سرمایه+>ارز دیجیتال>ریزش ۱۹ درصدی بیت کوین در ۲۴ ساعت/ بیت کوین تا کجا می‌ریزد؟>

ریزش ۱۹ درصدی بیت کوین در ۲۴ ساعت/ بیت کوین تا کجا می‌ریزد؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 21
  • 0

  در ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین اصلاح قابل توجهی را ملاحظه کرد. این ارز دیجیتال مهم در این بازه زمانی از ۴۰ هزار دلار به ۳۲ هزار دلار رسید تا خریداران روزهای اخیر خود را با شک و تردید مواجه کند. پیش از این گمانه‌زنی‌هایی در خصوص رشد یا سقوط بیت کوین صورت گرفته بود و بسیاری چشم‌انداز بیت کوین را صعودی می‌دانستند. با این حال، برخی نیز با توجه به رشد قابل توجه بیت کوین به خصوص در چند هفته اخیر، نسبت به تکرار ریزش بیت کوین و اتفاقاتی مانند اواخر سال ۲۰۱۷ نگران بودند. البته در حال حاضر قیمت به ۳۴ هزار دلار رسیده است. اما سوال اینجا است که آیا روز شوم برای بیت کوین فرا رسیده است یا این ارز دیجیتال تنها به اصلاح بزرگی دست زده است؟

  بیت کوین

  بیم‌های ارز دیجیتال برتر

  ارزهای دیجیتال همواره با این خطر روبرو هستند که فقدان یک نهاد برای کنترل ریزش یا صعود آنها می‌تواند نوسانات شدیدی برای آن ایجاد کند. همین موضوع برای سرمایه گذاران ریسک بالایی ایجاد می‌کند. شاخص «حرص و ترس» در روزهای اخیر به شدت بالا رفته بود و همان طور که پیش‌بینی می‌کردیم بالاخره پرچم‌های قرمز بر فراز بیت کوین پدیدار شدند. هرچند ممکن است این ریزش بیت کوین موقتی و تنها در حد یک اصلاح باشد. شاخص حرص و ترس برای خرید بیت کوین در هفته گذشته به عدد ۹۴ رسید که نشان دهنده عطش خریداران در تقاضای بیت کوین بود. این شاخص دیروز هم در عدد ۹۴ باقی ماند تا سایه سنگین ریسک بر آن همچنان برقرار باشد. در حال حاضر و پس از ریزش ۱۹ درصدی بیت کوین، شاخص حرص و ترس به عدد ۹۰ کاهش یافته است. با این حال هنوز هم این عدد بسیار بالا است.

  امیدهای ارز دیجیتال برتر

  از سوی دیگر، کارشناسانی که معتقدند بهای بیت کوین در سال ۲۰۲۱ افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا می‌کند نیز دلایلی عنوان می‌کنند. احتمال تورم آمریکا یکی از این مسائل است که به نظر برخی امیدهایی را برای ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین زنده می‌کند. از سوی دیگر افزایش استقبال سرمایه گذاران نهادی از بیت کوین و امکان مبادله این ارز دیجیتال در «پی پل» و پرداخت‌های اینترنتی سایر دلایل مهم این سرمایه گذاران است.

  بیشتر بخوانید: 5 عامل تعیین کننده قیمت بیت کوین

  جمع‌بندی: بیت کوین تا کجا می‌ریزد؟

  برخی از تحلیل‌های تکنیکال بیت کوین نشان می‎دهند شرایط بیت کوین در حال حاضر به گونه‌ای است که حمایت آن حدود ۳۴ هزار دلار است و اگر ریزش بیت کوین بیش از این ادامه یابد، قیمت آن ممکن است تا مرز ۳۰ هزار دلار نیز پایین برود. بر اساس این تحلیل، مقاومت بیت کوین نیز ۴۲ هزار دلار اعلام شده است. با وجود این ذکر یک نکته بسیار مهم است. ریزش بیت کوین به دلیل فقدان یک نهاد متمرکز ممکن است بسیار قابل توجه باشد. هنوز هم نگرش سرمایه گذاران نسبت به آینده بیت کوین منفی نیست اما افت ۱۹ درصدی در ۲۴ ساعت نشان داد که این ارز دیجیتال تا چه حد راحت می‌تواند پس‌انداز یک عمر را از بین ببرد یا آن را افزایش دهد. بنابراین، اگر حتی قصد ورود به این بازار را دارید، آشنایی‌های لازم را با ارزهای دیجیتال کسب کنید. علاوه بر این، سرمایه خود را در سبدی از دارایی‌ها توزیع کنید تا از ریزش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کمتر متضرر شوید.

  مقالات مرتبط
  💬 نظرات
  برای نظر دادن وارد شوید
  هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...