سرمایه+>افراد موفق>۵ درس از زندگی «جک ما» برای موفقیت و سرمایه گذاری>

۵ درس از زندگی «جک ما» برای موفقیت و سرمایه گذاری

  • اشتراک‌گذاری
  • 33
  • 0

  جک ما مدیر عامل و بنیانگذار شرکت بزرگ تجارت الکترونیک علی بابا همیشه ایده‌هایی ناب در سر دارد. علی بابا یک فروشگاه اینترنتی است که در سراسر دنیا به ارائه کالا و خدمات می‌پردازد. جک ما سختی‌های زیادی را به جان خرید تا شرکت خود را برپا کند. او دو بار در امتحانات ورودی کالج ناکام ماند و برای مدتی طولانی جویای کار بود. پیش از این، جک دو شرکت اینترنتی ساخته بود و هر دو پی در پی شکست خوردند. در نهایت جک علی بابا را سر پا کرد و خیلی زود این شرکت به موفقیت رسید. بعد از اینکه علی بابا به قدرت ای بِی و آمازون رسید، جک شرکت را وارد بورس اوراق بهادار نیویورک کرد. هم اکنون ارزش ثروت جک به ۳۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار می‌رسد و او یکی از ثروتمندترین افراد جهان است. در ادامه نگاهی به زندگی جک ما این میلیاردر چینی می‎‌اندازیم و از تجارب او درس می‌گیریم.

  جک ما

  برای جامعه‌ای بهتر بکوشیم

  نگرش جک ما از ابتدا این بود که به مصرف کنندگان کمک کند تا زندگی‌شان را برای بهتر شدن تغییر دهد. او علی بابا و بسیاری از کسب و کارهای دیگر را راه انداخت تا کارمندان و مشتریانش زندگی بهتری داشته باشند. از نظر او همه چیز پول نیست و در واقع ثروت واقعی رابطه سودمند بین شرکت و مشتریان است. در نتیجه هدف‌تان برای شروع شروع کسب و کارتان این باشد که تمام توان خود را به کار ببندید تا جامعه زندگی بهتری داشته باشد.

  تا رسیدن به موفقیت دست از تلاش بر ندارید

  همانطور که گفتیم هدف باید اعتلای جامعه باشد. با این حال حتی در بدترین شرایط هرگز فرصت‌ها را از دست ندهید. سطح تحصیلات شما و اینکه چقدر سرمایه دارید اصلا مهم نیست. تنها مسئله‌ مهم این است که موفقیت تا چه میزان برای شما اهمیت دارد و تا چه میزان برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید. روحیه، سرسختی و قدرت شما تعیین کننده پیروزی یا شکست شما خواهد بود. همانند جک ما پای خود را در یک کفش کنید و هر فرصتی را غنیمت بشمارید تا در زندگی موفق شوید.

  هرگز تسلیم نشوید!

  جک ما سه بار در امتحانات نهایی خود مردود شد. درخواست او برای ورود به کالج دو بار رد شد. بعد از فارغ التحصیلی ۳۰ بار برای کار در مشاغل مختلف اقدام کرد اما موفق نشد شغلی برای خود دست و پا کند. او می‌خواست بورسیه دانشگاه هاروارد را بگیرد و بارها به در بسته خورد. در نهایت با مقداری پول که پس انداز کرده بود توانست دو شرکت تاسیس کند که هر دو زمین خوردند. سر آخر به علی بابا رسید. او معتقد است انسان هرگز نباید تسلیم شود و باید نهایت تلاش خود را بکند.

  فرصت‌ها را غنیمت بشمارید

  فرصت‌ها مثل برق و باد می‌آیند و می‌روند و شما همیشه باید فرصت را غنیمت بشمارید. فراتر از توانایی مالی و حرفه‌ای خود گام بردارید. هر فرصتی را در نظر بگیرید و آن‌ را تجزیه و تحلیل کنید و تمام جوانب را در نظر بگیرید. به این ترتیب می‌توانید بهترین فرصت‌ها را شکار کنید و در نهایت موفق شوید. قبل از راه‌اندازی علی بابا، جک ما مجبور بود برای گذران زندگی در بسیاری از مشاغل کار کند. بعد از انجام این کارها، جک ما بسیار سرسخت شد و پس از آن هر فرصتی را دو دستی می‌گرفت و تمام تلاش خود را می‌کرد. به این ترتیب او یاد گرفت که چگونه صد درصد تمرکز خود را متوجه کارش کند. سرانجام او توانست علی بابا؛ یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان را روی کار آورد. شما هم پذیرای هر فرصت کوچک یا بزرگی باشید و از آن‌ها درس بگیرید.

  از زندگی لذت ببرید

  جک ما زندگی‌اش را خیلی دوست دارد و زندگی را سخت نمی‌گیرد. او به دنبال آرامش است. او معتقد است ما برای کار کردن به دنیا نیامده‌ایم بلکه برای لذت بردن از زندگی به دنیا آمده‎ایم. هدف این است که زندگی را برای یکدیگر راحت‌تر و لذت بخش‌تر کنیم. اگر تمام زندگی خود را به کار کردن بپردازید، قطعا پشیمان خواهید شد.

  بیشتر بخوانید: 6 راهکار موفقیت در یک بازار سرمایه‌‎گذاری کم رونق

  سخن آخر

  جک ما یکی از الهام بخش‌ترین افراد است. او سختی‌های زیادی را متحمل شده و با آن‌ها جنگیده است. تلاش او در این راه قابل تقدیر است. او با وجود تمام سختی‌ها ثروتمند شده است و ما می‌توانیم با الهام از زندگی او درس‌های زیادی بیاموزیم و موفق شویم.

  مقالات مرتبط
  💬 نظرات
  برای نظر دادن وارد شوید
  هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...