سرمایه+>ارز دیجیتال>نگاه مثبت مدیران صندوق ها به بیت کوین/ صعود رمزارز برتر به ۲۰ هزار دلار>

نگاه مثبت مدیران صندوق ها به بیت کوین/ صعود رمزارز برتر به ۲۰ هزار دلار

  • اشتراک‌گذاری
  • 14
  • 0

بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از سوی «بانک آمریکا»، حدود ۱۵ درصد از مدیران صندوق ها که دارایی ۵۳۴ میلیارد دلاری را مدیریت می‌کنند، معتقدند خرید بیت کوین سومین گزینه پرمعامله، پس از خرید سهام شرکت‌های فناوری و فروش دلار آمریکا است. این نظرسنجی در فاصله ۴ تا ۱۰ دسامبر صورت گرفته است. در این بازه بیت کوین بین ۱۸۵۰۰ تا ۱۹۵۰۰ دلار در نوسان بود. همچنین در این نظرسنجی، خرید طلا با جلب ۳ درصد از مدیران صندوق ها در رتبه پنجم بیشترین معاملات قرار دارد. به نظر می‌رسد در حال حاضر اقبال به بیت کوین بیشتر از طلا باشد. این موضوع می‌تواند پتانسیلی برای افزایش قیمت بیت کوین در پی داشته باشد.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

بیت کوین به کانال ۲۰ هزار دلار صعود کرد

بهای ارز دیجیتال برتر در یک سال اخیر رشد قابل توجهی داشته است. با این حال در یکی دو هفته اخیر بیت کوین پس از شکستن رکورد تاریخی خود در کانال ۱۹ هزار دلار باقی مانده بود. اما بالاخره بهای آن بار دیگر از ۲۰ هزار دلار گذشت. بهای بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

موتورهای رشد بیت کوین و صندوق ها

بزرگترین ارز دیجیتال دنیا از ابتدای سال تاکنون نزدیک به ۱۷۴ درصد رشد کرده است. این رشد قیمت دلایل زیادی داشته است که از مهمترین آنها می‌توان به پشتیبانی برخی نهادها از سرمایه‌گذاری در بیت کوین نام برد. برخی نیز تورم در ایالات متحده و جهان را به دلیل سیاست‌های حمایتی که در عصر کرونا در پیش گرفته شد، در افزایش قیمت این ارز دیجیتال مهم می‌‎دانند. شرکت «گوگنهایم پارتنرز» اخیرا اعلام کرده بود که ممکن است ۱۰ درصد از صندوق فرصت‌های کلان خود را که ارزش ۵٫۳ میلیارد دلاری دارد، در بیت کوین سرمایه‌گذاری کند. این در حالی است که برخی از سرمایه‌گذاران مشهور مانند پل تودور جونز، به این دسته ملحق شده‌اند. آنان معتقدند تورمی که در بالا اشاره شد، به رشد این ارز دیجیتال کمک خواهد کرد.

اقبال به بیت کوین در سال آینده؟ نقش صندوق های پوشش ریسک

علاوه بر این، فیلیپ گرادول، اقتصاددان ارشد «چاینالیزیس» معتقد است بازار این ارز با سرمایه‌گذاران نهادی آمریکای شمالی به پیش خواهد رفت. بزرگترین سرمایه‌گذاران بیت کوین اهل این منطقه هستند. امسال در مبادلات صورت گرفته، پرداختی‌های به ارزش یک میلیون دلار یا بیشتر، ۱۹ درصد افزایش یافته‌اند. این در حالی است که قیمت بیت کوین نسبت به سال ۲۰۱۷ که سطح معاملات بالاتر از این مقادیر بود، حدود ۱۰ هزار دلار افزایش یافته است.

«ست گینز» از مدیران شرمت «کوین فاند» که یک شرکت سرمایه‌گذاری در نیویورک است، معتقد است صندوق های پوشش ریسک علاقه زیادی به این موضوع نشان می‌دهند. وی می‌گوید احتمالا روند پذیرش نهادها در سال آینده گسترده‌تر نیز می‌شود.

تلاش‌های نوین برای جایگزینی بیت کوین با پول نقد

تلاش‌های اخیر در زمینه ارزهای دیجیتال از سوی شرکت‌های اسکوئر، مایکرو استراتژی و شرکت بیمه عمر ماساچوست در حال ایجاد زمینه‌ای برای نحوه افزودن بیت کوین به دارایی شما هستند. در این صورت آنها در اینکه بیت کوین را به عنوان جایگزین پول نقد بپذیرید، به شما کمک می‌کنند. در این صورت ممکن است برنامه‌های بازنشستگی، خانواده‌ها و برخی بنیادها نیز وارد آن شوند.

مقالات مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...