لوکس ترین خودروهای جهان کدامند و قیمتشان چقدر است؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 1135
  • 0
  لوکس ترین خودروهای جهان کدامند و قیمتشان چقدر است؟

  قیمت بوگاتی لا ووآتور نوآر حدود 13.4 میلیون دلار است و رسما گرانترین خودروی ساخته شده توسط بوگاتی محسوب می‌شود. بهای این خودروی مشهور چیزی معادل 382 میلیارد تومان است.

  خودروهای لوکس در دنیا یکی از نمادهای ثروت و سرمایه صاحبان آنها به حساب می‌آیند. این خودروها در تعداد محدودی تولید می‌شوند و نحوه ساخت آنها بسیار خاص و منحصربفرد است. این خودروها عموما در کشورهای اروپایی تولید می‌شوند و قیمت آنها هم بسیار قابل توجه است. در ادامه به بررسی 21 مورد از لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین خودروهای جهان می‌پردازیم و قیمت دلاری و روز آنها را برحسب تومان ذکر می‌کنیم.

  21- فِراری اف‌ایکس‌ایکس کی اوو

  اولین خودرویی که در فهرستمان به آن اشاره می‌کنیم، محصول شرکت فراری است. این خودرو 2.6 میلیون دلار فروخته می‌شود که با احتساب دلار 28500 تومانی امروز حدود 74 میلیارد تومان می‌ارزد.

  20- گوردون موری تی 50

  گوردون موری تی 50 که محصول یک خودروساز انگلیسی است، یکی از ماشین‌های لوکس و گران‌قیمت دنیا است. این خودرو 2.6 میلیون دلار قیمت دارد که معادل 74 میلیارد تومان است.

  19- لامبورگینی کانتاش

  شرکت لامبورگینی خودروهای لوکس زیادی تولید می‌کند. یکی از مدل‌های آن که در فهرست ما آورده شده، لامبورگینی کانتاش است. این خودرو 2.6 میلیون دلار قیمت‌گذاری شده که معادل آن با قیمت دلار امروز حدود 74 میلیارد تومان است.

  18- مرسدس ای‌ام‌جی پروژه وان

  این مدل از خودروی شرکت آلمانی بنز 2.7 میلیون دلار قیمت‌‎گذاری شده است که در واقع قیمت آن 77 میلیارد تومان محسوب می‌شود.

  17- استون مارتین ویکتور

  این خودروی شرکت بریتانیایی هم 3 میلیون دلار قیمت دارد که معادل با حدود 85 میلیارد تومان است.

  16- کونیگزگ جسکو

  این خودروی سوئدی نیز قیمت 3 میلیون دلاری دارد و بر اساس قیمت روز، بهایش معادل با 85 میلیارد تومان است.

  15- استون مارتین والکایر

  پانزدهمین خودروی گران و لوکس متعلق به استون مارتین بریتانیایی است. قیمت این خودرو 3.2 میلیون دلار اعلام شده است که معادل با 91 میلیارد تومان است.

  14- دبلیو موتورز لیکان هایپراسپورت

  این شرکت، یک خودروساز لبنانی است که در اندازه‌ای محدود خودرو تولید می‌کند. این مدل ماشین 3.4 میلیون دلار قیمت دارد که معادل با 97 میلیارد تومان است.

  13- پاگانی هوایرا روداستر بی‌سی

  این خودروی شرکت ایتالیایی پاگانی 3.5 میلیون دلار قیمت دارد. به عبارت دیگر، قیمت این خودرو بر اساس پول داخلی ما، حدود 100 میلیارد تومان است.

  12- بوگاتی شیرون پور اسپورت

  دوازدهمین خودروی گرانقیمت و لوکس هم متعلق به شرکت بوگاتی است. این خودرو 3.6 میلیون دلار یا به عبارتی 103 میلیارد تومان ارزش دارد.

  11- لامبورگینی سیان

  یکی دیگر از خودروهای معروف لامبورگینی این مدل است که قیمت آن به 3.6 میلیون دلار می‌رسد. به قیمت امروز دلار در بازار آزاد، این خودرو حدودا 103 میلیارد تومان ارزش دارد.

  10- بوگاتی شیرون سوپر اسپورت +300

  بوگاتی در ابتدای سال جاری میلادی توجه عموم مردم را با معرفی این خودرو جلب کرد. این خودروی پرسرعت به قیمت 3.9 میلیون دلار فروخته می‌شود که معادل با 111 میلیارد تومان است.

  9- لامبورگینی وننو

  لامبورگینی 14 مورد از این نوع خودرو بین سال‌های 2014 تا 2015 ساخت. هر یک از این خودروها 4.5 میلیون دلار هزینه در پی داشت. به پول امروز هر دستگاه از این خودرو 128 میلیارد تومان به فروش می‌رسد.

  8- بوگاتی بولاید

  این خودروی فرانسوی به شدت محدود تولید شده و قیمت آن به بهای 4.7 میلیون دلار می‌رسد. این ماشین ایتالیایی حدودا به 134 میلیارد تومان می‌رسد.

  7- بوگاتی دیوو

  شرکت بوگاتی از این قبیل خودرو 40 نمونه تولید کرده و قیمت آن به بهای 5.8 میلیون دلار، معادل با 165.3 میلیارد تومان معامله شده است.

  6- اس‌پی اتوماتیو کیاس

  این ماشین متعلق به شرکت خودروساز یونانی کیاس است که نامی جدید در خودروهای گران‌قیمت دنیا محسوب می‎شود. این خودروی 2 هزار اسب بخاری 6.4 میلیون دلار قیمت دارد که معادل با 182.4 میلیارد تومان است. البته نسخه گرانقیمت‌تر 3 هزار اسب بخاری با قیمت 14.4 میلیون دلار هم از آن وجود دارد.

  5- مرسدس مایباخ اکسلرو

  مرسدس فوق یک خودروی آلمانی است که به صورت محدود تولید شده است. این ماشین که 690 اسب بخار قدرت دارد، تا 350 کیلومتر بر ساعت هم سرعت می‌گیرد و 8 میلیون دلار معادل با 228 میلیارد تومان قیمت داشت که با احتساب تورم کشورهای توسعه یافته در حال حاضر به 285 میلیارد تومان می‎رسد.

  4- بوگاتی چنتودیه‌چی

  این خودروی فرانسوی حدود 9 میلیون دلار قیمت خورده است که بر اساس قیمت فعلی دلار، 256.5 میلیارد تومان می‌شود.

  3- رولزرویس سوئیپ تیل

  این خودروی مشهور انگلیسی 12.8 میلیون دلار قیمت دارد که بهای آن بر حسب ارزش ریالی فعلی، حدود 365 میلیارد تومان است.

  2- بوگاتی لا ووآتور نوآر

  قیمت این خودروی فرانسوی حدود 13.4 میلیون دلار است و رسما گرانترین خودروی ساخته شده توسط بوگاتی محسوب می‌شود. بهای این خودروی مشهور چیزی معادل 382 میلیارد تومان است.

  1- رولزرویس بوت تیل؛ قیمت برآوردی 28 میلیون دلار

  رولزرویس با خودروی بوت تیل خود به خودروسازی بازگشته است. اگرچه قیمتی رسمی برای این خودروی مشهور اعلام نشده و برای چنین ماشینی که به تنهایی تولید شده بهایی درج نمی‌شود، اما هزینه این خودرو حدود 28 میلیون دلار برآورد شده است که رقمی نزدیک به 800 میلیارد تومان می‌شود.