سرمایه+>موفقیت>همه چیز در مورد تعطیلی‌های اول آذر>

همه چیز در مورد تعطیلی‌های اول آذر

  • اشتراک‌گذاری
  • 16
  • 0

بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، قرار است از اول آذر محدودیت‌های بیشتری به منظور مقابله با کرونا صورت بگیرد. این تعطیلی در شهرهایی که در وضعیت قرمز قرار دارند، برای مشاغل دسته دو، سه و چهار اجرایی می‌شود. با این حال هنوز برخی نمی‌دانند مشمول تعطیلی از شنبه می‌شوند یا خیر.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

مشاغل دسته یک چه کسانی هستند؟

مشاغل دسته یک که در شرایط قرمز نیز تعطیل نیستند، شامل داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها، آمبولانس‌ها، مطب‌ها، آتش‌نشانی، سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها، پمپ‌بنزین‌ها، رستوران‌های بیرون‌بر، بخش امنیت و تعمیرگاه‌های لوازم خانگی هستند.

بانک‌‍‌ها از اول آذر تعطیل هستند؟

شورای پول و اعتبار دیروز مصوبه‌ای در مورد تعطیلی‌های دوهفته‌ای اعلام کرد. بر اساس این مصوبه، شعب بانکی در مناطق قرمز حداکثر با نیمی از کارکنان فعالیت خواهند کرد. پیش از این نیز سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بانک‌ها را جزو گروه شغلی شماره یک به حساب آورده بود.

بورس تعطیل می‌شود؟

در روزهای گذشته مقامات سازمان بورس گفته بودند بورس باز خواهد بود. آنها اضافه کرده بودند تنها در صورت تعطیلی بانک‌ها، بورس تعطیل می‌شود. به نظر می‌رسد حالا با خبرهای اعلام شده مبنی بر باز بودن بانک‌ها با نصف ظرفیت کارکنان، بورس نیز مشکلی برای فعالیت نداشته باشد.

فروشگاه‌ها، ادارات دولتی و خصوصی

طبق حرف‌های وزیر کشور، از شنبه همه فروشگاه‌ها بجز نانوایی‌ها و سوپر مارکت‌های شهرهای قرمز تعطیل است. بر اساس گفته‌های رحمانی فضلی، ادارات دولتی که کار آنها ضروری است باید با یک سوم کارکنان به فعالیت خود ادامه بدهند. همچنین، ادارات خصوصی اگر مراجع ندارند، می‌توانند باز باشند.

نمایشگاه‌های خودرو و آژانس مشاوران املاک

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اعلام خبر تعطیلی نمایشگاه‌های خودرو از روز شنبه، گفته است که با اعمال محدودیت‌های بیشتر برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، این نمایشگاه‌ها تعطیل هستند.

آژانس‌های املاک مشاوران املاک نیز مشمول تعطیلی دو هفته‌ای می‌شوند و از اول آذر به مدت ۱۵ روز تعطیل خواهند بود. اتحادیه مشاوران املاک با این ابلاغیه به تمام اعضای خود عنوان کرده است که به رغم مخالفت با تعطیلی اعضای اتحادیه املاک، ملزم به اجرای برخی قوانین از جمله تعطیلی واحدهای صنفی غیرضرور است.

جریمه تردد از اول آذر چقدر است؟

بر اساس آخرین خبرها قرار است جریمه تردد از شهری با وضعیت قرمز به هر شهر دیگر، یک میلیون تومان باشد. همچنین جریمه تردد از شهر با وضعیت نارنجی به هر شهر دیگر ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

جرایم تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح نیز ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. البته برخی مشاغل شیفت شب (کارکنان بیمارستان‌ها، صدا و سیما و …) مشمول جریمه تردد شبانه نمی‌شوند. علاوه بر این، تاکسی‌ها، آژانس‌ها و تاکسی‌های اینترنتی نیز مشکلی برای تردد برای بعد از ساعت ۲۱ ندارند.

مقالات مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...