۵ قدم مهم برای میلیاردر شدن

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 47
  • 0
  ۵ قدم مهم برای میلیاردر شدن

  همیشه با یک خانواده پولدار یا شغل پر درآمد میلیاردر نمی‌شویم. حتما با خود فکر می‌کنید چطور می‌توان بدون این عوامل پولدار شد؟ برای بسیاری این امر دست نیافتنی و دور از ذهن به نظر می‌رسد. با برنامه ریزی منظم، صبر و حوصله و پس انداز هوشمندانه می‌توان یک میلیارد تومان به دست آورد. برای میلیاردر شدن باید خیلی سریع اقدام کرد و برای هر یک هزار تومان که خرج می‌کنید فکر کنید. در ادامه به راه‌های میلیاردر شدن می‌پردازیم.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  از اول شروع به پس انداز کنید

  برای پس‌ انداز باید بدانید که باید هرچه سریع‌تر شروع کنید. اگر این کار را انجام دهید به سود مرکب هم می‌رسید. فرض کنید شما ۲۰ ساله هستید و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان ماهیانه در حساب بیمه عمر خود پس انداز می‌کنید و سود سالیانه تخصیص یافته به حساب شما برای مثال به طور متوسط ۱۰٪ باشد. در این صورت بعد از ۳۰ سال علاوه بر ۱۸۰ میلیون تومان حاصل از پس انداز شما تقریبا مبلغ ۱۸ میلیون تومان نیز حاصل از سود مرکب است پس در کل ۱۹۸ میلیون تومان پول پس انداز کرده‌اید. پس می‌بینید که برای مثال با پس انداز ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان بعد از ۳۰ سال تقریبا به ۲۰۰ میلیون تومان رسیده‌اید.

  از خرج‌ها و قرض کردن‌های بیهوده اجتناب کنید

  اگر به چیزی واقعا نیاز ندارید آن را نخرید. قبل از این که کارت عابر بانک خود را برای پرداخت مبلغ کالای خریداری شده از جیب خود در بیاورید، از خود بپرسید آیا واقعا به این کالا نیاز دارید؟ آیا چیزی شبیه به این دارم؟ آیا میلیاردر شدن برای من مهم تر است یا این کالا؟ هر هزار تومانی که صرف کالایی غیر ضروری می‌کنید می‌تواند هزار تومان پس انداز بیش‌تر باشد. برای مثال اگر به جای صرف ۵۰ هزار تومان برای یک کالای غیر ضروری در طول هفته آن ۵۰ هزار تومان را پس انداز کنید پس از ۴۰ سال تقریبا ۱۰۰ میلیون تومان پس انداز کرده‌اید. آیا می‌توانید هفته‌ای ۵۰ هزار تومان از مخارج غیر ضروری خود را حذف کنید؟ شاید بله شاید هم نه اما با این کار ۱۰۰ میلیون تومان پول خواهید داشت. اما سعی کنید میل به خرید را در خود بکشید و با این کار پول بیش‌تری پس انداز کنید و خیلی سریع‌تر به هدف میلیاردر شدن برسید.

  پس انداز ۱۵٪ از درآمد یا حتی بیش‌تر!

  نرخ پس انداز شخصی، درصدی از مازاد درآمد پس از صرف مخارج ماهانه و پرداخت مالیات است. این مبلغ بسیار ناچیز است اما سعی کنید سالیانه ۱۵٪ تا ۲۰٪ از درآمد خالص خود را پس اندازکنید.

  بیش‌تر پول در بیاورید!

  درست است! به عمل کار برآید به سخن دانی نیست! اما اگر بیش‌تر پول در نیاورید خیلی سخت است که ۱۵٪ از درامد خود را پس انداز کنید و در نتیجه میلیاردر شوید. اگر فکر می‌کنید سزاوار افزایش حقوق هستید این امر را با مدیر خود در میان بگذارید. اضافه کاری کنید. در سمت کاری خود آموزش ببینید تا درآمد بالقوه خود را بیش‌تر کنید.

  در صورت نیاز از مشاور مالی کمک بگیرید

  مطالعات اخیر نشان می‌دهد افرادی که با یک مشاور مالی مشورت می‌کنند ۷۰٪ شانس ییش‌تر دارند تا مزایای بازنشستگی و هر عایدی حاصل از پس انداز را دریافت کنند. اما اگر با مشاور مالی مشورت نکنیم این شانس به ۴۱٪ کاهش می‌یابد. حتی اگر خودتان در زمینه مالی تبحر دارید، ارزش دارد که از یک مشاوره مالی خبره نیز مشورت بگیرید. یک مشاور مالی به شما کمک می‌کند سرمایه گذاری کنید، بودجه‌ای به پس انداز تخصیص دهید و برای میلیاردر شدن برنامه ریزی کنید.