سرمایه+>ارز دیجیتال>۵ پیش‌بینی از آینده بیت کوین در سال ۲۰۲۱/ قیمت بیت کوین به دلار امروز: ۲۳۵۰۰>

۵ پیش‌بینی از آینده بیت کوین در سال ۲۰۲۱/ قیمت بیت کوین به دلار امروز: ۲۳۵۰۰

  • اشتراک‌گذاری
  • 121
  • 0

  امسال برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال بسیار پررونق بود. بهای ارز دیجیتال برتر، در روزهای اخیر با عبور از مرز ۲۴ هزار دلار، رکورد جدیدی برای قیمت خود کسب کرد. شیوع کوید-۱۹، تورم انتظاری در آمریکا و کاهش شاخص دلار، همگی بخشی از رشد ارزهای دیجیتال را توضیح می‌دهند. با این حال، سرمایه‌گذاری‌ های نوین صورت گرفته از سوی برخی سرمایه‌گذاران نهادی نیز نکته مهمی در این میان است. در ادامه به ۵ پیش‌بینی از وضعیت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ می‌پردازیم. قیمت بیت کوین به دلار امروز حدودا ۲۳ هزار و ۵۰۰ دلار است.

  قیمت طلا

  پذیرش بیشتر، اهرم رشد بیت کوین؟

  موضوع کاربرد بیت کوین در زندگی روزمره و ایفای نقش پول، همیشه مانند مساله مرغ و تخم مرغ بوده است. در واقع تعداد بسیار اندکی بیت کوین را می‌پذیرند زیرا تعداد اندکی آن را قبول دارند یا از آن استفاده می‌کنند. با این حال در سال ۲۰۲۰ این موضوع شاید تا حدودی تغییر کرده باشد. شرکت‌های معروف فین‌تک مانند اسکوئر در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند و شرکت‌های پرداخت اینترنتی مانند پی‌پل نیز برای کاربرانشان اجازه خرید و فروش بیت کوین را ایجاد کرده‌اند. در سال ۲۰۲۱ اقبال عمومی به بیت کوین می‌تواند بیشتر شود. به این ترتیب این امکان وجود دارد که پذیرش و نگهداری دارایی‌های دیجیتال از سوی مشتریان افزایش یابد. این موضوع برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال خبر خوبی است. بهای این رمزارز در سال گذشته در همین زمان حدود ۷۴۹۵ دلار بود اما قیمت بیت کوین به دلار امروز به ۲۳۵۰۰ دلار رسیده است.

  رقابت از جانب شرکت‌های بزرگ فناوری، رشد ارزهای دیجیتال و رکود بیت کوین؟

  بیت کوین با وجودی که عمر زیادی ندارد اما موسسات بزرگ و جهانی را وادار کرده تا به آن به عنوان یک ارز دیجیتال بین‌المللی فکر کنند. هر شرکتی که در زمینه پرداخت کار کرده باشد، می‌داند که بیت کوین در زمینه پرداخت‌های جهانی و ارزهای مختلف می‌تواند چقدر مهم باشد. پرداخت با بیت کوین سریع بوده و کارمزد اندکی برمی‌دارد. به همین دلیل هم موسسات جهانی را به فکر استفاده از آن به عنوان طریق و ابزار پرداخت انداخته است. امسال فیسبوک و گوگل طرح‌هایی را در مورد ارزهای دیجیتال بیان کردند. این موضوع می‌تواند روی بازار ارزهای دیجیتال، پذیرش و آینده آنها تاثیر بگذارد. با این حال، شاید محقق شدن این کار، تاثیر منفی اندکی بر روند بیت کوین در سال ۲۰۲۱ بگذارد.

  رقابت با بانک‌های مرکزی

  بر اساس گزارشی که امسال از سوی بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی منتشر شد، نشان می‌دهد که ۸۰ درصد از بانک‌های مرکزی جهان روی نوعی از ارزهای دیجیتال کار می‌کنند. چین بیش از بقیه کشورها این مسیر را دنبال می‌کند. اخیرا در اتفاقی در شرق چین، یک بخت‌آزمایی برگزار شد که در آن ۱۰۰ هزار نفر از ساکنان ۲۰۰ یوآن (معادل حدود ۳۰ دلار) در قالب یک کیف پول دیجیتال دریافت کردند. آنها تشویق شدند تا پول دیجیتال خود را به حساب‌های بانکی‌شان متصل کنند. اگر آنها پول دیجیتال خود را در مدت چند هفته خرج نمی‌کردند، این پول از بین می‌رفت. چین در حال جاانداختن یوآن دیجیتال است و این کار احتمالا تقاضا برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مستقل را کاهش دهد. سال بعد نیز چنین اتفاقاتی در برخی کشورها رخ می‌دهد.

  مقررات جدید، سدّی برای بیت کوین؟

  دولت جو بایدن در سه ماه نخست کار خود اولویت‌های مهمتری در مقایسه با مقررات‌گذاری روی ارزهای دیجیتال دارد. البته تشخیص سطح تخصص و حال و هوای کنگره نیز در این مورد کمی دشوار است. با این حال، به نظر می‌رسد که دولت دموکرات‌ها بیش از جمهوری‌خواهان نسبت به مقررات گذاشتن بر ارزهای دیجیتال تمایل داشته باشد. البته برخی نیز بر این باورند که دولت بایدن به دلایلی می‌تواند برای ارزهای دیجیتال مفید باشد. در مجموع، وزن گمانه‌زنی کارشناسان بیشتر به این سمت است که شاید مقررات به صورتی جامع‌تر و عقلایی‌تر لحاظ شوند اما رشد بیت کوین با سیاست‌های بایدن چندان متصور نیست.

  تداوم نوسانات

  از آنجا که ارزش بیت کوین مستقیما ارتباطی با جهان خارج و سیاست‌های مالی یا پولی ندارد، ممکن است قیمت آن به طریقه‌هایی که دشوار بتوان پیش‌بینی کرد یا حتی توضیح داد، بالا یا پایین برود. همین موضوع باعث می‌شود توصیه بیت کوین به عنوان یک سرمایه‌گذاری دشوار و در معرض زیان باشد. برخی می‌گویند بیت کوین در سال آینده به ۵۰ هزار دلار نیز خواهد رسید، با این حال، در صورت تغییر ذائقه سرمایه‌گذاران و انتقال پول آنان به بازارهای دیگر، این کار ممکن است به نفع بیت کوین تمام نشود. در صورت کاهش قیمت ممکن است همین روند صعودی در سال ۲۰۲۰ در سال ۲۰۲۱ نیز به نحوی معکوس تکرار شود.

  بیشتر بخوانید: تحلیل قیمت بیت کوین در روزهای آینده

  جمع‌بندی

  قیمت بیت کوین به دلار امروز افزایش ۳٫۵ درصدی یافته است. با این حال، اگر ۵ معیار بالا را در نظر بگیریم، یک معیار به رشد قیمت بیت کوین، سه مورد به کاهش قیمت بیت کوین و مورد آخر بدون نتیجه خاصی هستند. با این حال، به نظر می‌رسد سه معیار نخست به رشد بازار ارزهای دیجیتال اشاره دارند. در مجموع به نظر می‌رسد بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ صعود داشته باشد، اما این موضوع را نمی‌توان در مورد بیت کوین مطرح کرد.

  مقالات مرتبط
  💬 نظرات
  برای نظر دادن وارد شوید
  هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...