پرسودترین بازار هفته دوم آبان 1402

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 332
  • 0
  پرسودترین بازار هفته دوم آبان 1402

  صندوق درآمد ثابت کیان نیز در این هفته بازدهی مثبت خود را ادامه داد. این صندوق در یک هفته اخیر 0.45 درصد بازدهی کسب کرده است.

  در هفته‌ای که گذشت بازارها عملکرد متفاوتی داشتند. قیمت دلار در بازه هفتگی با کمی رشد روبرو بود. قیمت سکه نیز در بازار نیز با افت و خیز همراه بود ولی در نهایت کمی رشد کرد. این در حالی است که بورس تهران هفته خوبی را پشت سر نگذاشت. در این مطلب به بررسی تحولات این هفته در بازارها می‌پردازیم و بازدهی هر بازار را نیز محاسبه می‌کنیم. در نهایت نیز پرسودترین بازار هفته دوم آبان 1402 را معرفی خواهیم کرد.

  تثبیت دلار در کانال 51 هزار تومانی

  در این هفته قیمت دلار در بازار آِزاد کمی رشد کرد اما در کانال 51 هزار تومانی باقی ماند. این ثبات ناشی از انتظارات فعلی در خصوص شدیدتر نشدن جنگ در خاورمیانه است. دلار در حال حاضر 51 هزار و 750 تومان معامله می‌شود و به این ترتیب در هفت روز اخیر بازدهی 1.17 درصدی داشته است.

  افت بورس به زیر دو میلیون واحد

  بورس تهران در این هفته با افت روبرو بود و شاخص کل به کمتر از دو میلیون واحد رسید. این شاخص که در پایان هفته گذشته به دو میلیون و دو هزار واحد رسیده بود، در انتهای هفته جاری در عدد یک میلیون و 970 هزار واحد به کار خود خاتمه داد. شاخص هم وزن نیز که در پایان هفته قبل به 676 هزار و 725 واحد رسیده بود، در انتهای این هفته به 660 هزار و 251 واحد افت کرد. به این ترتیب، شاخص کل در هفته دوم آبان ماه 1402 با افت 1.58 درصدی و شاخص هم وزن با افت 2.43 درصدی روبرو شده‌اند.

  مقایسه این بازدهی‌ها نشان می‌دهد که در این هفته به طور کلی شرکت‌های کوچک‌تر بورسی بازدهی بهتری در مقایسه با شرکت‌های بزرگ بورسی داشته‌اند.

  ثبات سکه در بازار

  در این هفته قیمت سکه و طلا نیز در بازار بازدهی متفاوتی داشت اما هر دو با افزایش قیمت روبرو شدند. قیمت هر گرم طلای 18 عیار امروز چهارشنبه 10 آبان به دو میلیون و 500 هزار تومان رسید که در مقایسه با هفته قبل حدود دو درصد رشد کرده است. بهای سکه امامی نیز در بازه هفت روزه منتهی به ساعت 16 روز چهارشنبه 1.23 درصد افزایش داشته است.

  بازدهی صندوق درآمد ثابت کیان

  صندوق درآمد ثابت کیان نیز در این هفته بازدهی مثبت خود را ادامه داد. این صندوق در یک هفته اخیر 0.45 درصد بازدهی کسب کرده و یکی از گزینه‌های مناسب و کم ریسک برای سرمایه گذاری به شمار می‌رود.

  پرسودترین بازار سرمایه گذاری هفته دوم آبان 1402

  در این مطلب به بررسی بازدهی بازارهای مختلف در هفته دوم آبان ماه پرداختیم. همان طور که از نتایج برمی‌آید، طلا و صندوق درآمد ثابت کیان در میان بازارهای مورد بررسی ما در این هفته بهترین بازدهی را داشته‌اند. با این حال، می‌توان برای سناریوهای مختلف آماده شد و برای این کار به متنوع‌سازی سرمایه دست زد.