سرمایه+>ارز دیجیتال>چشم‌انداز قیمت بیت کوین از نگاه تحلیلگران/ بیت کوین تا کی بالا می‌رود>

چشم‌انداز قیمت بیت کوین از نگاه تحلیلگران/ بیت کوین تا کی بالا می‌رود

  • اشتراک‌گذاری
  • 12
  • 0

بیت کوین در یک سال اخیر رشد قابل توجهی را پشت سر گذاشته است. در یک ماه اخیر نیز این ارز دیجیتال معروف، چند بار رکورد پیشین خود را که از سال ۲۰۱۷ تاکنون باقی مانده بود، شکست. در حال حاضر بهای بیت کوین حدود ۲۶ هزار و ۵۰۰ دلار است. با این قیمت ، بیت کوین از ابتدای سال میلادی تاکنون بازدهی ۲۶۸ درصدی را ثبت کرده است. این بازدهی به خصوص در هفته‌های اخیر، بسیاری از سرمایه‌گذاران را هیجان زده و نسبت به ورود به آن تشویق کرده است. اما سابقه بیت کوین نشان داده که رشد قیمت آن با ریسک زیادی نیز همراه است. در ادامه به بررسی چشم‌انداز بیت کوین در ماه‌های آتی و این سوال که بیت کوین تا کی بالا می‌رود ، خواهیم پرداخت.

قیمت بیت کوین

عوامل رشد بیت کوین در ۲۰۲۰

نتایج پیمایشی که در ماه دسامبر صورت گرفته است، نشان می‌دهد بسیاری از متخصصان معتقدند سرمایه‌گذاری‌ های کلان صورت گرفته در بیت کوین از سوی شرکت‌هایی مانند «مایکرو استراتژی» و پذیرش خرید و فروش آن در «پی‌پل» اثر زیادی روی رشد قیمت این ارز دیجیتال داشته است. ۷۲ درصد از کارشناسان این موضوع را به عنوان عامل مهمی در رشد بیت کوین اعلام کرده‌اند. این موضوع می‌تواند موجب شود سرمایه‌گذاران عادی که تا ۲۰ هزار دلار بیت کوین خریده بودند، انگیزه زیادی برای فروش سریع دارایی خود نداشته باشند. ۶۶ درصد از کارشناسان نیز نقش سیاست‌های تسهیل مقداری توسط بانک‌های مرکزی را در رشد بیت کوین موثر می‌دانند. ۴۷ درصد از متخصصان هم بر اثرگذاری بازدهی اندک دارایی‌های دیگر بر رشد این ارز دیجیتال تاکید کرده‌اند.

میزان تاثیرگذاری عوامل مختلف در سال ۲۰۲۰

۲۵ درصد از متخصصان معتقدند اعلام پی‌پل رشد قابل توجهی روی صعود بیت کوین داشته و ۱۳ درصد اثر آن را جزیی می‌دانند. ۶۲ درصد نیز معتقدند این موضوع تا حدودی تاثیر داشته است. همچنین ۱۱ درصد از کارشناسان معتقدند افزایش قیمت بیت کوین در سال جاری ناشی از سرمایه‌گذاران خرد است. این در حالی است که ۱۷ درصد نقش «نهنگ‌ها» را موثر می‌دانند و ۷۲ درصد بر سرمایه‌گذاران نهادی و شرکتی اشاره می‌کنند. نهنگ‌ها افرادی هستند که مقادیر زیادی بیت کوین دارند. علاوه بر این، متخصصان معتقدند ۴۲٫۵ درصد بازار در دست نهنگ‌ها است و آنان بیشترین سهم مالکیت را در اختیار دارند. ۳۲٫۵ درصد نیز در اختیار سرمایه‌گذاران خرد و ۲۵ درصد در دست سرمایه‌گذاران نهادی است.

بیت کوین بخریم یا نه؟ بیت کوین تا کی بالا می‌رود ؟

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که رشد بیت کوین تا کی طول می‌‎کشد؟ در پیمایش صورت گرفته، در پاسخ به این سوال که بیت کوین تا کی بالا می‌رود ، یک سوم متخصصان تا نیمه نخست سال ۲۰۲۱ دیدگاه مساعدی دارند. ۱۷ درصد از متخصصان حاضر در پیمایش گفته‌اند بیت کوین تا سه ماه نخست سال ۲۰۲۱ رونق دارد و ۱۷ درصد نیز معتقدند این رشد قیمت تا سه ماه دوم نیز دوام می‌یابد. در این میان ۷ درصد معتقدند رشد بیت کوین تا پایان سال جاری خواهد بود. در زیر نمودار مربوط به نظرات کارشناسان در مورد اینکه قیمت بیت تا کی بالا می‌رود را مشاهده می‌کنید.

بیشتر بخوانید: قیمت بیت کوین در این هفته چه تغییری می‌کند؟

تاریخ تکرار می‌شود؟

یکی از سوالاتی که در مورد آینده بیت کوین و قیمت آن مطرح می‎شود، ترس از تکرار وقایع پایان سال ۲۰۱۷ و ابتدای سال ۲۰۱۸ است. در آن زمان، قیمت بیت کوین پس از رشد سریع خود به شدت کاهش یافت. در پاسخ به این سوال ۴۸ درصد از متخصصان معتقدند این ارز دیجیتال دچار چنین افتی نمی‌شود. از سوی دیگر، ۵۲ درصد موافقند که هر گونه افت شدیدی ممکن است. این موضوع نشان دهنده ریسکی است که در این بازار وجود دارد. بنابراین اگر قصد سرمایه‌گذاری در بیت کوین یا ارزهای دیجیتال را دارید، علاوه بر داشتن روحیه ریسک‌پذیری و دانش کافی در خصوص این گزینه، توزیع ریسک را در دستور کار خود قرار دهید. وجود گزینه‌های کم‌ریسک در سبد دارایی‌هایتان می‌تواند در صورت افت قیمت، عاملی برای زیان کمتر سرمایه‌تان باشد.

مقالات مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...