نویسنده: احسان والیان

در راهنمای صندوق سرمایه گذاری به این موضوع پرداختیم که چه پیش نیازهایی برای یک متقاضی سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در صندوق‌ها لازم است. پیش از هر چیزی فرد باید هدف خود از سرمایه گذاری را مشخص کند و سطح ریسک و بازده مورد انتظار خود از سرمایه گذاری را تعیین کند. از آن جایی که به نوع حساب و کتاب NAV آشنا شدیم و از طریق سنجش ریسک اپلیکیشن کیان دیجیتال با حال و اوضاع خود به عنوان یک سرمایه گذار نوپا آشنا شدیم، حال به سراغ گام‌های اول برای ورود به هر صندوق می‌رویم و بنا بر آمارها و نمودارها بهتر است راه دوری نرویم و صندوق‌های سرمایه گذاری کیان را با هم بررسی کنیم.

ثبت نام در صندوق‌های قابل معامله و غیر قابل معامله

قبل از گام برداشتن، خوب است که دو نکته مهم را بررسی کنیم. سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله و غیر قابل معامله کمی متفاوت است؛ بیش‌تر صندوق‌ های قابل معامله به دلیل قابلیت معامله‌ شونده‌‌گی که دارند، می‌توان واحدهای سرمایه گذاری آن‌ها را با داشتن کد بورسی در بازار بورس و به صورت آنلاین خرید و فروش کرد. ناگفته نماند که صندوق طلا کیان با نماد (گوهر) و صندوق درآمد ثابت کیان جز دسته صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله هستند. گفتنی است که صندوق‌های آوای سهام کیان و آهنگ سهام کیان جز صندوق‌های غیر قابل معامله هستند و واحدهای سرمایه گذاری در این صندوق‌ها صدور و ابطال می‌شوند.

گام های سرمایه گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری طلا کیان

برای ورود به دنیای سرمایه گذاری از طریق صندوق سرمایه‌گذاری طلا کیان باید اقدام به دریافت کد بورسی کنید و قبل از آن، فرد سرمایه گذار باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد. برای سرمایه گذاری در این صندوق که در قسمت مزایا صندوق سرمایه‌گذاری طلا به طور مفصل درباره ابعاد مختلف آن توضیح داده شده است باید با در دست داشتن مدارک هویتی مانند کارت ملی، شناسنامه و در صورت وکیل و یا قیم بودن از طرف کسی، با وکالتنامه و معرفی نامه به یکی از شعب صندوق سرمایه‌گذاری طلا کیان مراجعه کنید و با تکمیل فرم درخواست صدور واحد سرمایه گذاری، اولین گام را برای سرمایه گذاری در این صندوق بردارید. بعد از تقاضای صدور واحدهای سرمایه گذاری، به میزانی که صندوق به عنوان حداقل و حداکثر مبلغ معین کرده، به حساب بانکی صندوق پول واریز می‌کنید و فیش واریز را به نماینده صندوق ارائه می‌کنید. بعد از آن، اعلامیه صدور و گواهی سرمایه گذاری نهایت تا دو روز کاری در محل درخواست سرمایه گذاری تحویل داده می‌شود. البته باید رسید واریز وجه را هم از نماینده مدیر صندوق دریافت کنید. خبر خوب این است که به جای طی کردن تمام این مراحل به صورت حضوری به راحتی می‌توانید اقدام به ثبت نام و گذراندن مراحل از طریق اپلیکیشن کیان دیجیتال کنید و تنها با ورود به صفحه صندوق طلا کیان در اپلیکیشن و با بارگذاری تصاویر شناسنامه و کارت ملی در قسمت‌های معرفی شده می‌توانید اقدام به فعالسازی و خرید و فروش واحدهای سرمایه گذاری در صندوق‌ها کنید. از آن جایی که صندوق طلا کیان جز صندوق‌های قابل معامله است، به راحتی می‌توان با جستجو نماد (گوهر) در بازار بورس تهران اقدام به خرید این صندوق کرد.

نکته: بعد از دانلود اپلیکیشن کیان دیجیتال از طریق وب سایت و دیگر اپ استورها مانند Play Store در گوشی همراه و رایانه خود می‌توانید بدون پرداخت مبلغ در هر ۴ صندوق کیان ثبت نام کنید و در هر زمان دلخواه شروع به سرمایه گذاری کنید. در واقع، ثبت نام و گذراندن مراحل آن در اپلیکیشن رایگان است و مبلغی از فرد دریافت نمی‌شود.

گام های سرمایه گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت کیان

صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت کیان یک صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله است. فعالیت این صندوق از طریق خرید و فروش واحدهای سرمایه گذاری که به طور عمده شامل اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌شود صورت می‌گیرد. اوراق بهادار و سپرده‌های بانکی اولویت سرمایه گذاری این صندوق‌ها هستند که البته در مطلب مربوط به انواع صندوق‌های سرمایه گذاری در ایران و تفاوت صندوق های درآمد ثابت با سپرده بانکی به طور مفصل در مورد این صندوق توضیح داده شده است. برای ورود و سرمایه گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت کیان باید سن بالای هجده سال داشته باشید و قبل از سرمایه گذاری در این صندوق اقدام به دریافت کد بورسی از سامانه سجام کنید. سپس با فراهم کردن مدارک هویتی خود و کد بورسی به یکی از شعبات صندوق‌های سرمایه گذاری کیان مراجعه کنید و با واریز میزان مبلغ موردنظر اقدام به خرید واحدهای سرمایه گذاری این صندوق کنید. ناگفته نماند که از طریق اپلیکیشن کیان دیجیتال هم می‌توانید صندوق درآمد ثابت کیان را انتخاب کنید و با بارگذاری مدارک هویتی و تعریف شماره شبا بانکی خود و در صورت تمایل به خرید واحدهای سرمایه گذاری، با پرداخت وجه برای خرید در همین اپلیکیشن بدون مراجعه حضوری و به صورت آنلاین اقدام به سرمایه گذاری کنید. برای احراز هویت هم جای نگرانی نیست؛ چرا که کارشناسان مجرب کیان به آدرسی که شما در زمان ثبت نام وارد کرده‌اید می‌آیند و احراز هویت شما را انجام می‌دهند.

صندوق سرمایه گذاری

صندوق سرمایه‌گذاری

گام های سرمایه گذاری در آوای سهام کیان و آهنگ سهام کیان

این دو صندوق از صندوق های سرمایه گذاری سهامی هستند که البته غیر قابل معامله نیز هستند. به این معنی که برای سرمایه گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری آوای سهام کیان و صندوق سرمایه‌گذاری آهنگ سهام کیان نیازی به داشتن کد بورسی ندارید و تنها با ۱۸ سال تمام سن و ارائه مدارک هویتی و پرداخت وجه موردنظر برای خرید واحدهای سرمایه گذاری به حساب بانکی صندوق اقدام به خرید واحدهای سرمایه گذاری کند. گفتنی است که سرمایه گذاری در این صندوق هم از طریق اپلیکیشن کیان دیجیتال امکان پذیر است و برای ثبت نام از طریق اپ کافی است مراحل گفته شده در صندوق‌های دیگر را طی کنید؛ به یاد داشته باشید که در اپ کیان دیجیتال تمام چهار صندوق از جلمه صندوق آوای سهام کیان و آهنگ سهام کیان صفحات مجزا خود را دارند و برای ثبت نام باید صفحه مرتبط با صندوق موردنظرتان را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

این که امروزه نیاز به سرمایه گذاری در زندگی هر انسانی نقشی موثر دارد و باید برای اقدام به سرمایه گذاری هر چه سریع‌تر وارد میدان شد یک واقعیت محض است. اما از همه مهم‌تر صرف وقت است. این امکان که هم با سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری، سرمایه خود را هدفمند می‌کنیم و با مصرف بهینه زمان و اعتماد به تیم متخصص صندوق به هدف و بازدهی خود می‌رسیم یک موفقیت به حساب می‌آید و این نکته که کیان برای سرمایه گذاران امکان ثبت نام و طی کردن مراحل سرمایه‌گذاری را به صورت آنلاین و رایگان فراهم آورده است موفقیتی دیگر در سرمایه گذاری هوشمند به حساب می‌آید.

نویسنده: احسان والیان


95 بازدید


در راهنمای صندوق سرمایه گذاری به این موضوع پرداختیم که چه پیش نیازهایی برای یک متقاضی سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در صندوق‌ها لازم است. پیش از هر چیزی فرد باید هدف خود از سرمایه گذاری را مشخص کند و


برچسب‌ها