رشد ۱۱ درصدی بیت کوین در ۲۴ ساعت/ ۳ تحلیل از آینده

  • اشتراک‌گذاری
  • 62
  • 0
رشد ۱۱ درصدی بیت کوین در ۲۴ ساعت/ ۳ تحلیل از آینده

بیت کوین در یک سال اخیر شاهد رشد قابل توجهی بوده است. عوامل بسیاری در استقبال از این ارز دیجیتال معروف نقش داشته‌اند. اقبال سرمایه‌گذاران نهادی از بیت کوین و انجام سرمایه‌گذاری‌های چشمگیر در آن، راحت‌تر شدن خرید بیت کوین و فراهم شدن قابلیت خرید و فروش آن توسط شرکت‌هایی همچون «پی‌پل» موجب شد تقاضای این ارز دیجیتال به شدت بالا رود. سخت‌تر شدن استخراج بیت کوین نیز از عوامل دیگری است که موجب شد سرمایه‌گذاران حدس بزنند قیمت بیت کوین در آینده افزایش خواهد یافت. مواردی همچون شیوع کرونا و سیاست‌های حمایتی گسترده در کشورهای جهان که احتمال تورم آتی را در کشورهای پیشرفته به خصوص ایالات متحده بالا برده است، نیز سرمایه‌گذاران را بیشتر برای ورود به این بازار ترغیب کرده‌اند. اما بیت کوین تا کجا بالا می‌رود؟

رشد بیت کوین

۳ تحلیل از آینده بیت کوین و قیمت آن

در روزهای اخیر بیت کوین رشد خوبی را پشت سر گذاشته است. در ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین ۱۱ درصد رشد کرده و در حال حاضر به بیش از ۲۷ هزار و ۶۰۰ دلار رسیده است. با رشد ۲۴ ساعت اخیر، میزان افزایش قیمت این ارز دیجیتال از ابتدای سال به ۲۷۷ درصد رسید. برخی از تحلیلگران معتقدند سوخت این رشد به زودی به اتمام می‌رسد. وی معتقد است در ۵ هفته آینده قیمت بیت کوین تا ۱۹ هزار دلار اصلاح خواهد شد. البته وی معتقد است پس از این اصلاح، بیت کوین دوباره مسیر رشد خود را ادامه می‌دهد. به عقیده این تحلیلگران روند کوتاه‌مدت بازار به شدت به این موضوع بستگی دارد که آیا اتریوم می‌تواند در برابر بیت کوین قد علم کند و محبوبیتی به دست بیاورد یا خیر. البته در حال حاضر این موضوع تا حد زیادی دور از ذهن به نظر می‌رسد.

تحلیل دوم بیت کوین نشان می‌دهد که تا یک ماه آینده و اواخر ژانویه، بهای بیت کوین به کانال ۲۵ هزار کاهش می‌یابد. با این حال، در ماه مارس، یعنی فروردین ۱۴۰۰، بار دیگر بهای بیت کوین به کانال ۲۶ هزار وارد شده و در ژوئیه یعنی تیر ماه، تا ۲۸ هزار دلار می‌رسد. پیش‌بینی دسته دوم در جدول زیر نشان داده شده است. با این حال، نوسانات قیمت بیت کوین نشان داده است که پیش‌بینی این بازار بسیار دشوار است و امکان خطا در آن اندک نیست. تحلیل سوم از بیت کوین به تغییرپذیری و نوسانات شدید این ارز دیجیتال اشاره دارد. بر اساس پیمایش‌ انجام شده توسط finder.com، برخی تحلیلگران معتقدند قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ بیش از دو برابر خواهد شد. حاضران در این پیمایش میانگین قیمت بیت کوین در سال آینده را حدود ۵۲ هزار دلار تخمین زده‌اند. با این حال بیش از نیمی از این تحلیلگران (۵۲ درصد) معتقدند بیت کوین پس از رسیدن به اوج در سال ۲۰۲۱ دچار سقوط شدیدی خواهد شد.

وضعیت اتریوم در ۲۴ ساعت اخیر

علاوه بر رشد قابل توجه بیت کوین در روز گذشته، اتریوم نیز با رشد روبرو بوده است. البته رشد این ارز دیجیتال با بیت کوین قابل مقایسه نیست. در ۲۴ ساعت اخیر، اتریوم با رشد ۴ درصدی به ۶۴۹ دلار رسیده است. البته یک نکته جالب اینجاست که اگر بازه طولانی‌تری را در نظر بگیریم، میزان رشد اتریوم بیشتر از بیت کوین بوده است. بررسی‌های سرمایه پلاس نشان می‌دهد از ابتدای سال تاکنون ارزش اتریوم حدود ۴۰۰ درصد رشد کرده است. این در حالی است که همان طور که ذکر شد، رشد قیمت بیت کوین در بازه مشابه، ۲۷۷ درصد بوده است.

بیشتر بخوانید: نگرانی‌های زیست‌محیطی با قیمت بیت کوین چه می‌کند؟

جمع‌بندی و تحلیل نهایی

همان طور که پیشتر نیز گفتیم، بازار ارزهای دیجیتال نوسان قابل توجهی دارند و برای ورود هر سرمایه‌گذاری مناسب نیستند. اما افزون بر ریسک‌پذیری، این کار به مقداری آگاهی نیز نیاز دارد. فردی که اقدام به خرید ارزهای دیجیتال می‌کند باید مبانی ارزهای دیجیتال را بشناسد. در نهایت حتی اگر ریسک‌پذیر هستید، سبدی را از دارایی‌های متنوع تشکیل دهید. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال فاقد نهادی برای کنترل افت هستند و در صورت ریزش، ممکن است در اندک مدتی موجب

مقالات مرتبط
پربازدیدهای اخیر
تازه‌ترین‌ها