بررسی هفتگی قیمت بیت کوین و اتریوم

تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال مهم در هفته دوم مهر ماه

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 123
  • 0
  تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال مهم در هفته دوم مهر ماه
  در روزهای اخیر بار دیگر ارزهای دیجیتال شاهد رشد قیمت هستند. بیت کوین دوباره صعود کرده و سایر ارزها نیز همگام با آن حرکت کرده‌اند. اما این حرکت صعودی تا کجا ادامه پیدا می‌کند؟ در چه سطوح قیمتی بیت کوین و اتریوم می‌توانند با افت یا صعود روبرو شوند؟

  ارزهای دیجیتال در هفته پیش بر اثر تصمیمات مقامات چینی در خصوص اعمال ممنوعیت روی استخراج ارزهای دیجیتال با افت روبرو شدند، اما در روزهای اخیر بار دیگر رمزارزها شاهد رشد هستند. بیت کوین دوباره صعود کرده و سایر ارزها نیز همگام با آن حرکت کرده‌اند. اما این حرکت صعودی تا کجا ادامه پیدا می‌کند؟ در چه سطوح قیمتی بیت کوین و اتریوم می‌توانند با افت یا صعود روبرو شوند؟ در ادامه تلاش می‌کنیم به این پرسش‌ها با استفاده از نظر کارشناسان وبسایت معتبر fxempire پاسخ دهیم.

  بیت کوین دوباره 50 هزار دلاری می‌شود؟

  در روزهای اخیر، بار دیگر بیت کوین صعود کرده است. این ارز دیجیتال مهم که در آخرین روزهای سپتامبر (5 روز قبل) تا 41 هزار دلار نیز افت کرده بود، روزهای خوبی را پشت سر گذاشته و به مرز 48 هزار دلار نزدیک می‌شود. اما در این هفته سرنوشت قیمت این ارز دیجیتال چه می‌شود؟ برای این که بدانیم در 7 روز آینده تا چه سطوحی از قیمت بیت کوین شانس بالا رفتن دارد و تا چه سطوحی ممکن است افت کند، از تحلیل تکنیکال وبسایت fxempire استفاده می‌کنیم. تحلیل تکنیکال می‌تواند با مشخص کردن سطوح حمایت و مقاومت نقاط احتمالی ورود به بازار یا خروج از آن را نشان بدهد. هرچند بهتر است در کنار تحلیل‌های تکنیکال از ابزارهای دیگر هم بهره گرفت.

  سناریوهای صعودی و نزولی بیت کوین

  تحلیل‌ها نشان می‌دهد اگر بیت کوین به کمتر از 46 هزار و 81 دلار افت نکند، می‌تواند این هفته را صعودی طی کرده و تا اولین سطح مقاومت یعنی 51 هزار و 357 دلار نیز بالا برود. با رسیدن به اولین سطح مقاومت باید شرایط بازار را مورد بررسی قرار داد. در این سطح ممکن است با افت قیمت روبرو شویم. اما اگر استقبال از بیت کوین همچنان بالا بماند، این ارز دیجیتال توانایی صعود تا مقاومت دوم یعنی سطح 54 هزار و 473 دلاری را نیز دارد. این در حالی است که افت به کمتر از 46 هزار دلار می‎تواند سناریویی نزولی برای بیت کوین رقم بزند. در این حالت این ارز دیجیتال ممکن است تا سطح حمایتی اول یعنی 42 هزار و 965 دلار افت کند. پس از رسیدن به این سطح ممکن است قیمت بیت کوین افزایش یابد و خریداران فعال شوند اما اگر همچنان فشار فروش بالا باشد، بیت کوین می‌تواند تا سطح حمایتی دوم یعنی 37 هزار و 689 دلار هم افت نماید.

  بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال اتریوم چیست؟

  اتریوم 4 هزار دلاری ممکن می‌شود؟

  در این روزها اتریوم نیز بخشی از افت یک ماه اخیر خود را جبران نمود. در هفته گذشته اتریوم تا 2800 دلار نیز افت کرده بود اما در این روزها بار دیگر در نزدیکی 3400 دلار قرار دارد. در اینجا نگاهی هم به وضعیت تکنیکال اتریوم برای 7 روز آینده خواهیم انداخت و مقاومت‌ها و حمایت‎های آن را بررسی می‌کنیم.

  بیشتر بخوانید: ریپل چیست؟

  سناریوهای صعودی و نزولی اتریوم

  تحلیل تکنیکال fxempire نشان می‌دهد اگر اتریوم بخواهد این هفته را صعودی طی کند، نباید به سطوح 3369 و 3230 دلاری برگردد. در این صورت بهای این ارز دیجیتال معتبر می‌تواند تا 3679 دلار نیز رشد کند. با رسیدن به این مقاومت، اگر شرایط بازار مساعد رشد باشد، اتریوم توانایی افزایش تا 3938 دلار رت نیز دارد. این در حالی است که افت به کمتر از 3230 دلار می‌تواند بهای این ارز دیجیتال را تا سطح حمایت اول یعنی 2972 دلار پایین بیاورد. در این سطح ممکن است بهای اتریوم افزایش یابد اما اگر شرایط بازار خوب نباشد، اتریوم می‌تواند این سطح را به سمت پایین بشکند و تا سطح حمایت دوم یعنی 2523 دلار افت نماید.

  بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال دوج کوین چیست؟

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها