شرایط افت و صعود بیت کوین و اتریوم در هفته جاری

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 114
  • 0
  شرایط افت و صعود بیت کوین و اتریوم در هفته جاری

  در هفته‌ای که گذشت بازار ارزهای دیجیتال با افت قیمت روبرو شد. عمده دلیل این افت را می‌توان حمله چین به رمزارزها دانست. در روزهای اخیر نهادهای مالی این کشور استخراج و معامله ارزهای دیجیتال را ممنوع کردند. این رویداد موجب سقوط بیت کوین و به تبع از آن بازار ارزهای دیجیتال شد. اما سرنوشت ارزهای اصلی در این هفته چه می‌شود؟ شرایط افت و صعود بیت کوین و اتریوم در هفته جاری چیست؟ در ادامه مطلب به این موضوع می‌پردازیم.

  بیت کوین در هفته‌ای که گذشت

  بهای بیت کوین در یک هفته اخیر همان طور که گفتیم با افت همراه بود. قیمت هر بیت کوین که 8 روز پیش حدود 47 هزار دلار بود، با کاهش چشمگیر به 42 هزار دلار رسیده است. این افت قیمت و خبرهای مربوط به آن، بسیاری از فعالان بازار رمزارزها را نگران کرده است. به همین دلیل نیز بسیاری از آنها به دنبال پیدا کردن سطوح تکنیکالی برای ورود به بازار یا خروج از آن هستند.

  بیت کوین در هفته جاری چه می‌شود؟

  بر اساس نظر کارشناسان fxempire اگر بیت کوین بخواهد در هفته جاری رشد داشته باشد، سطح مقاومت اول را در 47 هزار و 119 دلار شاهد خواهد بود. اگر پس از رسیدن به این قیمت بازار همچنان صعودی باشد، سطح مقاومت دوم این ارز دیجیتال مهم 51 هزار و 47 دلار است. یعنی با شکستن سطح مقاومت اول اگر بازار همچنان صعودی باشد، بیت کوین می‌تواند به سطوح بالای 50 هزار دلار برگردد.

  بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

  یک سناریو برای کاهش قیمت

  با این حال، فعلا سناریوی افت در بیت کوین قوی‌تر است. اگر بیت کوین روند نزولی خود را طی کند، اولین سطح حمایتی را در سطح 41 هزار و 592 دلاری خواهد داشت. یعنی احتمال می‌رود با رسیدن به این سطح قیمت کمی افزایش یابد. اما اگر پس از رسیدن به این سطح همچنان سمت و سوی نزولی بازار حفظ شود، قیمت بیت کوین ممکن است تا سطح حمایتی دوم، یعنی 35 هزار و 749 دلار نیز افت کند. البته این سطوح تنها راهنماهای کلی در مورد نوسانات قیمت بیت کوین در این هفته هستند و برای تصمیم‌گیری در مورد خرید و فروش بهتر است همراه با معیارهای دیگری به کار گرفته شوند.

  اتریوم در این هفته چه تغییری می‌کند؟

  اتریوم نیز در روزهای گذشته وضعیت مساعدی را تجربه نکرده است. در 8 روز اخیر بهای اتریوم از کانال 3300 دلاری به 2900 دلاری افت کرده است. در ادامه نگاهی به سطوح حمایت و مقاومت اتریوم در این هفته خواهیم انداخت.

  بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال اتریوم چیست؟

  اتریوم در هفته جاری به کجا می‌رود؟

  بر اساس نظر دیروز کارشناسان fxempire در صورتی که قیمت اتریوم زیر 3019 دلار نیاید، می‌توانست تا سطح مقاومت اول یعنی 3400 دلار بالا برود و در صورتی که پس از رسیدن به این سطح قیمت روند صعودی همچنان حفظ می‌شد، سطح مقاومت 3715 دلاری را در پیش رو داشت. اما همان طور که دیدیم اتریوم اکنون در محدوده 2900 دلاری جای دارد. به این ترتیب اگر افت اتریوم ادامه یابد، می‌تواند تا سطح حمایت اول پایین برود. سطح حمایتی اول این ارز دیجیتال به عقیده کارشناسان 2692 دلار است. در صورت تداوم افت قیمت، اتریوم ممکن است تا سطح حمایتی دوم یعنی 2324 دلار هم نزول کند.

  تازه‌ترین‌ها