سرنوشت بیت کوین در ماه جاری چه می‌شود؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 52
  • 0
سرنوشت بیت کوین در ماه جاری چه می‌شود؟

قیمت بیت کوین در 10 روز اخیر روند صعودی داشته است. این ارز دیجیتال مهم که در سه ماه و نیم اخیر با افت شدیدی مواجه شده و از کانال 63 هزار دلاری به 29 هزار دلار رسیده بود، در روزهای اخیر افزایش یافت و به مرز 42 هزار دلار رسید. با این حال، امروز بیت کوین نتوانست کانال 40 هزار دلاری را حفظ کند و بار دیگر به 39 هزار دلار افت کرد. این فراز و فرود و نوسانات بیت کوین باعث شده است سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال با نااطمینانی در این بازار مواجه باشند و بسیاری از آنها زیان کنند. در ادامه تحلیل یکی از کارشناسان ارزهای دیجیتال برای آگاهی از سرنوشت بیت کوین در ماه جاری را ذکر می‌کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین در یک ماه جاری

رابرت پتروچی در وبسایت دیلی فارکس به پیش‌بینی قیمت بیت کوین در ماه آگوست (دهم مرداد تا نهم شهریور 1400) پرداخته است. وی معتقد است نوسانات بیت کوین در دو ماه اخیر زیاد بوده است. با این حال به اعتقاد وی قیمت سفته‌بازی در بیت کوین بین 26 هزار و 500 تا 51 هزار دلار متغیر خواهد بود. به نظر پتروچی دستیابی بیت کوین به یک روند صعودی در 10 روز اخیر و پیش از شروع شدن ماه آگوست، موجب شده است ریسک سفته‌بازی و تقاضای سفته‌بازانه شکل بگیرد. معامله‌گران باید در خصوص رصد و پایش روندهای تکنیکی بسیار مراقب باشند و اگر آگاهی خوبی از بازار داشته باشند، می‌توانند سود کسب کنند.

حمایت و مقاومت‌های بیت کوین کجاست؟

به عقیده این تحلیلگر، نقاط 41 تا 42 هزار دلاری می‌توانند مقاومت قدرتمندی به حساب بیایند و در صورتی که بیت کوین بار دیگر شروع به تضعیف شدن نماید، معامله‌گران می‌توانند انتظار داشته باشند بهای بیت کوین تا 37 هزار دلار نیز افت کند. در این سطح قیمتی حمایت قدرتمندی برای بیت کوین وجود دارد. در صورتی که بیت کوین به این سطح از قیمت برسد و به کمتر از آن هم افت نماید، می‌تواند نشانه منفی برای بیت کوین و روند صعودی آن تلقی شود. در واقع رسیدن بهای بیت کوین به این میزان نشان دهنده افت بیشتر این ارز دیجیتال مهم خواهد بود.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد آشنایی با ارزهای دیجیتال

روند نزولی بیت کوین تا کجا می‌تواند پیش برود؟

سطح 34 هزار دلاری می‌تواند از نظر روانشناختی سطح مهمی باشد. در صورتی که این سطح حمایتی از دست برود، معامله‌گران ممکن است گمانه‌زنی‌های جدیدی در مورد افت بیشتر بیت کوین داشته باشند و بار دیگر به مقادیر معامله شده در یکی دو ماه گذشته برمی‌گردیم. در صورتی که قیمت بیت کوین تا 31 هزار دلار افت کند، نشانه بسیار بدی برای بیت کوین خواهد بود و باید منتظر اخبار بد بیشتری باشیم.

روند صعودی بیت کوین تا کجا می‌تواند پیش برود؟

در بالا سناریوی نزولی بیت کوین را شرح دادیم. از سوی دیگر، اگر قیمت بیت کوین رشد کند و حتی حباب‌های سفته‌بازانه شکل بگیرد، قیمت آن می‌تواند به مقاومت‌های بالاتر صعود کند. اگر بیت کوین به 42 هزار دلار برسد و از آن بگذرد، می‌تواند تا 44 یا 45 هزار دلاری نیز بالا برود. البته این در صورتی است که معامله‌گران احساس کنند قیمت بیت کوین صعودی است. در این صورت با تداوم این خوش‌بینی، بیت کوین می‌تواند تا 10 شهریور به 50 هزار دلار نیز برسد.

بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

سخن آخر

به عقیده پتروچی معامله‌گران باید مراقب نوسانات بیت کوین باشند و از تاکتیک‌های مدیریت ریسک خود خردمندانه استفاده کنند. جاه‌طلبی بیش از حد در معامله کردن این ارز دیجیتال می‌تواند پیامدهای هزینه‌بری داشته باشد.

تازه‌ترین‌ها