مسیر حرکت ارزهای دیجیتال مهم در 7 روز آینده: صعود یا افت؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 102
  • 0
  مسیر حرکت ارزهای دیجیتال مهم در 7 روز آینده: صعود یا افت؟

  اگر قرار باشد این هفته نیز قیمت بیت کوین شاهد رشد باشد، چه شرایطی باید در بازار رخ دهد؟ بر اساس نظر کارشناسان خبره موسسه fxempire برای این که چنین اتفاقی بیفتد، پیوت بیت کوین نباید در این هفته به کمتر از 65 هزار و 562 دلار برسد.

  در هفته گذشته ارزهای دیجیتال روزهای متفاوتی را پشت سر گذاشتند. در این بازه، بهای بیت کوین رشد کرد و همان طور که پیش‌بینی شده بود، در میانه هفته گذشته به 69 هزار دلار نزدیک شد. قیمت اتریوم نیز در هفته گذشته همانند بیت کوین سقف تاریخی خود را شکست. البته پس از رسیدن به این سطح تاریخی، این ارزها تا حدودی با افت قیمت هم روبرو شدند. اما آینده ارزهای دیجیتال در 7 روز آتی چه خواهد شد؟ در این مطلب به بررسی تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده از نگاه تحلیلگران وبسایت fxempire خواهیم پرداخت. شناخت نقاط حمایت و مقاومت بیت کوین و اتریوم می‌تواند نکاتی در مورد ورود به بازار و خروج از آن به شما بگوید.

  قیمت بیت کوین در 7 روز آتی به کجا می‌رسد؟

  اگر قرار باشد این هفته نیز قیمت بیت کوین شاهد رشد باشد، چه شرایطی باید در بازار رخ دهد؟ بر اساس نظر کارشناسان خبره موسسه fxempire برای این که چنین اتفاقی رخ دهد، پیوت بیت کوین نباید در این هفته به کمتر از 65 هزار و 562 دلار برسد. در این صورت، بهای بیت کوین می‌تواند تا سطح مقاومت اول یعنی 68 هزار و 870 دلار نیز بالا برود. با رسیدن به این سطح قیمت، احتمالا افزایش بهای مهمترین ارز دیجیتال متوقف شده و حتی شاید با کاهش قیمت مواجه باشیم. با این حال اگر استقبال از خرید بیت کوین داغ باشد، قیمت آن امکان دارد مقاومت اول را بشکند و تا سطح مقاومت دوم یعنی 72 هزار و 265 دلار بالا برود.

  یک سناریو برای کاهش بهای بیت کوین

  اگر بیت کوین در 7 روز آینده قیمت 65 هزار و 562 دلاری را از دست بدهد و پیوت آن به کمتر از آن برسد، بهای آن می‌تواند تا سطح حمایتی اول یعنی 62 هزار و 167 دلار پایین برود. رسیدن به این سطح قیمت، افت بهای آن را احتمالا متوقف کرده و حتی می‌تواند موجب رشد تقاضای خرید شود. اما اگر به هر دلیلی بازار بیت کوین نزولی بماند، ممکن است حمایت اول را به سمت پایین شکسته و بهای آن تا سطح حمایت دوم یعنی 58 هزار و 859 دلار افت کند.

  بیشتر بخوانید: روش های خرید بیت کوین در ایران

  چشم‌انداز قیمت اتریوم در 7 روز آینده

  قیمت اتریوم در هفته گذشته سقف تاریخی خود را شکست و به 4865 دلار رسید. با این حال پس از رسیدن به سقف تاریخی خود با افت روبرو شد. در حال حاضر قیمت اتریوم 4666 دلار است. برای این که قیمت اتریوم در این هفته صعودی بماند، نباید پیوت آن به کمتر از 4652 دلار برسد. در این صورت می‌تواند تا سطح مقاومت اول یعنی 4843 دلاری نیز بالا برود. پس از رسیدن به این مقاومت اگر همچنان بازار خرید اتریوم داغ باشد، می‌تواند تا سطح مقاومت دوم یعنی 5059 دلار نیز بالا برود.

  از سوی دیگر، در صورتی که اتریوم به کمتر از 4652 دلار برسد، ممکن است دچار روندی نزولی شده و قیمت آن تا سطح حمایت اول یعنی 4435 دلار هم افت نماید. اگر پس از رسیدن به این سطح قیمت، فروش اتریوم همچنان داغ بماند، می‌تواند حمایت اول را به سمت پایین شکسته و بهای آن را تا سطح حمایت دوم یعنی 4244 دلار کاهش دهد.

  جمع‌بندی

  در این مطلب به بررسی تحلیل تکنیکال بیت کوین و اتریوم پرداختیم و سطوح حمایت و مقاومت آنها را بررسی کردیم. این نقاط حمایت و مقاومت می‌توانند به ما در ورود به بازار یا خروج از آن کمک کنند. با این حال نباید تنها روی تحلیل تکنیکال ارائه شده حساب کرد و سایر پارامترهای تاثیرگذار بر بازار را نیز باید در نظر گرفت تا سرمایه‌گذاری ما معقول باشد.

  تازه‌ترین‌ها