چطور می شود درآمد میلیاردی کسب کرد؟ /داستانی از شرق آسیا

  • اشتراک‌گذاری
  • 384
  • 0
چطور می شود درآمد میلیاردی کسب کرد؟ /داستانی از شرق آسیا

۹ ماه پیش، «داگلاس وو» با مطرح کردن طرح‌هایی در مورد امپراتوری املاک خانواده‌اش در هنگ‌کنگ، یک شبه درآمد خانواده‌اش را ۳.۲ میلیارد دلار افزایش داد. او سهام لازم برای کنترل شرکت «ویلاک اندکو» را خرید.

سرمایه گذاری با کیان دیجیتال

تصمیم داگلاس جوان

تصمیم داگلاس جوان بیش از همیشه زیرکانه‌تر به نظر می‌رسید. با دست‌یابی و نظارت شرکت ((ویلاک)) نه تنها ارزش شرکت و زیر مجموعه‌هایش بالا رفت بلکه سهام و سرمایه‌گذاری قبیله‌ای این خانواده به سمت شهرک سازی‌های مبتنی بر تاب آوری سوق یافت. درآمد میلیاردی و سرمایه گذاری این شرکت از منبع سرمایه‌های خانواده در شرکت‌های مختلف و خرده فروشی و دارایی‌های تجاری که پیش‌ از شیوع کرونا و تظاهرات ضد دولتی هنگ کنگ متضرر شده بود نشات گرفت و در واقع، داگلاس از خطرات و آشفتگی‌ها به عنوان فرصت استفاده کرد. این فشار از جانب “وو” شروع شد تا بتواند ثروت خانوادگی را دوباره به سمتی درست و پول‌ساز سوق دهد. ارزش خالص ثروت خانواده طبق فهرست پول‌دارترین سلسله‌های آسیا در شاخص بلومبرگ ۲۰.۲ میلیارد دلار بود که نسبت به ژوئیه سال ۲۰۱۹، سه و نیم میلیارد دلار افزایش یافته بود و درآمد میلیاردی نصیب این خانواده شده بود.

راهکارهایی برای درآمد میلیاردی

پنگ کیان، مدیر بخش مدیریت بازرگانی دانشگاه علوم و فناوری هنگ کنگ می‌گوید: خصوصی سازی به خانواده “وو” این امکان را می‌دهد تا رویه کسب و کار خود را تعییر دهند و در آینده به دارایی‌های بیش‌تری برسند. در حالی که معدود افراد دیگر انتظار دارند خانواده “وو” دیگر روی بازار مسکن تمرکز نداشته باشد، اتفاقا، با دست‌ گرفتن شرکت ((ویلاک)) این امر را برای این خانواده آسان‌تر کرد و از زیر ذره بین آن معدود سهام‌داران که این طور فکر می‌کردند بیرون آورد. این اولین باری نیست که خانواده “وو” تغییر ساختاری این چنینی را برای کسب درآمد میلیاردی دنبال می‌کند. جد مادری داگلاس وو ، پائو یوکونگ , اولین ثروتش را در حمل و نقل دریایی به دست آورد و به سلطان کشتی در هنگ کنگ معروف شد.

سرمایه گذاری پائو

در اواخر دهه ۱۹۷۰ پائو با خرید ۱۰ درصد سهام شرکت هنگ کنگ به یکی از قدرتمندترین مردان هنگ کنگ تبدیل شد. پیتر، پدر داگلاس وو با دومین دختر پائو اردواج کرد و ثروت پائو رو در دست گرفت و سپس این ثروت را در سال ۲۰۱۴ به دستان داگلاس سپرد. هایو کایو مدیر مطالعات بازرگانی دانشگاه ((سینگوا)) می‌گوید: این خانواده به آسانی خود رو با تعییرات و گرایش‌های جهانی وفق می‌دهد.

بیشتر بخوانید: هزار میلیارد دلار در دست 8 ثروتمند برتر دنیا

کنار زدن پدر به سبک جدید

بر خلاف پدرش که رییس قوه مجریه هنگ کنگ قبل از ۱۹۹۷ بود، “وو” از شهرت بیزار است و همیشه از رسانه‌ها کناره گیری می‌کند. اما “وو” همیشه به دنبال افزایش قدرت خانواده بوده است. خصوصی سازی شرکت در همان روزی که مطرح شد باعث ۵۲ درصد افزایش سود سهام و ۴۰ درصد افزایش سرمایه و درآمد میلیاردی شرکت شد و تامین سرمایه خصوصی سازی از سهام و سرمایه شرکت و خرده فروشی و دارایی های اداری و مقداری پول ناشی شد و دست آخر، خانواده “وو” با تمرکز روی بازارهای سرمایه و واقع بینانه نگاه کردن به تغییرات جهان توانست قدرت خود را در چشم به هم زدنی، دوباره به دست آورد.