سرمایه+>موفقیت>راز و رمز ثروت آفرینی در هزاره جدید/ درس‌هایی از ایده ‌های ایلان ماسک>

راز و رمز ثروت آفرینی در هزاره جدید/ درس‌هایی از ایده ‌های ایلان ماسک

  • اشتراک‌گذاری
  • 55
  • 0

  تازه‌ترین رده‌بندی ثروتمندترین افراد جهان نشان می‌دهد ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، به ثروتمندترین فرد جهان رسیده است. بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، در حال حاضر وی با ثروت خالص ۲۰۹ میلیارد دلاری صدرنشین جدول ثروتمندترین افراد جهان است. ایده ‌های ایلان ماسک با استفاده از فناوری توانسته اند او را به چنین ثروت عظیمی برسانند. در ادامه نگاهی به جدول ثروتمندترین افراد جهان می‌اندازیم و به راز و رمز ثروت آفرینی در هزاره جدید نیز اشاره می‌کنیم.

  ثروت آفرینی

  ماسک، مرد ۲۰۰ میلیارد دلاری

  همان طور که گفتیم مدیر عامل شرکت تسلا به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته می‌شود. اما آنچه موجب این ثروت شده، ایده ‌های ایلان ماسک بوده است. این کارآفرین برتر جهانی به شدت به فناوری و کاربردهای آن توجه دارد و همین موضوع موجب شده است ارزش بازار شرکت تسلا در حال حاضر به بیش از ۸۳۴ میلیارد دلار برسد. جالب اینجاست که ارزش سهام این شرکت در مدت یک سال اخیر از ۹۵٫۶۳ دلار به ۸۸۰ دلار رسیده است! این یعنی ارزش سهام این شرکت در طول یک سال ۹٫۲ برابر شده است! اما مهمترین علت این رشد و کسب ثروت، فناوری بوده است. پروژه‌های فناورانه و جاه‌طلبانه وی از جمله خودروهای الکتریکی و سفرهای فضایی نقش مهمی در این ثروت داشته‌اند.

  رتبه‌های بعدی ثروتمندان جهان

  پس از ایلان ماسک، جف بزوس قرار دارد که ثروت وی ۱۸۶ میلیارد دلار برآورد شده و پس از وی نیز بیل گیتس با ۱۳۴ میلیارد دلار ثروت قرار گرفته است. رتبه چهارم ثروتمندترین افراد جهان به برنارد آرنو با ۱۱۷ میلیارد دلار ثروت اختصاص دارد و پس از وی نیز به ترتیب مارک زاکربرگ با ۱۰۱ میلیارد دلار، ژانگ شانشان با ۹۵٫۱ میلیارد دلار، وارن بافت با ۸۸٫۷ میلیارد دلار، لری پیج با ۸۴٫۵ میلیارد دلار، سرگئی برین با ۸۱٫۸ میلیارد دلار و لری الیسون با ۸۱٫۲ میلیارد دلار قرار گرفته‌اند.

  فناوری کلید ثروت آفرینی در هزاره سوم

  از میان ۵۰۰ مرد ثروتمند جهان ۷۸ نفر در زمینه فناوری فعالیت می‌کنند. از ۱۰ ثروتمند برتر دنیا نیز ۷ نفر در زمینه فناوری کار می‌کنند. این عدد نشان می‌دهد رشد فناوری و توان دستیابی به ثروت تا چه میزان است و نقش پررنگ این موضوع را در هزاره جدید آشکار می‌کند. انتظار می‌رود با گسترش هر چه بیشتر فعالیت‌های آنلاین، فناوری بیش از پیش مهم شود.

  بیشتر بخوانید: سرمایه جف بزوس و ثروتمندان برتر دنیا چقدر است؟

  جمع‌بندی: مهارت های مرتبط با فناوری را بیاموزید

  با وجود آنچه گفته شد و اهمیتی که فناوری در رشد ثروت داشته است، این موضوع تنها به ثروتمندان محدود نمی‌شود. فناوری برای بسیاری از افراد فرصت خروج از فقر را فراهم می‌آورد. حتی برای بسیاری از افراد طبقه متوسط نیز امکان رشد و توسعه و دستیابی به موفقیت و ثروت را ممکن می‌سازد. ایده ‌های ایلان ماسک از فناوری سرچشمه گرفت و ثروت وی را به این حد رساند، هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوان با فکرهای بکر و ساده تر و کاربردی به موفقیت در سطوح پایین نیز رسید. واقعیت این است که جهان به سوی دیجیتال شدن پیش می‌رود و در این راستا مهارت‌های مرتبط با دیجیتال و فناوری هر روزه مهمتر می‌شود. یادگیری این مهارت‌ها فرصتی برای توسعه فردی پدید می‌آورد و عقب افتادن از قافله یادگیری و آشنایی با فناوری نیز هزینه‌هایی برای افراد در پی خواهد داشت.

  مقالات مرتبط
  💬 نظرات
  برای نظر دادن وارد شوید
  هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...