چشم‌انداز بیت کوین و اتریوم در 7 روز آتی

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 264
  • 0
  چشم‌انداز بیت کوین و اتریوم در 7 روز آتی

  در 7 روز گذشته قیمت هر بیت کوین تا 53 هزار و 360 دلار هم افت کرد اما امروز دوشنبه، همگام با باز شدن بازارهای جهانی، به نظر می‌رسد بیت کوین رشد خوبی داشته است.

  در هفته‌ای که گذشت، ارزهای دیجیتال با افت روبرو بودند. کاهش قیمت دو هفته اخیر موجب شده است سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال در مورد روند آینده آن به خصوص در 7 روز آینده پرسش‌هایی مطرح کنند. در این مطلب، بر اساس تحلیل وبسایت معتبر fxempire به بررسی تغییرات قیمت ارزهای دیجیتال اصلی از جمله بیت کوین و اتریوم در 7 روز آتی می‌پردازیم و سطوح حمایت و مقاومت آنها را نیز مشخص می‌کنیم. از آنجا که بیت کوین و اتریوم سهم بسیار بزرگی از بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارند، تغییرات قیمت آن دو به طور کلی روی ارزهای دیگر هم تاثیرگذار است.

  بیت کوین در 7 روز آینده

  در هفته منتهی به یکشنبه 7 آذر ماه، بهای بیت کوین 2.3 درصد افت کرد. این کاهش قیمت به دنبال افت 10.36 درصدی هفته قبل به وقوع پیوست. در 7 روز گذشته قیمت هر بیت کوین تا 53 هزار و 360 دلار هم افت کرد اما امروز دوشنبه، همگام با باز شدن بازارهای جهانی، به نظر می‌رسد بیت کوین رشد خوبی داشته و در حال حاضر در کانال 57 هزار دلار معامله می‌شود. برای آن که پادشاه ارزهای دیجیتال بتواند این هفته را با رشد پشت سر بگذراند و آن را ادامه دهد، نباید (پیوت آن) به 56 هزار و 789 دلار افت کند. در این صورت، امکان دارد بیت کوین تا سطح مقاومت اول خود یعنی 60 هزار و 23 دلار رشد کند. با رسیدن به این سطح مقاومت، ممکن است رشد قیمت این ارز دیجیتال متوقف یا حتی برعکس شود، اما اگر خریداران در این سطح قیمت همچنان تمایل به خرید آن داشته باشند، بیت کوین می‌تواند مقاومت اول را شکسته و تا سطح مقاومت دوم یعنی 62 هزار و 690 دلار هم صعود نماید.

  یک سناریوی نزولی برای بیت کوین

  در بالا به سناریوی صعودی مهمترین ارز دیجیتال اشاره کردیم. یک سناریوی نزولی هم برای آن وجود دارد. اگر بیت کوین به پایین‌تر از 56 هزار و 789 دلار بلغزد، ممکن است تا نخستین حمایت آن یعنی 54 هزار و 122 دلار افت کند. با رسیدن به این سطح قیمت، رشد بهای بیت کوین می‌تواند متوقف شود اما اگر پس از رسیدن به این سطح قیمت، همچنان فروشندگان دست بالا را در اختیار داشته باشند، بهای اتریوم امکان افت تا سطح حمایت دوم یعنی 50 هزار و 888 دلار را دارد.

  نگاهی به اتریوم در 7 روز آینده

  در هفته منتهی به 7 آذر، اتریوم کمتر از بیت کوین افت کرد و تنها 0.83 درصد کاهش یافت. دو هفته قبل نیز بهای اتریوم با کاهش همراه بود. با این حال، اتریوم امروز دوشنبه را با افزایش قیمت شروع کرده و بهای آن در حال حاضر حدود 4300 دلار است. در صورتی که اتریوم بخواهد 7 روز آینده را صعودی طی کند، نباید به کمتر از 4256 دلار افت کند. در این صورت احتمال دارد بهای اتریوم تا سطح مقاومت اول یعنی 4598 دلار هم صعود نماید. در صورتی که پس از رسیدن به این مقاومت همچنان اشتیاق برای خرید اتریوم وجود داشته باشد، بهای این ارز دیجیتال مهم می‌تواند تا سطح مقاومت دوم یعنی 4897 دلار هم افزایش یابد.

  کف احتمالی اتریوم در 7 روز آتی

  از سوی دیگر، اگر قیمت اتریوم به کمتر از 4256 دلاری افت نماید، شرایط برای افت آن تا 3957 دلار که نخستین سطح حمایتی محسوب می‎‌شود، فراهم می‌شود. در صورتی که پس از رسیدن به این قیمت، همچنان تمایل به فروش این ارز دیجیتال بالا باشد، شاید اتریوم این سطح حمایتی را به سمت پایین شکسته و تا سطح حمایتی دوم نیز افت کند. در این حالت، قیمت اتریوم می‌تواند تا 3616 دلار هم پایین بیاید.

  جمع‌بندی

  در این مطلب به بررسی سطوح حمایت و مقاومت مهمترین ارزهای دیجیتال پرداختیم. این سطوح می‌توانند راهنمایی‌هایی در خصوص ورود به بازار یا خروج از آن به ما ارائه دهند. با این حال بهتر است از معیارهای دیگری هم برای تصمیم‌گیری در مورد معامله ارزهای دیجیتال استفاده کنیم.

  تازه‌ترین‌ها