تحلیل قیمت دوج و شیبا در هفته چهارم اسفند 1400

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 349
  • 0
  تحلیل قیمت دوج و شیبا در هفته چهارم اسفند 1400

  قانون‌گذاران اتحادیه اروپا قصد دارند جلسه‌ای در خصوص مقررات بازار رمزارزها در این اتحادیه تدوین کرده و آن را به رای بگذارند. امروز این رای‎‌گیری برگزار خواهد شد و روی سمت و سوی بازار رمزارزها تاثیر خواهد گذاشت.

  بازار ارزهای دیجیتال در دو سال گذشته با استقبال افراد زیادی روبرو بوده است. با این حال، بسیاری از افرادی که در این مدت وارد بازار رمزارزها شدند، دچار زیان شده‌اند. برای سرمایه‌گذاران رمزارزها چند ارز دیجیتال مهم و بزرگ در بازار مانند، بیت کوین و اتریوم اهمیت زیادی دارند. با این حال، دوج کوین و شیبا نیز از جمله ارزهایی هستند که با پول کمی خریداری می‌شوند و شاهد افت و خیز چشمگیری در این مدت بوده‌اند. در این مطلب به بررسی و تحلیل قیمت دوج کوین و شیبا از نگاه تحلیلگران fxempire خواهیم پرداخت.

  قیمت شیبا و دوج کوین در روزهای اخیر

  دیروز دوج کوین و شیبا با افت روبرو بودند. در مجموع، دوجچ کوین برای چهارمین روز متوالی قرمزپوش شد و شیبا نیز در چهار روز منتهی به دیروز، یکشنبه 22 اسفند، تنها در یک روز مثبت بود. قیمت هر دوج کوین در پایان یکشنبه قبل 0.120 دلار بود که در مدت یک هفته به 0.111 دلار افت کرد. این کاهش به معنای این است که دوج در این بازه زمانی 7.5 درصد از ارزش خود را از دست داده است. این در حالی است که شیبا نیز افت چشمگیری را تجربه کرده است. بین یکشنبه قبل تا یکشنبه جاری، شیبا 8.5 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

  عوامل موثر بر بازار رمزارزها

  در روزهای اخیر برخی عوامل می‌توانند روی بازارها تاثیر بگذارند. از جمله این موارد، حمله نظامی روسیه به اوکراین است. پای رمزارزها نیز در وجوه مختلف به این بازار کشیده شده است. قانون‌گذاران اتحادیه اروپا قصد دارند جلسه‌ای در خصوص مقررات بازار رمزارزها در این اتحادیه تدوین کرده و آن را به رای بگذارند. امروز این رای‎‌گیری برگزار خواهد شد و روی سمت و سوی بازار رمزارزها تاثیر خواهد گذاشت. دیروز انتشار خبرهایی مبنی بر درخواست روسیه از چین برای ارسال تجهیزات نظامی روی بازارها تاثیر منفی گذاشت. در صورتی که چین از این کشور حمایت کند، اختلال و آشوب بیشتری وارد این بازار خواهد شد زیرا در این صورت، کشورهای غربی هم ممکن است ناچار شوند تحریم‌هایی را علیه چین در نظر بگیرند.

  تحلیل قیمت دوج کوین

  برای این که دوج کوین بخواهد رشد کند، باید امروز، دوشنبه در قیمتی کمتر از 0.1126 دلار بسته نشود. در این صورت، دوج کوین خواهد توانست تا سطح مقاومت اول یعنی 0.1153 دلار هم صعود کند. رسیدن به سطح مقاومت اول، می‌تواند به رشد قیمت این ارز دیجیتال خاتمه دهد یا حتی با افت قیمت روبرو شویم. اما در صورتی که بازار روند صعودی داشته باشد، می‌تواند مقاومت اول را شکسته و تا سطح مقاومت دوم بالا برود. دومین سطح مقاومت دوج کوین در 0.1190 دلار قرار دارد و سومین سطح نیز در محدوده 0.1254 دلار است.

  در صورتی که دوج کوین امروز در این محدوده 0.1126 دلاری خاتمه نیابد و کمتر شود، ممکن است با روندی نزولی روبرو شود. در این صورت، بهای این رمزارز می‌تواند تا سطح حمایت اول یعنی 0.1089 دلار پایین برود. رسیدن به این سطح حمایت، ممکن است موجب شود افت قیمت این ارز دیجیتال متوقف شود یا حتی با صعود روبرو شویم. اما در صورتی که فشار فروش در بازار بالا باشد، دوج کوین ممکن است تا سطح حمایت دوم، یعنی 0.1062 دلار نیز پایین برود.

  دوج کوین ارزان‌تر می‌شود یا گران‌تر؟

  اگر نگاهی به میانگین متحرک نمایی و کندل‌های 4 ساعته بیندازیم، خواهیم دید که سیگنال دوج کوین منفی است. دوج کوین پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه که 0.1182 دلار است، باقی مانده است. امروز صبح، میانگین متحرک 50 روزه از میانگین‌های 100 روزه و 200 روزه دورتر شد و میانگین 100 روزه هم از میانگین 200 روزه فاصله گرفت، که سیگنال نزولی دیگری است. در صورتی که دوج کوین به میانگین متحرک نمایی 50 روزه برسد، می‌تواند تا 0.12 دلار بالا برود. یعنی بیش از 4 درصد رشد کند.

  تحلیل قیمت شیبا

  اگر شیبا بخواهد رشد کند، قیمت امروز آن باید از 0.0000220 بالاتر باشد. در این صورت می‌تواند تا سطح مقاومت اول یعنی 0.0000228 بالا برود. در صورتی که شیبا با فشار خرید روبرو باشد، قیمت شیبا می‌تواند این سطح مقاومت را شکسته و تا سطح مقاومت دوم 0.0000240 بالا برود. تداوم تقاضا برای خرید شیبا ممکن است قیمت آن را تا سطح مقاومت سوم یعنی 0.0000261 هم افزایش دهد.

  در صورتی که شیبا نتواند امروز به 0.0000220 برسد، احتمالا روند نزولی در آن آغاز شده و ممکن است تا سطح حمایت اول یعنی 0.0000207 دلار نزول کند. در صورتی که فروش در بازار شدید باشد، شیبا سطح حمایت اول را شکسته و تا سطح حمایت دوم یعنی0.0000200 افت کند. با رسیدن به این سطح قیمت، افت شیبا می‌تواند متوقف شود یا حتی روند معکوس طی کند.

  شیبا ارزان‌تر می‌شود یا گران‌تر؟

  نگاهی به میانگین‌های متحرک نمایی و کندل‌های 4 ساعته، نشان دهنده سیگنال منفی به شیبا است. اکنون شیبا پایین‌تر از میانگین متحرک 50 روزه، یعنی 0.0000229 قرار دارد. امروز، میانگین متحرک نمایی 50 روزه از میانگین متحرک نمایی 100 روزه فاصله گرفت و میانگین متحرک 100 روزه از 200 روزه دورتر شد. این موضوع نشان دهنده یک سیگنال نزولی دیگر است. اگر شیبا به میانگین متحرک 50 روزه خود برسد، می‌تواند تا سطح 0.000024 هم بالا برود.

  جمع‌بندی

  در بالا به بررسی قیمت شیبا و دوج کوین پرداختیم و نقاط حمایت و مقاومت آنها را نیز مشخص کردیم. با این حال، بهتر است هنگام خرید یا فروش به پارامترهای تکمیلی بیشتری توجه کنید و بازار ارزهای دیجیتال را همه جانبه تحلیل کنید.

  تازه‌ترین‌ها