5 نظر از افراد برجسته درباره بیت کوین

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 393
  • 0
  5 نظر از افراد برجسته درباره بیت کوین

  با اوج گیری قیمت بیت کوین و این ارز دیجیتال در جهان، بسیاری از مردم به فکر سرمایه گذاری در بیت کوین افتاده‌اند. بیت کوین یک ارز دیجیتال است که هیچ پشتوانه فیزیکی ندارد و موافقان و مخالفان زیادی دارد. در روزهای اخیر و پس از خرید قابل توجه بیت کوین از سوی ثروتمندترین فرد جهان، یعنی ایلان ماسک، این ارز دیجیتال بیش از پیش بر سر زبان‌ها افتاده است. از بیل گیتس گرفته تا ایلان ماسک و بسیاری از کارآفرینان دیگر و افراد معروف در حوزه سرمایه گذاری و کسب و کارهای موفق، نظرات متفاوتی در خصوص خرید بیت کوین دارند. در ادامه به بیان برخی از این نظرات می‌پردازیم.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  بیل گیتس؛ ناسازگار در مورد بیت کوین

  بیل گیتس که نامش با برند جهانی مایکروسافت و ساخت سیستم‌های نرم افزار در جهان مترادف است، اخیرا در مورد بیت کوین نظراتی ارائه داده است. او می‌گوید: "بیت کوین یک نوع چرخش فنی مالی است!". توجه داشته باشیم مردی که این نظر را داده است یکی از بزرگ‌ترین افرادی است که در عرصه فناوری انقلاب‌های پی در پی انجام داده است. به جرات می‌توان گفت که قبل از بیل گیتس، تمام محاسبات در بهترین حالت با دستگاه‌های غول پیکری انجام می‌شد. اما بیل گیتس با طراحی‌های نرم افزاری این رویا که هر کس بتواند با رایانه خود تمام کارهای شخصی ماشینی خود را انجام دهد، به حقیقت رساند. علی رغم برخی نظرات وی در مورد بیت کوین که مثبت بوده، به طور کلی ایده های او در این خصوص ناسازگار بوده اند.

  اریک امرسون اشیمت

  از آن جا که بیت کوین یک نوع ارز دیجیتال است پس بد نیست نظر اریک امرسون اشمیت – مدیر عامل گوگل – را هم در این رابطه بدانیم. اریک می‌گوید؛ بیت کوین یک دستاورد چشمگیر رمزنگاری شده است. "موضوعی که این ارز دیجیتال را شگفت انگیز می‌کند منحصر به فرد بودن آن است. تولید چیزی که در دنیای دیجیتال قابل تکرار نباشد دارای ارزش فوق العاده‌ای است!". با این حرف ها می توان اشمیت را از هواداران ارزهای دیجیتال به حساب آورد.

  کیم داتکام اشمیتز

  کیم داتکام که بیش‌تر با نام «کیمبال» شهرت دارد، یک کارآفرین اینترنتی و فعال سیاسی آلمانی تبار است. شهرت کیم داتکام به خاطر راه اندازی خدماتی مانند (Megaupload) است که در سال‌های اخیر ثروت هنگفتی را پیرو موفقیتش کسب کرده است. کیم داتکام درباره بیت کوین می‌گوید؛ "بیت کوین، یک تحول بسیار هیجان انگیز است. این ارز دیجیتال قابلیت جهانی شدن دارد و من پیش بینی می‌کنم که در دهه آینده رشد افزایشی داشته باشد و مهم‌تر از حضورش، بتواند به یکی از مهم‌ترین راه‌های پرداخت آنلاین و انتقال دارایی در جهان تبدیل شود!". زمانی که چنین فردی که موفقیت‌های پی در پی در جهان دیجیتال را از آن خود کرده است در مورد بیت کوین صحبت می‌کند باید دقت کرد و بیش از پیش به اهمیت حضور ارز دیجیتال پی برد.

  تایلر هوارد وینکلوس

  اما در میان تمام جملاتی که از انسان‌های تاثیرگذر می‌شنویم، جمله تایلر هوارد وینکلوس که خود او از بنیانگذاران ارز دیجتیال رمزنگاری شده است از همه جالب‌تر به نظر می‌رسد. او در مورد بیت کوین می‌گوید؛ "ما تصمیم گرفته‌ایم تا پول و باورهای‌مان در مورد معاملات پولی را در چارچوب ریاضیات بیاوریم تا به دور از سیاست و خطاهای انسانی بتوانیم نقل و انتقالات را علمی‌تر انجام دهیم.". با این نظرات، پر واضح است که در حال ورود به جهانی متفاوت هستیم و قرار است از چارچوب‌های شناخته شده جدا شویم و وارد عرصه جدیدی از مفهوم پول و معاملات شویم.

  نسیم نیکلاس طالب، انتقاد به رشد بیت کوین

  در این میان شخصیت مهمی مانند نسیم نیکلاس طالب هم به ایراد نظر در باره بیت کوین پرداخته است. او بیت کوین را به عنوان بیمه نامه ای برای آینده بشر و موضوعی ضروری می داند. با این حال، نظر وی در حال حاضر نسبت به این قیمت چندان مساعد نیست. آخرین خبرها حاکی از فروش بیت کوین های او است.

  بیشتر بخوانید: قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته جاری چه می‌شود؟

  جمع بندی

  به طور کلی به نظر می‌رسد بیت کوین یا ارزهای دیجیتال آینده خوبی داشته باشند. با این حال، قیمتی که در حال حاضر این دارایی دارد، ممکن است بیش از اندازه بالا باشد و باید برای ورود به این بازار با نهایت دقت وارد شد. علاوه بر این، نمی توان نقطه دقیقی برای اینکه این ارزها به ارزهای معتبر تبدیل شوند و به نحوی فراگیر مورد قبول قرار گیرند، تعیین کرد. به همین دلیل هم هنوز ریسک های این بازار بالا هستند.