سرمایه+>ماشین>شانس برنده شدن در قرعه ‌کشی خودرو چقدر است؟>

شانس برنده شدن در قرعه ‌کشی خودرو چقدر است؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 176
  • 0

اوایل امسال بود که خودروسازان برای کنترل قیمت در بازار و رسیدن خودرو به مصرف‌کنندگان واقعی دست به فروش به صورت قرعه‌کشی زدند. خردادماه نخستین دوره این قرعه ‌کشی برگزار شد. در همین مرحله نخست نزدیک به ۴ میلیون و ۷۴۵ هزار نفر در قرعه‌کشی ایران خودرو ثبت نام کرده بودند که تعداد متقاضیان نهایی پس از حذف افراد فاقد شرایط به ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار نفر رسید. در قرعه‌کشی سایپا نیز نزدیک به یک میلیون نفر برای دریافت ۱۰ هزار خودرو از محصولات سایپا ثبت‌نام کردند. با این حال، شرایط فروش و تدابیر خودروسازان تنها در دوره دوم موجب کاهش تقاضای قرعه‌ کشی شد.

به نظر می‌رسد از مرحله سوم به بعد بسیاری از ثبت‌نام کنندگان راه‌هایی برای دور زدن شرایط ثبت‌نامی و فروش خودروهای برنده شده یافته‌اند. در مجموع حاصل این سیاست تنها افزایش تعداد متقاضیانی بوده که قصد دارند با برنده شدن در بخت‌آزمایی خودرویی امتیاز خود را در بازار به فروش برسانند و عملا شانس رسیدن خودرو به مصرف‌کننده واقعی کاهش یافته است. البته نباید نقش انتظارات را در این میان فراموش کرد. مرحله دوم قرعه‌کشی خودرویی هنگامی برگزار شد که در روزهای منتهی به قرعه ‌کشی روند دلار نزولی بود. همین موضوع موجب شده بود انتظارات برخی افراد از افزایش قیمت خودرو تعدیل شود.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

ناکارآمدی شرایط عمومی قرعه‌ کشی

با وجودی که در شرایط عمومی قرعه ‌کشی تلاش شده تا دست دلالان خودرو کوتاه شود و چند شرط نیر برای آن در نظر گرفته شده، عملا چندان توفیقی نداشته است. داشتن گواهینامه، قرار دادن فاصله زمانی بین آخرین خرید از محصولات ایران خودرو، عدم امکان ثبت‌نام مشتریان حقوقی و عدم انتقال حق امتیاز برنده شدن در قرعه‌کشی از این جمله‌اند. با این حال به نظر می‌رسد این تمهیدات چندان کارآیی نداشته‌اند. صف شرکت‌کنندگان مدام در حال طولانی‌تر شدن است و به نظر می‌رسد سیگنال رانت و رانت‌جویی در این بازار در سطح جامعه بسیار فراگیر شده باشد. همان طور که گفتیم این کار صرفا تقاضای برخورداری از رانت ناشی از فروش امتیاز را بین افراد دامن زده است.

قرعه ‌کشی ایران خودرو، دشوارتر از بردن لاتاری؟

یکی از پرسش‌های افراد این است که چند درصد امکان دارد برنده قرعه کشی شوند. از آنجایی که شانس برنده شدن همه افراد در قرعه کشی یکسان است، شانس برنده شدن در مرحله آخر ایران خودرو بسیار اندک است. در واقع از آنجا که بیش از ۴ میلیون و ۲۱۰ هزار شرکت کننده در این قرعه کشی شرکت کرده و تنها ۱۰ هزار خودرو برای برنده شدن وجود دارد، این شانس تنها حدود ۲۴ صدم درصد است! به عبارت دیگر از هر ۴۲۱ نفر در مرحله آخر تنها یک نفر برنده شده و ۴۲۰ نفر مازاد بر ظرفیت بوده‌اند. برای اینکه مقیاسی از این شانس داشته باشیم، خوب است بدانیم که شانس بردن «گرین کارت رویای آمریکایی» ۱٫۳ تا ۴ درصد است. یعنی به ازای هر ۲۵ تا ۷۵ نفر یک نفر برنده آن می‌شود. احتمال متولد شدن با ۱۱ انگشت نیز یک نفر در هر ۵۰۰ نفر است. یعنی شانسی در حد و اندازه‌های برنده شدن در قرعه‌کشی ایران خودرو! چنین شانس اندکی به معنی این است که مصرف‌کننده واقعی عملا خودرو را به دست نمی‌آورد.

علاج کار چیست؟

همان طور که گفتیم به نظر می‌رسد قرعه‌کشی‌ها صرفا تعداد متقاضیان خودرو و تقاضای سوداگری را افزایش داده‌اند. بررسی‌های سرمایه پلاس نشان می‌دهد در هفت ماه نخست امسال ایران خودرو بیش از ۲۵۰ هزار خودرو تولید کرده است. آنچه مشخص است این است که چنین سطح تولیدی به هیچ وجه پاسخگوی نیاز متقاضیان خودرو در کشور نیست. حتی در سال ۱۳۹۶ نیز که مشکلات تحریمی و مسائلی از این دست وجود نداشت، کل تولید سالانه ایران کمتر از ۱٫۵ میلیون خودرو و تولید ایران خودرو کمی بیشتر از ۷۰۰ هزار خودرو بود. مقایسه این میزان تولید با ثبت‌نام‌های قرعه‌کشی نشان می‌دهد که تقاضای سوداگری تا چه حد در بازار وارد شده است. به این ترتیب، سیاست قرعه‌کشی تنها بر متقاضیان غیر مصرف‌کننده افزوده و نتیجه را بدتر کرده است. در واقع به نظر می‌رسد به رغم مواردی که در بخشنامه ایران خودرو قید شده و شروطی که قرار است مانع از انتقال خودرو به دلالان یا غیربرندگان شوند، این انتقال فروش صورت می‌گیرد. اختلاف قیمت کارخانه با بازار علت این هجوم مردم برای خرید خودرو است. انتظارات تورمی نیز به آن دامن می‌زند. به نظر می‌رسد راهکار سامان یافتن قیمت خودرو و قطع تقاضای سوداگری نزدیک کردن قیمت خودرو به قیمت کارخانه باشد. در غیر این صورت همواره تقاضای سوداگری وجود دارد و تسهیلات ارائه شده عمدتا نصیب دلالان می‎‌شود.

مقالات مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...