قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته جاری به کجا می‌رسد؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 88
  • 0
  قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته جاری به کجا می‌رسد؟

  در هفته گذشته بیت کوین سقف تاریخی خود را دوباره شکست. چهار روز پیش بود که بیت کوین در پی افزایش قیمت در هفته‌های اخیر توانست تا مرز 67 هزار دلار صعود کند و رکورد تاریخی جدیدی را به ثبت برساند، در حال حاضر بهای هر بیت کوین در محدوده 62 هزار و 700 دلاری معامله می‌شود. اما آیا این ارز دیجیتال به رشد هفته‌های اخیر خود ادامه می‌دهد یا با افت روبرو می‌شود؟

  در هفت روزی که گذشت قیمت ارزهای دیجیتال مهم در بازارها نوسان کمتری نسبت به هفته‌های قبل داشت. بیت کوین که در هفته گذشته پس از انتشار اخبار مثبت و چند هفته رشد متوالی دوباره سقف تاریخی خود را شکسته بود، در روزهای اخیر با کمی افت روبرو شد. اتریوم نیز نسبت به اواخر هفته پیش اندکی افت داشته است. اما ارزهای دیجیتال در این هفته چه می‌شود؟ قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته جاری به کجا می‌رسد؟ در ادامه با استفاده از تحلیل وبسایت معتبر fxempire به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهیم.

  قیمت بیت کوین در 7 روز اخیر

  اگر با بازار ارزهای دیجیتال آشنایی داشته باشید، حتما شنیده‌اید که در هفته گذشته بیت کوین سقف تاریخی خود را دوباره شکست. چهار روز پیش بود که بیت کوین در پی افزایش قیمت در هفته‌های اخیر توانست تا مرز 67 هزار دلار صعود کند و رکورد تاریخی جدیدی را به ثبت برساند، هرچند پیش از لمس 67 هزار دلار با اندکی افت روبرو شد. در حال حاضر بهای هر بیت کوین در محدوده 62 هزار و 700 دلار معامله می‌شود. اما در این هفته قیمت بیت کوین به کجا می‌رسد؟ این ارز دیجیتال مهم به رشد هفته‌های اخیر خود ادامه می‌دهد یا با افت روبرو می‌شود؟

  سناریوهای بیت کوین در هفته جاری

  کارشناسان fxempire با بررسی بیت کوین دو سناریوی صعودی و نزولی برای آن مطرح می‌کنند. در این سناریوها آنها سطوح حمایت و مقاومت را مشخص می‌کنند و با استفاده از این سطوح حدس‌هایی در مورد نقاط ورود احتمالی به بازار و خروج از آن می‌زنند. به این ترتیب، اگر بیت کوین بخواهد این هفته را به صعود ادامه دهد، باید از 62 هزار و 520 دلار بالاتر بماند. در این صورت احتمال افزایش قیمت آن تا سطح مقاومت اول وجود دارد. اولین سطح مقاومت بیت کوین برای هفته جاری 65 هزار و 285 دلار است. با نزدیک شدن به این سطح، احتمال افزایش قیمت بیشتر بیت کوین کاهش می‌یابد و حتی ممکن است در نزدیکی این قیمت با افت ارزش این ارز دیجیتال روبرو شویم.

  اما در صورتی که فشار تقاضای خرید بیت کوین بالا باشد، این مقاومت می‌تواند شکسته شود و بهای بیت کوین تا مقاومت دوم بالا برود. سطح قیمت مقاومت دوم 69 هزار و 723 دلار است. به این ترتیب احتمالی هرچند نه چندان زیاد برای شکستن مجدد سقف قیمتی بیت کوین در این هفته وجود دارد.

  یک سناریوی نزولی

  اما در چه شرایطی قیمت بیت کوین می‌تواند افت کند و در چه سطح قیمتی باید مراقب باشیم؟ بر اساس نظر کارشناسان fxempire اگر بیت کوین در گذر از پیوت 62 هزار و 520 دلاری ناکام بماند، ممکن است سناریویی نزولی برای آن رقم بخورد. در چنین شرایطی بهای بیت کوین می‌تواند تا سطح حمایتی اول افت کند. یعنی قیمت بیت کوین امکان دارد تا 58 هزار و 82 دلار کاهش یابد. با نزدیک شدن به سطح حمایتی معمولا خریداران وارد بازار می‌شوند و روند افت قیمت متوقف شده یا حتی برعکس می‌شود اما اگر شدت فروش در بازار بالا باشد، ممکن است این مقاومت شکسته شده و بهای بیت کوین تا سطح مقاومت دوم یعنی 55 هزار و 317 دلار هم افت کند.

  اتریوم در هفته‌ای که گذشت

  در هفته‌ای که سپری شد، بهای اتریوم نیز روندی مشابه با بیت کوین طی کرد. در واقع، چهار روز پیش اتریوم توانست به مرز 4370 دلار برسد اما برخلاف بیت کوین هنوز در شکستن سقف تاریخی خود ناکام مانده است. بیشترین قیمت ثبت شده برای اتریوم 4384 دلار است که حدود 5 ماه و نیم قبل به دست آمده است. البته، پس از رسیدن اتریوم به سطح 4370 دلاری، تا حدودی بهای آن کاهش یافت و در حال حاضر قیمت هر اتریوم 4144 دلار است. اما در این هفته قیمت اتریوم به کجا می‌رسد؟

  اتریوم در هفته جاری چه می‌شود؟

  کارشناسان fxempire در بررسی اتریوم برای 7 روز آینده سناریوهایی را در نظر گرفته‌اند. برای این که اتریوم به صعود خود ادامه دهد، باید از پیوت 4045 دلار دوری کند. بالاتر ماندن از این قیمت می‌تواند در 7 روز آتی قیمت اتریوم را تا سطح مقاومت اول یعنی 4413 دلار نیز برساند و شاید اتریوم بتواند در این هفته سقف تاریخی خود را بشکند. با رسیدن به اولین مقاومت ممکن است رشد قیمت متوقف یا حتی برعکس شود، اما در صورتی که استقبال از خرید اتریوم بالا بماند، این ارز دیجیتال خواهد توانست تا سطح مقاومت دوم یعنی 4743 دلار نیز صعود کند.

  یک سناریو برای افت قیمت

  اما در صورتی که اتریوم به کمتر 4045 دلار برسد، چه اتفاقی می‌افتد؟ بر اساس نظر کارشناسان fxempire اگر اتریوم تا این محدوده افت کند، ممکن است روندی نزولی را آغاز کند که تا رسیدن به سطح حمایتی اول ادامه پیدا کند. نخستین سطح حمایتی اتریوم 3714 دلار است و در نزدیکی این سطح احتمالا افت قیمت متوقف شده و ممکن است حتی با افزایش قیمت روبرو شویم. اما در صورتی که پس از رسیدن به این قیمت همچنان بازار فروش اتریوم داغ باشد، این ارز دیجیتال مهم می‌تواند تا سطح حمایتی دوم یعنی 3346 دلار نیز کاهش یابد.

  تازه‌ترین‌ها