تحلیل هفتگی بیت کوین و ریپل

قیمت بیت کوین و ریپل در هفته جاری تا کجا می‌رود؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 98
  • 0
  قیمت بیت کوین و ریپل در هفته جاری تا کجا می‌رود؟
  مهمترین ارز دیجیتال در 7 روز اخیر از کانال 48 هزار دلاری صعود کرد و تا کانال 54 هزار دلاری بالا آمد. در واقع در یک هفته منتهی به 10 اکتبر (18 مهر) بیت کوین 13.37 درصد افزایش داشت. امروز به 56 هزار دلار رسیده است. اگر بیت کوین بخواهد در این هفته روند صعودی اخیر خود را حفظ کند، نباید به کمتر از 52 هزار و 679 دلار برسد.

  هفته گذشته برای ارزهای دیجیتال بسیار مهم بود. قیمت این ارزها با رشد چشمگیری مواجه شد که یکی از دلایل اصلی آن موضع رئیس فدرال رزرو موسوم به بانک مرکزی آمریکا در قبال ارزهای دیجیتال بود. برخی از کارشناسان معتقدند اعلام ژروم پاول درباره این که نهاد معتبر بین‌المللی فوق ارزهای دیجیتال را ممنوع نمی‌کند، چراغ سبزی برای رشد قیمت این ارزها ایجاد کرده است. در ادامه به بررسی چشم‌انداز قیمت بیت کوین و ریپل در 7 روز آینده از نگاه تحلیلگران وبسایت معتبر fxempire خواهیم پرداخت. همچنین به نقاط حمایت و مقاومت این ارزها اشاره می‌کنیم که برای ورود به بازار یا خروج از آن می‌توانند معیاری ارائه کنند.

  چشم‌انداز بیت کوین در هفته جاری

  مهمترین ارز دیجیتال در 7 روز اخیر از کانال 48 هزار دلاری صعود کرد و تا کانال 54 هزار دلاری بالا آمد. در واقع در یک هفته منتهی به 10 اکتبر (18 مهر) بیت کوین 13.37 درصد افزایش داشت. امروز به 56 هزار دلار رسیده است. اگر بیت کوین بخواهد در این هفته روند صعودی اخیر خود را حفظ کند، نباید به کمتر از 52 هزار و 679 دلار برسد. در این صورت، این ارز دیجیتال مهم خواهد توانست تا مقاومت اول یعنی 58 هزار و 462 دلار صعود کند. با رسیدن به این سطح قیمت، بیت کوین ممکن است با افت روبرو شود، اما اگر چشم‌انداز بازار صعودی باشد می‌تواند این مقاومت را بشکند و تا مقاومت دوم رشد کند. مقاومت دوم بیت کوین 62 هزار و 232 دلار است.

  سناریوی نزولی بیت کوین

  در صورتی که بیت کوین در 7 روز آتی به کمتر از 52 هزار و 679 دلار برسد، ممکن است روندی نزولی شکل بگیرد و این ارز دیجیتال را تا سطح حمایت اول یعنی 48 هزار و 909 دلار کاهش دهد. اگر بیت کوین تا این سطح افت کند، احتمال دارد خریداران فعال شوند و بار دیگر قیمت این ارز دیجیتال افزایش یابد. اما در صورتی که روند نزولی بماند این احتمال هم وجود دارد که سطح حمایتی اول شکسته شده و بهای آن تا سطح حمایتی دوم یعنی 43 هزار و 126 دلار افت کند.

  چشم‌انداز قیمتی ریپل در 7 روز آینده

  قیمت ریپل نیز در 7 روز گذشته (منتهی به 18 مهر) 7.65 درصد رشد کرده است. در حال حاضر قیمت هر ریپل حدودا 1.17 دلار است. اگر ریپل بخواهد این هفته را صعودی سپری کند، نباید قیمت آن به کمتر از 1.12 دلار برسد. در صورتی که ریپل بالای این مقدار باقی بماند، این قابلیت را دارد که تا سطح مقاومت اول این ارز دیجیتال یعنی 1.24 دلار هم افزایش پیدا کند. با رسیدن به این سطح دو اتفاق ممکن است بیفتد. اگر بازار نشانه‌های چندان مثبتی نداشته باشد، ریپل ممکن است با کاهش قیمت هم روبرو شود اما اگر هجوم خریداران در نزدیکی این قیمت بالا باشد، این مقاومت شکسته شده و بهای ریپل می‌تواند تا سطح مقاومت دوم یعنی 1.34 دلار هم بالا برود.

  سناریوی نزولی ریپل در هفته جاری

  در صورتی که ریپل به زیر 1.12 دلار افت کند، احتمال شکل‌گیری روندی نزولی در آن وجود دارد. در این شرایط، بهای ریپل می‌تواند تا 1.02 دلار افت کند. اگر پس از رسیدن قیمت ریپل به این سطح همچنان در بازار نااطمینانی وجود داشته باشد، قیمت ریپل می‌تواند تا سطح حمایتی دوم یعنی 0.9 دلار نیز پایین بیاید.

  جمع‌بندی

  در بالا به بررسی چشم‌انداز قیمت بیت کوین و ریپل در 7 روز آینده از نگاه تحلیلگران وبسایت معتبر fxempire پرداختیم. در این تحلیل سطوح حمایت و مقاومت را مشخص نمودیم. این سطوح می‌توانند در مورد ورود به یک ارز دیجیتال یا خروج از آن اطلاعاتی بدهند اما بهتر است با ابزارهای دیگر هم همراه شوند و تنها به آنها اکتفا نشود.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها