نیویورک صدرنشین ثروتمندترین شهرهای جهان / ۱۰ شهر ثروتمند دنیا کدامند؟

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 569
  • 0
  نیویورک صدرنشین ثروتمندترین شهرهای جهان / ۱۰ شهر ثروتمند دنیا کدامند؟

  موسسه معتبر «نایت فرنک» در گزارشی به بررسی ۱۰۰ شهر ثروتمند جهان پرداخته است. یکی از مهمترین معیارهایی که برای ثروت یک شهر در نظر می‌گیرند، تعداد افراد با ثروت خالص بیش از ۳۰ میلیون دلار و تعداد افراد با ثروت خالص بیش از یک میلیون دلار در آن شهر است. بر اساس این گزارش، نیویورک آمریکا در صدر شهرهایی قرار دارد که بیشترین تعداد افراد دارای ۳۰ میلیون دلار ثروت خالص و بیشتر را در خود جای داده است. پس از این شهر نیز پاریس و لس‌آنجلس قرار دارند. از طرفی، توکیو شهری است که بیشترین تعداد افراد با ثروت خالص بیش از یک میلیون دلار را در خود ساکن کرده است. پس از آن نیز نیویورک و لس‌آنجلس قرار گرفته‌اند.

  نیویورک

  نیویورک دیار ثروتمندان جهان

  نشریه دیگری که به معرفی ثروتمندترین شهرهای جهان می‌پردازد، سی‌ان‌بی‌سی است. ملاک سنجش ثروتمندترین شهر در این گزارش‌، تعداد افراد ساکن در یک شهر با ثروت بالای ۵ میلیون دلار است. بر اساس گزارش‌های سی‌ان‌بی‌سی، شهر نیویورک ۱۲۰ هزار و ۶۰۵ ساکن با ثروت بیش از ۵ میلیون دلار دارد. بین شهر اول و شهر دوم یعنی توکیو، شکاف بزرگی وجود دارد. در توکیو ۸۱ هزار و ۶۴۵ نفر ثروتی بالاتر از ۵ میلیون دلار دارند. در رتبه سوم ثروتمندترین شهرهای جهان در گزارش سی‌ان‌بی‌سی نیز هنگ‌کنگ قرار دارد. در این شهر ۷۳ هزار و ۴۳۰ نفر ثروتمندی که بیش از ۵ میلیون دلار دارایی دارند، زندگی می‌کنند.

  نگاهی به شهرهای پر زرق و برق؛ از رتبه ۴ تا ۱۰ شهرهای ثروتمند

  در میان شهرهای ثروتمند دیگر جهان در گزارش بالا، شهرهایی از آمریکا، بریتانیا و فرانسه به چشم می‌خورد. بر همین اساس، لس‌آنجلس رتبه چهارم را با ۷۱ هزار و ۳۵ نفر از ثروتمندان فوق در اختیار دارد و در رده پنجم نیز لندن با ۵۰ هزار و ۳۰۵ نفر قرار گرفته است. پاریس با ۴۹ هزار و ۵ نفر در رده ششم، شیکاگو با ۴۴ هزار و ۷۹۵ نفر در جایگاه هفتم و سانفرانسیسکو با ۳۹ هزار و ۳۹۰ نفر در مقام هشتم لیگ ثروتمندان شهرهای جهان واقع شده‌اند. دو شهر دیگر واشنگتن و دالاس هستند که به ترتیب ۳۷ هزار و ۴۹۵ و ۳۶ هزار و ۵۱۵ ثروتمند با دارایی بیش از ۵ میلیون دلار را در خود جای داده‌اند.

  بیشتر بخوانید: گران‌ترین شهرهای لوکس جهان کجا هستند؟

  آمریکا، میزبان بیشترین شهرهای ثروتمند دنیا

  نگاهی به گزارش‌های فوق نشان می‌دهد ایالات متحده بیشترین تعداد شهرها را در میان شهرهای ثروتمند جهان در اختیار دارد. در واقع، از میان ۱۰ شهر ثروتمند جهان، ۶ مورد در کشور آمریکا واقع شده‌اند و ۴ مورد در سایر نقاط جهان قرار گرفته‌اند. از چهار شهری که در خارج از آمریکا واقع شده‌اند نیز دو مورد مربوط به شرق آسیا هستند. دو مورد نیز در اروپا قرار دارند که شهرهای سنتی معروف و ثروتمندی به شمار می‌روند. وجود یک شهر ثروتمند در کشورهای جهان نشانه‌ای از رشد اقتصادی و پتانسیل‌های جذب سرمایه و رونق تجارت در یک کشور نیز هست. از این منظر، قرار گرفتن شهرها در کشورهای فوق معنا و توجیه دارند. انتظار می‌رود در آینده، با رشد اقتصادی قابل توجه کشورهای آسیایی، شاهد حضور شهرهای بیشتری در فهرست ثروتمندترین شهرهای دنیا باشیم.