پیش‌بینی تکنیکال قیمت بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 111
  • 0
  پیش‌بینی تکنیکال قیمت بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده

  در هفته‌ای که گذشت، اتریوم سقف قیمتی پیشین خود را شکست و در مدت 7 روز (تا پایان یکشنبه) 5.1 درصد رشد کرد. در حال حاضر قیمت اتریوم به 4343 دلار رسیده است. در صورتی که اتریوم بخواهد این هفته را نیز به رشد ادامه بدهد، نباید به 4217 دلار افت کند.

  در هفته‌ای که گذشت، قیمت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین رشد اندکی داشتند. به نظر می‌رسد با رسیدن به سقف تاریخی قیمت، در حال حاضر بهای این ارزها نسبتا تثبیت شده است. اما سمت و سوی بازار ارزهای دیجیتال در هفته جاری چگونه خواهد بود؟ با توجه به این که بخش بزرگی از ارزش این بازار را بیت کوین تشکیل می‌دهد تحولات آن روی ارزش این بازار تاثیر زیادی دارد. به طور کلی در بسیاری از موارد تغییرات قیمت بیت کوین افت یا صعود بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر را نیز تعیین می‌کند. به همین دلیل هم در ادامه به بررسی پیش‌بینی تکنیکال قیمت بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده از سوی وبسایت معتبر fxempire می‌پردازیم.

  تحلیل تکنیکال بیت کوین در 7 روز آینده

  بهای دلاری بیت کوین در 7 روز گذشته (تا پایان یکشنبه) 0.82 درصد رشد کرد. در حال حاضر نیز هر بیت کوین به مرز قیمت 62 هزار و 200 دلار رسیده است. اما در هفته جاری بیت کوین تا کجا می‌تواند رشد یا افت کند؟ تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین نشان می‌دهد برای آن که این ارز دیجیتال در 7 روز آینده هم به رشد ادامه دهد، نباید به پیوت 60 هزار و 867 دلاری افت کند. در این صورت بیت کوین توانایی آن را دارد که تا سطح مقاومت اول یعنی 64 هزار و 129 دلاری افزایش پیدا کند. پس از رسیدن به این سطح قیمت، انتظار می‌رود روند رشد قیمت بیت کوین متوقف یا حتی برعکس شود. با این حال، اگر به هر دلیلی استقبال از بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال بالا بماند، می‌تواند این مقاومت را بشکند و بهای آن تا سطح مقاومت دوم یعنی 66 هزار و 927 دلار رشد کند.

  یک سناریوی نزولی برای بیت کوین

  در صورتی که بیت کوین به کمتر از پیوت 60 هزار و 867 دلاری افت کند، احتمال بروز یک سناریوی نزولی در آن وجود دارد. در این شرایط، بهای این ارز دیجیتال مهم ممکن است تا 58 هزار و 69 دلار یعنی سطح حمایتی اول کاهش پیدا کند. با رسیدن به این سطح قیمتی احتمالا افت بهای بیت کوین به پایان رسیده و حتی شاید با افزایش قیمت روبرو باشیم. با این حال، اگر پس از رسیدن به آن بازار فروش بیت کوین داغ باشد، این ارز دیجیتال می‌تواند تا سطح حمایتی دوم یعنی 54 هزار و 807 دلار نیز کاهش یابد. این تحلیل‌های تکنیکال نقاطی برای ورود به بازار و خروج از آن نشان می‌دهند اما بهتر است از سایر ابزارها نیز در تحلیل بهره برد.

  اتریوم و تداوم سقف شکنی؟

  در هفته‌ای که گذشت، اتریوم سقف قیمتی پیشین خود را شکست و در مدت 7 روز (تا پایان یکشنبه) 5.1 درصد رشد کرد. در حال حاضر قیمت اتریوم به 4343 دلار رسیده است. در صورتی که اتریوم بخواهد این هفته را نیز به رشد ادامه بدهد، نباید به پیوت 4217 دلاری افت کند. در چنین شرایطی این ارز دیجیتال می‌تواند تا سطح مقاومت اول یعنی 4535 دلار هم افزایش یابد. پس از رسیدن به این سطح قیمت، رشد بهای اتریوم ممکن است متوقف شود یا حتی کاهش یابد. با این حال، اگر استقبال از خرید آن همچنان وجود داشته باشد، اتریوم می‌تواند تا سطح مقاومت دوم یعنی 4780 دلار نیز در 7 روز آینده رشد کند.

  اتریوم در چه شرایطی افت می‌کند؟

  از سوی دیگر، اگر اتریوم به پیوت 4217 دلاری برسد، این امکان وجود دارد که بهای آن تا سطح حمایتی اول یعنی 3972 دلار افت کند. در این سطح احتمالا افت قیمت این ارز دیجیتال متوقف شده و حتی شاید با رشد روبرو باشیم. اما اگر پس از رسیدن به این سطح قیمت، همچنان بازار فروش اتریوم رونق داشته باشد، بهای آن می‌تواند تا سطح حمایتی دوم یعنی 3655 دلار هم کاهش پیدا کند.

  جمع‌بندی

  در این مطلب به پیش‌بینی تکنیکال قیمت بیت کوین و اتریوم در 7 روز آینده پرداختیم و سناریوهای صعودی و نزولی آنها را مطرح کردیم. تحلیل تکنیکال و معرفی نقاط حمایت و مقاومت می‌تواند نکاتی در مورد ورود به بازار و خروج از آن به ما بگوید اما بهتر است تنها به آن اکتفا نکنیم و از ابزارهای دیگر تحلیل هم به منظور اطمینان بیشتر استفاده نماییم.