سرمایه+>افراد موفق>۱۰ ثروتمند برتر جهان چه کسانی هستند؟>

۱۰ ثروتمند برتر جهان چه کسانی هستند؟

  • اشتراک‌گذاری
  • 24
  • 0

  شاید برای شما جالب باشد که با ثروتمندترین افراد جهان آشنا شوید. شاید برخی از آنان را نیز بشناسید. نگاهی به ثروتمندترین افراد جهان نشان می‌دهد عقیده بسیاری از افراد که فکر می‌کنند موفقیت و ثروت با ارث رسیدن پول حاصل می‌شود، چندان هم درست نیست. کافی است به این اسمی و داستان زندگی آنان نگاهی بیندازید. به نظر می‌رسد موفقیت تا حدود زیادی به پشتکار، تلاش و آینده نگری ارتباط داشته باشد. در ادامه ۱۰ ثروتمند برتر جهان را معرفی و زمینه‌های فعالیت آنان را بررسی می‌کنیم.

  ثروتمندان برتر جهان

  بزوس، ماسک و گیتس در صدر ثروتمندان جهان

  مروری بر اسامی میلیاردرهای بزرگ درج شده در بلومبرگ، نشان می‌دهد جف بزوس آمریکایی، بنیانگذار و مدیر عامل آمازون، با داشتن ۱۹۲ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد جهان است. ثروت او از ابتدای سال تقریبا ۷۷ میلیارد دلار افزایش داشته است. پس از وی، ایلان ماسک قرار دارد. نامی که به دلیل پروژه‌های جاه‌طلبانه‌اش از جمله برنامه‌های فضایی اخیر بیش از پیش بر سر زبانها افتاده است. ثروت وی که بنیانگذار و مدیر عامل اِسپِیس ایکس و هم چنین بنیانگذار تسلا موتورز و پِی پل است، به ۱۶۰ میلیارد دلار می‌رسد. ثروت ماسک از ابتدای سال ۲۰۲۰ حدود ۱۳۳ میلیارد دلار افزایش داشته است. پس از این دو، بیل گیتس مشهور قرار دارد. وی به دلیل بنیانگذاری شرکت مایکروسافت و کارهای خیر شهرت دارد. ثروت او ۱۳۲ میلیارد دلار است که از ابتدای سال جاری میلادی ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار افزایش داشته است.

  سایر ثروتمندان برتر جهان

  در رتبه چهارم، برنارد آرنوی فرانسوی قرار دارد. وی بنیانگذار شرکت اِل وی اِم اِیچ LVMH است که از بزرگ‌ترین شرکت کالاهای لوکس جهان به شمار می‌رود. وی ۱۱۱ میلیارد دلار ثروت دارد که از ابتدای سال ۲۰۲۰ تقریبا ۶ میلیارد دلار افزایش داشته است. این شرکت صاحب بزرگ‌ترین و مشهورترین برندها از جمله لوویس ویتون، بولگاری، دیور و بسیاری دیگر است. مارک زاکربرگ در رده پنجم ثروتمندان بزرگ جهان جای دارد. او که بنیانگذار شبکه اجتماعی فِیسبوک است، ۱۰۵ میلیارد دلار ثروت دارد که از ابتدای سال ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار افزایش داشته است. رتبه بعد متعلق به وارن بافت است. او که سرمایه گذار بزرگی است در حوزه‌های مختلفی فعالیت داشته و مالک شرکت بِرکشایر هاتاوی و بسیاری از شرکت‌های دیگر است. ثروت او تقریبا به ۸۶ میلیارد دلار می‌رسد. بافِت از ابتدای سال تقریبا ۳ میلیارد دلار از این ثروت را از دست داده است. پس از آنها لری پیج در رتبه هفتم قرار دارد. این کارآفرین و مبتکر آمریکایی یکی از بنیانگذاران شرکت گوگل است و تقریبا ۸۳ میلیارد دلار ثروت دارد که از ابتدای سال ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار افزایش داشته است.

  استیو بالمر آمریکایی؛ نفر هشتم از لیست ده ثروتمند برتر جهان است. او قبلا مدیر عامل شرکت مایکروسافت در حوزه تکنولوژی بود و تمام دارایی‌اش را از کارمندی در بخش‌های مختلف این شرکت به دست آورد. جالب اینجاست که او هیچ خویشاوند و رابطی در این شرکت نداشت. ثروت او تقریبا ۸۱ میلیارد دلار است که از ابتدای سال ۲۳ میلیارد دلار افزایش داشته است. سرگئی برین رتبه نهم را در اختیار دارد. او یک کارآفرین آمریکایی در حوزه تکنولوژی است و با لری پیج شرکت گوگل را راه انداخت. ثروت او به ۸۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار می‌رسد که از ابتدای سال ۱۸ میلیارد افزایش داشته است. در رتبه دهم نیز لری الیسون قرار دارد. او مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران شرکت اوراکل در زمینه تکنولوژی و نرم فزارهای پایگاه داده است. ثروت او تقریبا به ۷۹ میلیارد دلار می‌رسد که از ابتدای سال ۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار افزایش داشته است.

  بیشتر بخوانید: قطری‌ها نهمین مردم ثروتمند دنیا

  خانه افراد ثروتمند برتر جهان کدام کشور است؟

  نگاهی به کشورهای این ۱۰ ثروتمند برتر نشان می‌دهد ۹ نفر از این فهرست ۱۰ نفره آمریکایی و یک نفر از آنها فرانسوی است. ثروتمندترین فرد آسیا نیز موکش آمبانی است که در رده یازدهمین ثروتمند برتر جهان قرار دارد. دارایی او به ۷۶٫۹ میلیارد دلار می‌رسد و از ابتدای سال جاری میلادی ۱۸٫۷ میلیارد کسب کرده است. ملیت آمبانی هندی است. همچنین به نظر می‌رسد فناوری نقش مهمی را در ثروتمند شدن این افراد ایفا کرده است. ۸ مورد از ۱۰ ثروتمند برتر جهان در حوزه فناوری فعالیت می‌کنند و تنها یک نفر در حوزه کالاهای مصرفی و یک نفر نیز در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند. به نظر می‌رسد فناوری راهی برای کسب ثروت پیش پای افراد می‌گذارد.

  مقالات مرتبط
  💬 نظرات
  برای نظر دادن وارد شوید
  هنوز نظری داده نشده است، شما اولین نفر باشید...