سرمایه+>افراد موفق>اسرار تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق>

اسرار تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 54
  • 0
  اسرار تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق

  ممکن است سالیان سال کارآفرین باشیم اما باز از خود این سوال را بپرسیم که چگونه می‌توان یک کارآفرین موفق بود؟ بارها و بارها شنیده‌ایم که داشتن ایده‌های نوآورانه و اجرای آن‌ها می‌تواند تا حد قابل توجه‌ای ما را تبدیل به یک کارآفرین موفق کند. اما جدا از این ویژگی باید جدیت و استمرار و دیگر عوامل را نیز به فهرست یک کارآفرین موفق اضافه کرد. می‌توان نام گزینه‌های این فهرست را اسرار تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق و یا عناوینی از این دست گذاشت. عمل کردن به تک تک این موارد در مسیر کارآفرینی نکته بسیار مهمی است.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  علاقه و دستیابی

  انسان در مرتبه‌ای از قدرت قرار دارد که اگر با اشتیاق بخواهد کاری را انجام دهد، حتی کائنات هم جلودار او نخواهند بود. اولین راز برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق این است که به آن چه که می‌خواهیم به دست آوریم علاقمند باشیم. اشتیاق در کار به این معنا است که شما مایلید ساعاتی عمده از بیداری خود را فدای ایده‌ای که مطرح کرده‌اید کنید. باید دقت داشت که داشتن علاقه در کار باعث می‌شود تیمی که به شما می‌پیوندد نیز از شما نیروی مضاعفی برای ادامه کار بگیرند.

  تحقق بخشی به ایده ها

  صرف داشتن ایده، هیچ کاری را جلو نمی‌برد. اگر ایده‌ها را به مرحله اجرا نرسانیم مانند یک حباب در لحظه شکل می‌گیرند و بعد از مدتی کوتاه نابود می‌شوند. مراحل اجرایی کردن ایده باید در گام‌های اولیه با سرعت هر چه تمام‌تر برداشته شوند تا ایده به قوت و ثبات برسد. گام‌های اول تحقق بخشی به ایده، همان پروراندن نقاط قوت و اصلاح نقاط ضعف آن است.

  آن چه یافت نشود آنم آرزوست!

  کارآفرین موفق بر فرصت‌هایی تمرکز می‌کند که دیگران حتی آن فرصت‌ها و موقعیت‌ها را نمی‌بینند. متاسفانه گاهی با تمام تلاش‌های‌مان در عرصه کارآفرینی دچار حواس پرتی‌هایی می‌شویم که باعث از دست رفتن برخی موقعیت‌های استثنایی می‌شوند. البته حواس پرتی‌ها و فراموش کردن اهداف اصلی در کارآفرینی معمولا به خاطر یک دلیل عمده رقم می‌خورند؛ انجام همزمان چندین کار و فاصله گرفتن از اصل موضوع باعث رنجش و عدم تمرکز در کار می‌شود.

  قاعده گنج و رنج

  موفقیت فقط از کار سخت حاصل می‌شود. موفقیت یک شبه وجود ندارد. به جلد مجلات و لبخند‌هایی که روی صورت یک کارآفرین موفق نقش بسته است نگاه کنید و لذت ببرید و امیدوار باشید. اما به یاد داشته باشیم که پشت این لبخندها سالیان سال زحمت و خون دل خوردن خوابیده است. هیچ میانبری در کار نیست و کارآفرینان موفق به شما خواهند گفت که خبری از یک شبه ره صد ساله رفتن نیست.

  مدیریت شکست

  امکان شکست نیز مانند موفقیت در هر کار و رسیدن به یک هدف، به ویژه در زمانی که کارآفرین هستیم، وجود دارد. شکست خوردن مهم نیست. این که واکنش ما در مقابل شکست به چه نحوی است مهم است. با خودمان به عنوان یک کارآفرین رودربایستی نداشته باشیم. اگر فکر می‌کنیم که شکست می‌تواند ما را بسیار ضعیف کند، پس بهتر است در هر گامی که برمی‌دارید ایمن حرکت کنید و از ثبات مراحلی که در تجارت‌تان پشت سر می‌گذارید مطمئن شوید. در صورتی که ریسک پذیر هستید و یا بیش از رقبای خود در کار مسلط هستید می‌توانید با توان بیش‌تر و به طور معقولانه‌ای بلندپروازانه‌تر حرکت کنید.

  راه طولانی موفقیت

  زمان جشن گرفتن صرفا به آخر سفر و رسیدن به مقصد مربوط نمی‌شود. اگر از یک کارآفرین موفق بپرسید چه زمانی به موفقیت دست پیدا خواهید کرد؟ بی شک او به شما خواهد گفت که همین که در مسیر قرار گرفته‌اید و حرکت می‌کنید موفق هستید. بی شک در مسیر طولانی موفقیت برای چشیدن طعم پیروزی باید تمام تمرکزمان را بر مسیر بگذاریم. قسمت عمده‌ای را تلاش کنیم و باقی مسیر را از زحمات‌مان لذت ببریم.

  بهره‌مندی از متخصصان

  کارآفرینی در هر زمینه‌ای نیازمند بهره‌مندی از متخصصان است. ممکن است خودمان در زمینه‌ای که می‌خواهیم کسب و کار راه بیانندازیم تخصص داشته باشیم اما جز خودمان نیاز به حضور یک تیم متخصص برای تنظیم ابعاد مختلف کار داریم. مشورت با تیم متخصص در گرفتن هر تصمیمی می‌تواند نجات دهنده باشد. می‌توان با یک نظر درست و دقیق از یک متخصص، مسیری مشخص و ایده آل را ساخت.

  بیشتر بخوانید: 4 ایده ارزشمند کارآفرینی از اوبر

  انعطاف پذیر اما پایدار

  یکی از خصوصیات بارز یک کارآفرین موفق این است که در انجام کار چابک باشد. انعطاف پذیری در مقابل اطلاعات جدید و سازگاری با تغییرات از دیگر ویژگی‌هایی است که باید برای موفقیت در کارآفرینی به خود اضافه کنیم. کار همیشه شامل روزهای راحتی و سختی می‌شود؛ باید تاب آوری به خرج دهیم و با هر بادی به خود نلرزیم و دست اندازهایی که پیش روی‌مان خواهد بود را با انعطاف و نرمی از سر بگذرانیم.

  کار همیشه شامل روزهای راحتی و سختی می‌شود؛ باید تاب آوری به خرج دهیم و با هر بادی به خود نلرزیم و دست اندازهایی که پیش روی‌مان خواهد بود را با انعطاف و نرمی از سر بگذرانیم.
  کارآفرینی در هر زمینه‌ای نیازمند بهره‌مندی از متخصصان است. ممکن است خودمان در زمینه‌ای که می‌خواهیم کسب و کار راه بیانندازیم تخصص داشته باشیم اما جز خودمان نیاز به حضور یک تیم متخصص برای تنظیم ابعاد مختلف کار داریم.
  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها