سرمایه+>افراد موفق>۵ کتاب پیشنهادی بیل گیتس برای موفقیت>

۵ کتاب پیشنهادی بیل گیتس برای موفقیت

  • اشتراک‌گذاری
  • 225
  • 0

تا به حال این اصطلاح به گوش‌تان خورده که “کسانی که تمایل به یادگیری دارند، می‌توانند همه چیز را به دست آورند؟” مطمئنا بیل گیتس چنین کرده است! او هر هفته نهایت سعی خود را می‌کند تا کتاب بخواند. بیل گیتس که یکی از موفقترین افراد در جهان محسوب می‌شود، هر چند مدت یک بار کتاب‌هایی را معرفی می‌کند. برخی از کتاب‌های پیشنهادی او درباره موفقیت هستند، اما دامنه آنها صرفا محدود به موفقیت نمی‌شود. در ادامه نگاهی به کتاب های پیشنهادی وی برای موفقیت می‌اندازیم.

کتاب های پیشنهادی بیل گیتس

ماجراجویی‌های تجاری به قلم جان بروکس

برای دستیابی به موفقیتی بزرگ، لازم است بدانیم چرا کسب و کارهای مختلف موفق می‌شوند و چرا شکست می‌خورند. این کتاب به شرح چرایی موفقیت و شکست تجارت‌های مختلف می‌پردازد. این کتاب یکی از مهم‌ترین کتاب های پیشنهادی بیل گیتس است و این کتاب به قدری برای بیل گیتس مهم بود که او یک فیلم کوتاه درباره‌اش ساخت. او در این فیلم کوتاه با وارن بافت و دیگر رهبران برجسته حوزه تجارت مصاحبه می‌کند.

راه رفتن روی ماه با انیشتن اثر جاشوآ فوئر

این کتاب هم یکی از بهترین کتاب های پیشنهادی بیل گیتس برای موفقیت است. اگر شما انسانی فراموشکار هستید نمی‌توانید موفق شوید. این کتاب به شما می‌آموزد چگونه حقایق مفید را به خاطر بسپاریم و حافظه خود را تقویت کنیم. این کتاب به خصوص برای افرادی که اسم‌ها را فراموش می‌کنند عالی است. ناشر کتااب خود می‌گوید: “این کتاب حاصل تلاش یک ساله من برای تقویت حافظه است.”

ایده‌های خوب از کجا می‌آیند نوشته استیون جانسون

مداد، پنجره، صندلی و دیگر ایده‌ها از کجا آمده‌اند؟ برای موفقیت باید نوآور و خلاق باشیم. این کتاب به بررسی عواملی که زمینه ساز نوآوری موفق هستند می‌پردازد و یکی از مهم‌ترین کتاب های پیشنهادی بیل گیتس برای موفقیت است.

قدرتمندترین ایده جهان به قلم ویلیام روزِن

این کتاب یکی از کتاب های پیشنهادی بیل گیتس است. خیلی جالب است! در نگاه اول این کتاب در مورد موتورها و راه آهن است. اگر به موتور و راه آهن علاقمند هستید حتما این کتاب را بخوانید. این کتاب چرایی موفقیت موتورها و ماشین‌ها را در گذشته توضیح می‌دهد. هم چنین به بررسی این که چگونه راه آهن ‌ها چطور توانستند تغییر بزرگی در جهان ایجاد کنند و نقطه عطفی باشند می‌پردازد.

بیشتر بخوانید: 3 کتاب مفید کسب و کار به پیشنهاد زاکربرگ، جف بزوس و بیل گیتس

زندگی‌تان را می‌سازید به قلم پیتر بافِت

پیتر بافت خود از کودکی ثروتمند و موفق بوده است و این کتاب روایت داستان زندگی کودکی سخت کوش است که پدرش در موفقیت او خیلی موثر بوده است. این کتاب نیز از کتاب های پیشنهادی بیل گیتس است و خود بیل گیتس این کتاب را خوانده و می‌گوید: “حتما نباید فرزند مردی ثروتمند باشید تا نبوغ او را به ارث ببرید.” ناشر این کتاب نیز می‌پرسد: ” شما کدام را انتخاب می‌کنید؟ مسیری با کم‌ترین مقاومت و یا مسیری با بیش‌ترین رضایتمندی؟”.

مقالات مرتبط
💬 نظرات
برای نظر دادن وارد شوید
هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...