۳ داستان از ثروتمند شدن با دست‌های خالی/ هیچ سرمایه‌ای اندک نیست!

  • اشتراک‌گذاری
  • 305
  • 0
۳ داستان از ثروتمند شدن با دست‌های خالی/ هیچ سرمایه‌ای اندک نیست!

همه آرزو دارند از اتاقک تنگ و تاریک خود بیرون بیایند، از روزمرگی‌ها فرار کنند و در ساحلی گوشه دنیا وقت بگذرانند. همه انسان‌ها می‌خواهند به نحوی کنترل زندگی خود را به دست بگیرند تا سرنوشتی جذاب برای خود رقم بزنند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند برای شروع به کار در زمینه بازاریابی و موفقیت حتما نیاز به مدرک دانشگاهی دارند. امروزه در حالی‌که هر کسی می‌تواند از طریق اینترنت کسب درآمد کند، بسیاری از افرادی که می‌توانند در آینده کارفرمایی موفق شوند با خود فکر می‌کنند برای موفقیت حتما باید مدرک دانشگاهی یا نفوذ مالی داشته باشند و به این دلیل پا پس می‌کشند. می‌توان ثابت کرد که این طرز فکر کاملا غلط است. چه بسیار مردان و زنان پیر و جوانی بوده‌اند که اصلا تجربه کاری نداشته‌اند و علی رغم فقر و تحصیلات کم موفق شده‌اند. کافی است پشتکار داشته باشید، برای بلندمدت برنامه‌ریزی کنید و سرمایه خود را دست کم نگیرید. بنابراین اعتماد بنفس داشته باشید و دست به کار شوید چرا که شما نیز می‌توانید در آینده‌ای نه چندان دور در زمره افراد موفق باشید. در ادامه بررسی داستان زندگی ۳ نفر از کارآفرین‌های موفق می‌پردازیم.

سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

از اخراج از مدرسه تا موفقیت!

یکی از کارآفرین‌های موفق «سوفیا آمورو‌سو» است. آموروسو از سنین پایین به اختلال بیش فعالی مبتلا بود و در پی آن مجبور به ترک تحصیل شد. در ابتدا به کارهای مختلفی در مترو روی آورد و پس از طلاق والدینش به ساکرامنتو در کالیفرنیا نقل مکان کرد. در آن‌جا زندگی سختی داشت. در سال ۲۰۰۶ شروع به فروش لباس‌های قدیمی از طریق حساب خود در وبسایت ای بِی eBay کرد و به درآمدی کلان دست یافت و روزنامه نیویورک تایمز لقب “سیندرلای تکنولوژی” را به او داد. آموروسو درباره زندگی‌اش کتابی نوشته است و شرکت نتفلیکس سریال Girlboss «گِرل باس» را بر اساس زندگی او منتشر کرد. در سال ۲۰۱۷ آموروسو وبسایتی به نام گِرل باس مدیا Girlboss Media راه اندازی کرد. این وبسایت الهام بخش زنان است و به آنان این باور را می‌دهد که می‌توانند موفق شوند.

بر قله موفقیت با لباس ورزشی عرق گیر!

کوین پلانک یکی دیگر از کارآفرین‌های موفقی است که از صفر شروع کرده است. او بلافاصله پس از فارغ التحصیلی، با پولی که از گل فروشی در دانشگاه جمع کرده بود، در کنار چند وام تجاری، کارت اعتباری و پس‌اندازهای دیگر، موفق به تولید نمونه اولیه لباس فوتبالی شد که عرق را به خود جذب می‌کرد. او کسب و کار نوپای خود را از خانه مادربزرگش شروع کرد. در سال ۱۹۹۹ کوین جوان کل بودجه شرکت را خرج تبلیغی در مجله ای اِس پِن ESPN کرد و در پی این تبلیغ شانس به کوین رو کرد. به لطف این آگهی، تیم‌های فوتبال لیگ ملی NFL به صورت عمده شروع به خریدن این لباس‌ها با نام تجاری «آندر آرمور» Under Armour کردند و طی این خریدها سودی معادل یک میلیون دلار کسب کرد. از آن زمان تا کنون شرکت «آندر آرمور» Under Armour با مدیریت پلانک به رشد خود ادامه داد و شعبه‌های زیادی در بازار تاسیس کرد و هم اکنون یکی از تامین کنندگان عمده لباس ورزشی برای برخی از بزرگ‌ترین تیم‌های دنیا‌ست و سالانه ۵ میلیارد دلار درآمد خالص دارد.

نبوغ وارداتی یک مهاجر

«یان کوم» از دیگر کارآفرین‌های موفقی است که در شوروی سابق به دنیا آمد و در سال ۱۹۹۲ به همراه مادر و مادربزرگش به کالیفرنیا نقل مکان کرد. آن‌ها در کالیفرنیا در آپارتمان کوچکی که ایالت تحت برنامه‌های حمایتی به آن‌ها داده بود اسکان یافنتند. در سن ۱۶ سالگی کارفرمای جوان قصه ما در سوپرمارکتی به نظافت مشغول شد تا بتواند کمک خرجی برای خانواده‌اش باشد. سپس به تنهایی و بدون صرف هزینه و رفتن به کلاسی خود به فراگیری برنامه نویسی پرداخت و توانست ۹ سال در شرکت یاهو به عنوان مهندس زیر ساخت سایت کار کند. نقطه عطف زندگی کوم در سال ۲۰۰۹ اتفاق افتاد. در آن زمان کوم به توانایی شرکت اَپل Apple و اَپ استور app store نوپا پی برد. او که یک مغز متفکر بود و از هوش سرشاری بهره برده بود، یک هفته بعد واتس اپ را طراحی کرد.

بیشتر بخوانید: 5 عادت برای ثروتمند شدن در جوانی

جمع‌بندی

همان‌طور که دیدید دنیا پر از کارآفرین ‌های موفقی است که بی هیچ پشتوانه‌ای و با تلاش مضاعف به جایگاه فعلی خود دست یافته‌اند. بنابراین شما نیز می‌توانید در آینده‌ای نزدیک همت کنید و با ایده‌های نابی که در سر دارید به یکی از کارآفرین ‌های موفق تبدیل شوید. این گوی و این میدان!