دورنمای بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 264
  • 0
  دورنمای بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده

  تحلیل تکنیکال بیت کوین نشان می‌دهد اگر این ارز دیجیتال بخواهد در 7 روز آتی رشد کند، باید از مرز 49 هزار و 655 دلار عبور کند. در این صورت این امکان وجود دارد که قیمت آن بتواند تا سطح 52 هزار و 431 دلاری که مقاومت اول بیت کوین محسوب می‌شود، افزایش یابد.

  در روزهای گذشته بیت کوین و اتریوم بازدهی متفاوتی داشتند. بیت کوین در 7 روز اخیر با افزایش اندکی روبرو بود در حالی که اتریوم کمی افت کرد. این تحولات، توجه علاقمندان به بازار ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاران آن را نسبت به تغییرات قیمت در هفته آینده جلب کرده است. در ادامه با استفاده از وبسایت معتبر fxempire به بررسی تحلیل تکنیکال دو ارز دیجیتال مهم یعنی بیت کوین و اتریوم می‌پردازیم و سطوح حمایت و مقاومت آنها را برای 7 روز آینده مشخص می‌کنیم.

  بیت کوین در 7 روز آتی

  بهای بیت کوین در هفته گذشته با افت روبرو بود و در هفته منتهی به 12 دسامبر (21 آذر) 1.3 درصد رشد کرد. در حال حاضر قیمت بیت کوین 48 هزار و 714 دلار است. اما در این هفته سرنوشت بیت کوین چه خواهد شد؟ آیا این ارز دیجیتال مهم به صعود ادامه خواهد داد یا دچار افت می‌شود؟ تحلیل تکنیکال بیت کوین نشان می‌دهد اگر بیت کوین بخواهد در 7 روز آتی رشد کند، باید از مرز 49 هزار و 655 دلار عبور کند. در این صورت این امکان برای آن وجود دارد که قیمتش بتواند تا سطح 52 هزار و 431 دلاری که مقاومت اول بیت کوین محسوب می‌شود، افزایش یابد. در صورتی که پس از رسیدن به این سطح قیمت خرید بیت کوین در بازار شدت بگیرد، بیت کوین می‌تواند سطح حمایتی اول را به سمت بالا بشکند و قیمت آن تا مقاومت دوم یعنی 54 هزار و 753 دلار هم افزایش یابد.

  سناریویی برای کاهش قیمت بیت کوین

  اما در چه صورتی بهای بیت کوین در بازارها کاهش پیدا می‌کند و این افت تا کجا ادامه خواهد داشت؟ اگر بیت کوین در رسیدن به 49 هزار و 655 دلار ناکام بماند، امکان دارد قیمت آن تا سطح حمایت اول یعنی 47 هزار و 340 دلار نیز افت کند. با رسیدن به این سطح حمایتی افت بهای بیت کوین ممکن است متوقف شود اما در شرایطی که فروشندگان در بازار دست بالا را داشته باشند، ممکن است این سطح حمایتی شکسته شده و قیمت بیت کوین تا سطح حمایت دوم یعنی 44 هزار و 557 دلار هم پایین برود.

  اتریوم در 7 روز آتی به کجا می‌رود؟

  نگاهی به اتریوم در 7 روز گذشته نشان می‌دهد اتریوم در هفته منتهی به 12 دسامبر (21 آذر) 1.67 درصد افت داشته است. در حال حاضر قیمت هر اتریوم 3983 دلار است. اگر قرار باشد اتریوم در این هفته با افزایش قیمت روبرو شود، باید بتواند از سد 4153 دلاری عبور کند. گذشتن از این سطح می‌تواند باعث شود اتریوم تا سطح مقاومت اول یعنی 4471 دلاری هم صعود کند. رسیدن به این سطح می‌تواند سبب تثبیت یا افت قیمت اتریوم در بازار شود اما اگر به هر دلیلی خریداران دست بالا را در بازار در اختیار داشته باشند، سطح مقاومتی اول می‌تواند شکسته شود و قیمت اتریوم تا سطح مقاومت دوم یعنی 4809 دلار برسد.

  افت قیمت اتریوم تا کجا ممکن است؟

  اگر اتریوم در رسیدن به 4153 دلار ناکام بماند، ممکن است قیمت آن تا سطح حمایت اول یعنی 3815 دلار هم افت نماید. اگر پس از رسیدن به این نقطه، باز هم شاهد باشیم که قدرت فروشندگان بالا است، این سطح حمایتی می‌تواند شکسته شده و بهای اتریوم تا سطح حمایتی دوم یعنی 3497 دلار هم افت نماید.

  جمع‌بندی

  در مطلب بالا به بررسی قیمت ارزهای دیجیتال اصلی یعنی بیت کوین و اتریوم پرداختیم و سطوح حمایت و مقاومت آنها را نیز نشان دادیم. این کار می‌تواند در ورود به بازار و خروج از آن به سرمایه‌گذاران کمک کند. با این حال، نباید تنها به این ابزار اکتفا کرد و ابزارهای تکمیلی را نیز باید به کار گرفت. مورد دیگری که برای سودآوری سرمایه‌گذاران ایرانی ارزهای دیجیتال اهمیت دارد، قیمت دلار در برابر ریال است. هر گونه افت شدید دلار در بازار می‌تواند سودآوری ایرانیانی که به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند را تحت تاثیر قرار دهد و از سوی دیگر افزایش چشمگیر دلار هم سود آنان را افزایش می‌دهد. از این زاویه، مذاکرات احیای برجام روی سودآوری ارزهای دیجیتال برای ایرانیان نیز اهمیت دارد.