پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال مهم تا 21 تیر 1400

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 287
  • 0
  پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال مهم تا 21 تیر 1400

  ارزهای دیجیتال در هفته‌های اخیر دچار نوساناتی شده‌اند و بسیاری از سرمایه‌گذاران خود را با زیان روبرو کرده‌اند. با این حال، بهای بیت کوین در فاصله 7 روز اخیر میان 6 تیر تا 13 تیر با صعود همراه بود و از کانال 32 هزار دلار به کانال 35 هزار دلاری رسید. مدت‌ها است که بیت کوین در این کانال قرار دارد و افت چشمگیری نسبت به سه ماه قبل داشته است. در حال حاضر (دوشنبه 14 تیر 1400) بیت کوین در حدود 34 هزار و 200 دلار معامله می‌شود. اتریوم نیز در این 7 روز با افزایش روبرو بود و در بازه زمانی فوق از مرز 1800 دلاری به 2350 دلار افزایش پیدا کرد. اتریوم هم در حال حاضر نزدیک به 2300 دلار معامله می‌شود.

  نوسانات بازار رمزارزها موجب زیان بسیاری از افراد شده است و بسیاری مایلند بدانند این هفته بازارها چه خواهند شد. تحلیل دقیق بازارها بسیار دشوار و حتی شاید بتوان گفت ناممکن است، اما در اینجا تحلیل‌های قیمت ارزهای دیجیتال را از وبسایت معتبر fxempire می‌آوریم تا راهنمایی برای افراد باشد. یکی از راه‌های کمتر زیان کردن یا سود بردن در این بازار، استفاده از تحلیل‌های خبرگان و شناسایی نقاط مقاومت و حمایت است. در ادامه به تحلیل قیمت هفتگی بیت کوین واتریوم تا 21 تیر 1400 می‌پردازیم و نکاتی را نیز در این خصوص مطرح می‌کنیم.

  نقاط مقاومت و حمایت چیستند؟

  یکی از تحلیل‌هایی که می‌تواند در مدیریت دارایی به افراد کمک کند و موجب شود کمتر ضرر و زیان کنند یا حتی به سود دست پیدا کنند، شناخت نقاط مقاومت و حمایت است. در بازارهای مالی وقتی قیمت یک سهم یا دارایی تغییر می‌کند، تا بهای خاصی سقوط یا صعود می‌کند. اما در یک سطح قیمت، بازار و فعالان حاضر در آن واکنش نشان می‌دهند و حرکت سهم برعکس می‌شود. یعنی اگر قیمت یک دارایی مدتی افت کرده بود با رسیدن به آن سطح قیمت خاص، حرکت نزولی تمام شده و قیمت آن افزایش پیدا می‌کند. به این قیمت مشخص حمایت گفته می‌شود. از طرف دیگر، اگر قیمت صعود کرده باشد، در سطح قیمت مشخصی از رشد باز می‌ماند و حتی با افت روبرو می‌شود. به سطح قیمتی که در آن روند صعودی یک دارایی متوقف و برعکس می‌شود، مقاومت گفته می‌شود. شناخت مقاومت و حمایت می‌توانند ابزاری برای کمک به ما باشند تا زمان مناسب ورود و خروج از یک گزینه سرمایه‌گذاری را بشناسیم، هرچند در کنار آنها باید از معیارهای بیشتری استفاده کرد.

  تحلیل حرکت قیمت بیت کوین تا 21 تیر

  همان طور که گفتیم بیت کوین در 7 روز منتهی به 20 تیر با رشد همراه بود اما در حال حاضر قیمت کاهش یافته است. تحلیل fxempire این است که اگر قیمت بیت کوین در 7 روز آینده بتواند پس از افت، به بالای 34 هزار و 859 دلار برسد، تا رسیدن به 37 هزار دلار دشواری خاصی نخواهد داشت و با مقاومت خاصی روبرو نخواهد شد. اگر استقبال از بیت کوین باز هم صعودی باشد و بالاتر برود، دومین مقاومتی که با آن روبرو می‌شود، در سطح 38 هزار و 759 دلار است. این نقاط مقاومت می‌توانند نوعی راهنما برای سرمایه‌گذاران این بازارها باشند.

  این در حالی است که اگر بیت کوین نتواند از 34 هزار و 859 دلار به بالا برگردد، احتمال افت قیمت در آن بیشتر می‎شود. با افت قیمت بیت کوین، نخستین سطح حمایتی که پدیدار می‌شود، در عدد 33 هزار و 117 دلار است. اما اگر بیت کوین بیش از این هم به کاهش قیمت ادامه بدهد، می‌تواند تا 30 هزار و 959 دلار نیز افت کند.

  تحلیل حرکت قیمت اتریوم تا 21 تیر

  در بالا اشاره کردیم که قیمت اتریوم در 7 روز گذشته با افزایش همراه بود. با این حال، اتریوم امروز با افت همراه بود. اگر قیمت اتریوم بتواند از 2223 دلار به بالا برگردد، کار دشواری برای رشد در این بازه زمانی ندارد و می‌تواند تا 2489 دلار بالا برود. از سوی دیگر، اگر این ارز دیجیتال مهم با استقبال بیشتری مواجه شود، می‌تواند بیشتر نیز افزایش پیدا کرده و تا 2655 دلار صعود کند. اینجا است که دومین مقاومت اتریوم در راه افزایش قیمت آن پدیدار می‌شود.

  از سوی دیگر، اگر اتریوم نتواند از 2489 دلار به سمت بالا برگردد، روندی نزولی را احتمالا شروع خواهد کرد. در این صورت قیمت اتریوم در بازار می‌تواند در وهله نخست تا 2057 دلار کاهش پیدا کند. در این سطح از قیمت، حمایت اول فعال می‌شود و مانعی بر سر راه کاهش بیشتر ایجاد می‌نماید. با این حال، اگر افت قیمت شدید باشد و از این مقدار نیز پایین‌تر برود، بهای اتریوم می‌تواند تا 1791 دلار نیز افت کند. این قیمت دومین سطح حمایتی اتریوم است که سد محکمتری برای جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت اتریوم است.

  نکته آخر

  در بالا به تحلیل قیمت اتریوم و بیت کوین از دید fxempire پرداختیم. با این حال، برای سرمایه‌گذاران ایرانی بازار ارزهای دیجیتال یک مساله دیگر نیز مهم است و آن تغییر برابری ریال و دلار در بازار آزاد است. آینده قیمت دلار در بازار آزاد تا حدود زیادی به احیای توافق برجام نیز بستگی دارد. قیمت بیت کوین، اتریوم و ارزهای دیجیتال با دلار تعیین می‌شود. به همین دلیل هم در صورتی که احیای برجام با مشکلات جدی روبرو شود، همگام با افزایش نرخ دلار در بازار، ارزش سرمایه‌گذاری افراد برحسب ریال بالاتر می‌رود. از سوی دیگر، اگر احیای برجام به زودی صورت گیرد و دلار قیمت پایین‌تری در بازار پیدا کند، عملا سرمایه‌گذاری ایرانیان در بازار رمزارزها با کاهش روبرو می‌شود. این کاهش می‌تواند کوتاه‌مدت یا بلندمدت باشد و به مسیری که تورم و اقتصاد ایران طی خواهد کرد، بستگی دارد.

  تازه‌ترین‌ها