشتر بخوانید: چگونه بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

  این در حالی است که افت قیمت اتریوم به کمتر از 2884 دلار می‌تواند روند نزولی را برای آن آغاز کند. در این صورت بهای اتریوم ممکن است تا سطح حمایت اول یعنی 2576 دلاری افت کند. از سوی دیگر، در صورتی که نااطمینانی نسبت به بازار رمزارزها بیشتر باشد و قیمت آنها حتی با رسیدن به این سطح باز هم نزولی باشد، بهای اتریوم می‌تواند تا سطح 2137 دلاری نیز سقوط کند.

  نکته آخر

  در بالا به تحلیل نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده پرداختیم. با این حال، برای سرمایه‌گذاران ایرانی بازار رمزارزها یک عامل مهم دیگر نیز وجود دارد. قیمت دلار در بازار آزاد می‌تواند میزان سود یا زیان ایرانی‎ها از این بازار را تعیین کند. بنابراین در خرید و فروش رمزارزها نیم نگاهی هم به برجام و تحولات قیمت دلار در بازار آزاد داشته باشید.

  سوالات متداول:

  در خصوص بیت کوین و اتریوم برخی سوالات متداول وجود دارند که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

  بیت کوین نخستین ارز دیجیتال در جهان است که از سال‌ ۲۰۰۹ مرسوم شد. ارز دیجیتال به نوعی پول گفته می‌شود که به صورت دیجیتال ایجاد می‌شود و در فضای مجازی مبادله می‌شود.
  طبق تحقیقاتی که از سوی کمیته انرژی و منابع طبیعی سنای ایالات متحده انجام شده است، در سال ۲۰۱۸، بیت کوین حدود یک درصد از مصرف انرژی در جهان را به خود اختصاص داده بود. در ماه جولای سال ۲۰۱۹ یعنی تابستان 1398، مصرف برق بیت کوین به حدود ۶۴ تراوات ساعت رسید. این میزان بیش از کشور سوئیس و کمتر از کلمبیا است.
  برای خرید ارزهای دیجیتال چند نکته مهم است. تعداد گره‌های یک ارز دیجیتال اهمیت زیادی دارد. هر کامپیوتر متصل به شبکه بلاک‌چین، گره نامیده می‌شود. میزان تقاضا و پذیرش عمومی آن از سوی افراد نیز در انتخاب رمزارزها باید مورد توجه قرار گیرند.
  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها