سرمایه+>موفقیت>تعطیلی روزهای هفته جاری برای مقابله با کرونا>

تعطیلی روزهای هفته جاری برای مقابله با کرونا

  • اشتراک‌گذاری
  • 19
  • 0

کرونا. ویروسی که همچنان در حال تاخت و تاز است و هر اقدام دارویی و پزشکی را کمر شکسته است و تنها راه جلوگیری از آن رعایت فاصله هوشمند است و استفاده از ماسک و شستشو دست. این که تا چه زمانی این ویروس منحوس و جولان آن ادامه دارد بستگی به همت جامعه جهانی از فرد به فرد ما دارد. در همین راستا برای جلوگیری از شیوع کوید ۱۹، در هفته جاری، تدابیری از طرف دولت اتخاذ شده است. یکی از این تصمیم گیری‌ها تعطیلی روزهای هفته جاری ادارات دولتی است. قبل از این هفته بسیاری از مشاغل و کسب و کارها هم حداکثر تا ساعت ۶ بعد از ظهر اجازه فعالیت داشتند و عبور و مرور خودروهای شخصی از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح همراه با پرداخت جریمه سنگین همراه بوده و هست. اما این تعطیلی‌ها نیز شامل جزئیاتی می‌شود که به شرح آن خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

تصمیمات دولت در رابطه با تعطیلات

دولت در بیانیه‌های مختلف تصمیماتی در خصوص اعلام محدودیت‌های جدید گرفت و طی بخشنامه‌هایی به ادارات دولتی، به طور قاطع و سریع، به اعلام جزئیات پرداخت. با این همه، از سخنگوی دولت گرفته تا دیگر مدیران دولتی، بارها و بارها از ادارات خواسته‌اند که تمام جزئیات این بخشنامه را مو به مو اجرا کنند و برای اجرای آن قاطعیت به خرج دهند. تعطیلی روزهای هفته جاری قسمت عمده‌ای از ادارات را نیز در بر می‌گیرد. اما در این میان، بخشی از قسمت‌های اجرایی این ادارات که حضورشان ضروری است جز استثنائات این بخشنامه هستند.

کدام بخش‌های دولتی تعطیل هستند؟

به گفته پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، تعطیلی روزهای هفته جاری شامل حال تمام ادارات دولتی می‌شود مگر آن دسته که طبق تشخیص مقامات دستگاه دولت، حضور قسمت‌هایی ضروری اعلام شود. بی شک بیمارستان‌ها، آتش نشانی و خدمات اوژانس در رده اول این ضرورت حضور قرار دارند. شهرداری‌ها نیز شامل حال این بخش می‌شوند اما این که به طور مثال کدام بخش از شهرداری‌ها شامل این تعطیلی نمی‌شوند، تصمیمی است که بنا بر ضرورت باید گرفته شود؛ بخشی از قسمت‌های این نهاد دولتی کارهای خدماتی انجام می‌دهند که بی شک حضورشان مؤثر است. اما بخش‌هایی که کار مجوز دهی برای ساخت و سازها و افتتاحیه‌ها را انجام می‌دهند باید شامل این تعطیلی یک هفته‌ای شوند.

تقاضا از مردم

بی شک تعطیل شدن بخش‌های دولتی ممکن است برخی از کارهای مردم را عقب بیاندازد اما باید به خاطر داشت که برای شکست کرونا، تعطیلی روزهای هفته جاری را جدی گرفت و همه یک مشارکت کلی را مدنظر قرار بدهند. در مقابل تعطیلی ادارات دولتی، مردم نیز باید صبوری به خرج دهند تا با کاهش روند صعودی مبتلایان به کرونا و همچنین فوتی‌های این بیماری، دوباره ادارات به سر کار خود برگردند و کارهای لازم انجام شود. در عوض این تعطیلات، دولت قول داده است که به محض شروع کار دوباره ادارات دولتی، کار مردم نیز با سرعت هر چه بیش‌تر انجام شود.

بیشتر بخوانید: پس از کرونا اقتصاد چگونه است؟

آیا بورس و بانک تعطیل می‌شود؟

یکی از سوالاتی که ذهن مخاطبان بازار سرمایه و مراجعه کنندگان به بانک‌ها را نسبت به تعطیلی روزهای هفته جاری مشغول خود کرده این است که آیا بانک‌ها و بازار بورس نیز مانند ادارات دولتی در این روزها تعطیل خواهد بود یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بانک و بازار بورس و معاملات آن همچنان به کار خود ادامه می‌دهند و شامل حال این تعطیلات نمی‌شوند.

مقالات مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...