سرمایه+>سرمایه‌گذاری>هفته صعود بازارها/ بیت کوین در صدر بازدهی بازار‌ها قرار گرفت>

هفته صعود بازارها/ بیت کوین در صدر بازدهی بازار‌ها قرار گرفت

  • اشتراک‌گذاری
  • 16
  • 0

در هفته‌ اخیر بازارهای دارایی با رشد مواجه بودند. یکی از دلایل این رشد بازارها به خبرهای سیاسی هفته اخیر برمی‌گردد. بازارهای داخلی در پی گمانه‌زنی‌هایی از روابط سیاسی حرکتی صعودی را طی کردند. در این هفته بورس همچنان صعودی بود، سکه امامی وارد کانال ۱۲ میلیون تومانی شد و دلار نیز به ۲۶ هزار تومان رسید. برخی کارشناسان معتقدند برای کاهش قیمت دلار و طلا در بازار به خبرها و اقدامات بیشتری نیاز است. با تمام این حرف‌ها، بیت کوین در صدر بازدهی بازارها در ۷ روز اخیر قرار گرفت، هرچند این بازار همیشه رگه‌هایی از ریسک در خود دارد.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

تداوم حرکت صعودی بورس تهران

در هفته گذشته بورس تهران باز هم شاهد رشد بود. شاخص کل بورس که هفته قبل را در عدد یک میلیون و ۳۶۷ هزار به پایان برده بود، این هفته تا یک میلیون و ۴۷۳ هزار واحد نیز افزایش یافت. با این حال، دیروز با اندکی کاهش به حدود یک میلیون و ۴۷۱ هزار واحد رسید. به این ترتیب بورس بازدهی ۷٫۶ درصدی را در یک هفته اخیر ثبت کرد.

بازگشت فلز زرد؟

در هفته اخیر، طلا که به دلیل خبرهای ناشی از موفقیت واکسن‌ها و بهبود چشم‌انداز رشد اقتصادی در جهان و نیز کاهش قیمت دلار در بازار تهران روندی نزولی طی کرده بود، نشانه‎هایی از رشد از خود نشان داد. در روزهای اخیر طلا در بازارهای جهانی بار دیگر به کانال ۱۸۰۰ دلار صعود کرد. همچنین در روزهای پایانی این هفته سکه امامی دوباره وارد کانال ۱۲ میلیون تومانی شد. در حال حاضر بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۲۱ هزار تومان رسیده است که نسبت به روز پایانی هفته گذشته رشد ۷٫۲ درصدی نشان می‌دهد. سکه امامی نیز نسبت به روز پایانی هفته گذشته رشد ۱۰ درصدی نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد پس از بیت کوین، سکه بیشترین بازدهی بازارها در هفته اخیر را در اختیار داشته است.

کمترین بازدهی بازارها در اختیار دلار

دلار نیز مانند سایر بازارهای دارایی در این هفته رشد کرد. با این حال با خبرهای سیاسی مختلفی که می‌رسید، قیمت دلار نوساناتی را تجربه کرد. در حال حاضر بهای هر دلار آزاد به نزدیکی ۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است. این در حالی است که در پایان هفته گذشته این عدد نزدیک به ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان بود. در واقع دلار در هفته اخیر حدود ۴٫۵ درصد رشد کرده است.

بیشتر بخوانید: مقایسه بازدهی بازارهای مختلف با تورم در فروردین 1400

بیت کوین صدرنشین بازدهی بازارها

بیت کوین در روزهای اخیر فراز و فرود قابل توجهی را پشت سر گذاشته است. این موضوع با توجه به رسیدن این ارز دیجیتال به سقف تاریخی خود تا حدودی قابل توجیه است. در روزهای اخیر بیت کوین رکورد پیشین خود را که متعلق به اواخر سال ۲۰۱۷ بود، شکست. فقدان یک نهاد ناظر و کنترل کننده نوسانات در بیت کوین موجب شده نتوان حد خاصی برای فراز یا فرودهای احتمالی این ارز متصور بود. هفت روز پیش بهای بیت کوین پس از اصلاح قیمتی که شاهدش بود، به ۱۶۶۴۵ دلار هم رسیده بود. بازدهی بیت کوین در این هفته تاکنون نزدیک به ۱۴٫۲ درصد است. همان طور که اشاره کردیم بیت کوین از نظر بازدهی بازارها در هفته اخیر در صدر قرار گرفت.

مقالات مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...