۴ نکته مهم در سرمایه گذاری روی آینده کودکان

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 464
  • 0
  ۴ نکته مهم در سرمایه گذاری روی آینده کودکان

  یافتن شغل مناسب از دیرباز یکی از عمده دغدغه‌هایی بوده که انسان پس از شروع شهرنشینی برای معاش خود و خانواده خود در ذهن داشته است. در سال‌های اخیر با رشد اینترنت و فناوری‌های نوین، نگرانی مهمی پدیدار شده است. با توجه به تغییر فضاهای شغلی در جهان این موضوع که چه شغلی در آینده برای فرزندان‌مان مناسب است، مطرح شده است. فناوری و پیشرفت های روزافزون آن باعث می‌شود گاهی به این موضوع فکر کنیم که به فرزندانمان چه چیزهایی بیاموزیم تا آینده شغلی آنها را تضمین کنیم؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  مهارت‌هایی با محوریت فناوری

  مهارت‌هایی که با فناوری همگام هستند شاید بهترین گزینه برای آماده سازی فرزندانمان در راستای یافتن شغل مناسب باشند. این دسته مشاغل، از تغذیه موردنیاز سایت‌ها گرفته تا برنامه ریزی برای صفحات مجازی تا طراحی اپلیکیشن را در بر می‌گیرند. در حال حاضر، یکی از بهترین کارهایی که می‌توان برای یافتن فضای مناسب کاری در آینده در نظر گرفت، یاددادن چنین مهارت‌هایی به کودکان است.

  خلاقیت، شاهراه اصلی

  باید در نظر داشت که هر اندازه آشنایی با ابزار و ابعاد مختلف فناوری مهم است، به همان میزان دور نشدن از قابلیت‌های انسانی که میلیون‌ها سال است با آدمی همراه است و موجب پیشرفت آن شده نیز حائز اهمیت است. خلاقیت! این واژه را باید همیشه به خاطر سپرد. اصلا پیشرفت تکنولوژی مدیون همین قابلیت انسانی است و در جهان امروز و سرعت سرسام آوری که فناوری‌های مختلف گرفته‌اند، قابلیتی که باعث می‌شود سرعت‌مان افزایش پیدا کند همین خلاقیت است. اگر خوب به قابلیت‌های ابعاد فناوری که امروز برنده میدان هستند نگاه کنیم متوجه می‌شویم که این خلاقیت بوده که به عنوان مثال فلان اپلیکیشن را پیشتاز میدان کرده است. پیش بینی می‌شود که میزان نیاز به خلاقیت تا سال ۲۰۳۰ چند ده برابر میزانی می‌شود که امروزه از آن بهره می بریم.

  آماده سازی‌های مورد نیاز

  حال که متوجه شدیم آشنایی و تسلط بر فناوری برای پیدا کردن شغل مناسب آینده لازم است، برای آماده سازی برای دست یابی به میزان تسلط کافی باید چه کارهایی انجام شود؟ اولین گزینه این است که افراد جامعه باید دسترسی مستقیم و ارزان به این ابزارالات و کلاس‌های آموزشی برای یادگیری مهارت‌های لازم این حوزه داشته باشند. اما مهم تر از این موارد، نوع برخورد و آموزش مهارت‌های انسانی است.

  بیشتر بخوانید: 4 کاری که نباید در ارتباطات شغلی مرتکب شد

  مشارکت و همکاری گروهی

  متاسفانه یکی از زیرساخت‌های اصلی برای مهارت‌های مرتبط با فناوری به دست فراموشی سپرده شده است. این فرض که هر کس که دارای لپتاپ و وسیله‌ای این چنین است دیگر نیاز به نفر دیگری برای پیشبرد کارش ندارد، قاعده کار را بر هم زده است. اتفاقا باید گفت که مشارکت و همکاری در پیدا کردن شغل مناسب در آینده از مهم ترین گزینه‌ها به حساب می‌آید. باید به فرزندان‌مان آموزش دهیم که باید در هر کاری به صورت تیمی عمل کنند. به عنوان مثال اگر قرار بر راه اندازی یک اپلیکیشن باشد، پس نیاز به افراد متخصص مختلفی مانند گرافیست، طراح سایت، متخصص محتوای سایت و دیگر عوامل همگی با هم یک اپلیکیشن و یا وبسایت موفق را می‌سازند.