۱۰ سال بعد چه مهارت‌هایی برای بازار کار لازم است؟ ۶ چیزی که باید یاد بگیرید

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 62
  • 0
  ۱۰ سال بعد چه مهارت‌هایی برای بازار کار لازم است؟ ۶ چیزی که باید یاد بگیرید

  جهان در حال تغییر است و به نظر می‌رسد برای ورود به بازار کار در آینده و جلوگیری از بیکاری به مهارت‌هایی جدید نیاز باشد. امروزه با رشد اینترنت تغییرات زیادی در مشاغل رخ داده است. موج اتوماتیک شدن و هوشمندسازی در راه است. همگام با این موج مشاغلی از بین خواهند رفت، شغل‌های جدیدی ایجاد خواهند شد و شکل و نحوه کار کردن تا حدود زیادی تغییر خواهد کرد. برای رفع این مشکل باید از امروز باید به فکر بود. ممکن است گمان کنید اتوماتیک شدن به شغل شما راهی ندارد و در نتیجه در خطر نیستید اما اتوماتیک شدن تقریبا راهش را برای نفوذ به هر شغلی باز می‌کند. این روزها می‌بینید کامپیوترها جایگزین انسان شده‌اند و بسیاری از کارها را انجام می‌دهند. پس باید بر آن باشیم تا مهارت ‌های آینده را کسب کنیم تا در بازار کار آینده بمانیم. وقتی برای آینده کسب مهارت می‌کنید لازم است به این فکر کنید که چه مهارت‌هایی به کارتان می‌آید و هم چنین شرکت‌ها به چه مهارت‌هایی علاقمند هستند. پس دست به کار شوید. مهارت های آینده را کسب کنید تا از قافله عقب نمانید.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  هوش مصنوعی

  یکی از این مهارت‌ها تعامل با هوش مصنوعی است. در بازار کار حتما نیاز نیست در زمینه هوش مصنوعی کار کنید تا نیاز به آن را حس کنید. نرم افزارهایی مانند هایپر اتومیشن hyperautomation و بیزنس اینتلیجنس business intelligence مثال‌هایی از فرآیند اتوماتیک شدن بر مبنای هوش مصنوعی هستند و یندهاآیند اتوماتیک فریندهای کسب هر شرکت‌های تغییر یافته دیجیتال از آن‌ها استفاده می‌کنند. این دو نرم افزار در لیست برترین نرم افزارهای بر پایه هوش مصنوعی در بازار کار هستند. با وجود این نرم افزارها عملکرد مشاغل تغییر می‌کند و در آینده‌ای نزدیک نیاز مبرم به افرادی که تجربه کار با هوش مصنوعی در بازار کار را داشته‌اند و به این نرم افزارها تسلط دارند حس می‌شود. از آن جایی که بسیاری از کسب و کارها در حال هوشمند شدن هستند هوش مصنوعی یکی از مهم‌ترین مهارت های آینده است. زمان می‌برد تا یاد بگیریم چطور هوش مصنوعی شکل می‌گیرد. باید مهارت‌های لازم را برای شکل گیری و رشد هوش مصنوعی و نحوه تعامل با آن را کسب کنیم.

  کد نویسی، دانشی لازم برای آینده

  از دیگر مهارت های آینده کدنویسی است که بسیار کاربردی و مهم است و شما می‌توانید به فراگیری آن روی آورید. زبان‌های برنامه نویسی اهداف گوناگونی دارند و تقریبا در هر کسب و کاری به کار گرفته می‌شوند. امروزه برنامه نویسی طوری بر دنیای کسب و کار چیره شده که کارشناسان بر این باورند این مهارت خیلی زود می‌تواند به یکی از مهارت‌های اساسی زندگی تبدیل شود. ممکن است طول بکشد تا این مهارت را فرا بگیریم. پس هرچه سریع‌تر شروع کنید! انواع مختلف زبان‌های برنامه نویسی را یاد بگیرید و ببینید تا چه میزانی به شغل شما مربوط می‌شوند. مردم معمولا با زبان‌های برنامه نویسی ساده مثل اچ تی ام ال HTML و یا جاوا اسکریپت JavaScript شروع می‌کنند. بعد از یادگیری این دو زبان ساده می‌توانید زبان‌هایی که بیش‌تر استفاده می‌شوند مثل پیتون Python را فرا بگیرید.

  رایانش ابری هم حتما به کارتان می‌آید!

  رایانش ابری راهی مطمئن برای ذخیره و مدیریت اطلاعات شرکت است و هم‌چنین دسترسی از راه دور به سیستم‌های شرکت را ممکن می‌سازد. استفاده از این فناوری در بسیاری از شرکت‌ها محبوب است. اگر به رایانش ابری تسلط داشته باشید می‌توانید به کارفرمای خود کمک کنید تا به بهترین نحو اطلاعات را از طریق رایانش ابری مدیریت کند و شما به عنوان فردی ارزشمند در شرکت محسوب می‌شوید و در واقع بسیاری از کارها بدون شما در شرکت روی هوا می‌ماند! با فراگیری این دانش شما ابقای خود در بازار کار آینده را تضمین می‌کنید.

  دانشی به نام بلاکچین

  تا بحال اسم ارز رمز نگاری شده را شنیده‌اید؟ افرادی که از ارز رمز گذاری شده و تجارت سر در می‌آورند با بلاکچین آشنایی کامل دارند. اما حتما نباید در زمینه مالی کار کرده باشید تا احساس کنید در حیطه کاری خود به دانش بلاکچین نیاز دارید. بلاکچین راه حلی برای مشکلات است و افرادی که در بازار کار مشغولند نیاز دارند تا این مهارت مهم را کسب کنند. اگر به این فناوری تسلط داشته باشید می‌توانید مشکلات احتمالی که ممکن است در شرکت ایجاد شوند را پیدا کنید و قبل از این‌که مشکلی در واقعیت اتفاق بیافتد جلوی آن‌ها را بگیرید. حتما سعی کنید در زمینه فناوری بلاکچین که از مهارت‌ های آینده است مطالعه داشته باشید.

  یو ایکس UX چگونه می‌تواند به ما کمک کند؟

  در بازار رقابتی برای این‌که بتوان کاربران را در سایت خود نگه دارید باید با یو ایکس UX در گرافیک آشنایی داشته باشد. این فناوری مربوط به طراحی سایت می‌شود و در صورت طراحی اصولی و هوشمندانه، کاربران با شما می‌مانند. پس از همین الان می‌توانید به فراگیری دوره‌های UX بپردازید.

  تفکر انتقادی در بازار کار

  شرکت‌ها به دنبال افرادی هستند که دارای تفکر انتقادی هستند چرا که این افراد توانایی حل مسائل مبهم و پیچیده را دارند. همیشه مدیر نمی‌تواند مسائل را حل کند و گاهی در روند کاری مشکلی پیش می‌آید و این خود شما هستید که باید سکان را به دست بگیرید و کشتی شرکت را به مسیری درست هدایت کنید. باید خلاق باشید و در شرایط بحرانی تصمیمات عاقلانه بگیرید بنابر این سعی کنید یاد بگیرید چطور مشکلات و مسائل را به بهترین نحو حل کنید.

  بیشتر بخوانید: افت و خیز بازار سهام در 1.150 میلیون واحد

  آینده را برای خود تضمین کنید

  دیدید که مهارت ‌های آینده برای ماندن در بازار کار از اهمیت بالایی برخوردارند. شاید شما نتوانید به همه مهارت‌های آینده تسلط پیدا کنید اما سعی کنید تا جایی که می‌توانید مهارت ‌های آینده را کسب کنید.