تحلیل هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال

قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته جاری چه می‌شود؟

امیر شاملویی
  • اشتراک‌گذاری
  • 150
  • 0
  قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته جاری چه می‌شود؟

  در روزهای اخیر قیمت ارزهای دیجیتال با افت همراه بود و امروز به کانال 32 هزار دلاری سقوط کرد. قیمت اتریوم نیز به کمتر از 2 هزار دلار رسید. علت اصلی این ریزش قیمت، انتشار خبرهایی در مورد توقف فعالیت ماینرها در چین بوده است. مدتی است که بحث‌هایی در مورد نظارت بر فعالیت ماینرهای بیت کوین از سوی مقامات چینی مطرح شده و هر بار بهای بیت کوین را تحت تاثیر قرار داده است. با این شرایط بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال این سوال را مطرح می‌کنند که قیمت بیت کوین و اتریوم در هفته جاری چه خواهد شد؟ در ادامه به تحلیل صورت گرفته از سوی وبسایت fxempire می‌پردازیم.

  تحولات بیت کوین در 7 روز پیش رو

  بیت کوین در هفته منتهی به 20 ژوئن (یعنی 30 خرداد 1400) شاهد افت زیادی بود و از محدوده 37 هزار دلاری به حدود 35 هزار دلار تنزل پیدا کرد. در حال حاضر قیمت بیت کوین به محدوده 32 هزار دلار رسیده است. کارشناسان fxempire معتقدند در صورتی که قیمت بیت کوین به همین صورت ادامه پیدا کند، نخستین حمایت این ارز دیجیتال در 32 هزار و 270 دلار ظاهر خواهد شد. اگر قیمت بیش از این کاهش پیدا کند و این حمایت بشکند، بهای بیت کوین می‌تواند تا 28 هزار و 910 دلار نیز کاهش یابد. این در حالی است که در صورت افزایش قیمت بیت کوین در بازار، نخستین مقاومت بر سر راه آن در 40 هزار و 132 دلار پدیدار می‌شود. رشد بیشتر قیمت بیت کوین نیز می‌تواند بهای آن را در هفته جاری به مقاومت دوم برساند. این مقاومت 44 هزار و 634 دلار است. آگاهی از این سطوح حمایت و مقاومت می‌تواند برای سرمایه‌گذاران مفید باشد.

  بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد آشنایی با ارزهای دیجیتال

  تحلیل قیمت اتریوم در هفته آینده

  اتریوم نیز در هفته منتهی به 20 ژوئن (30 خرداد 1400) با افت همراه بود. بهای این ارز دیجیتال معتبر در حال حاضر به کمتر از 2 هزار دلار رسیده است. کارشناسان fxempire معتقدند در صورت افت قیمت اتریوم در این هفته، بهای آن می‌تواند تا 1977 دلار کاهش پیدا کند. اگر بیش از این نیز بازار نزولی باشد، قیمت اتریوم به حمایت دوم در سطح 1711 دلار سقوط خواهد کرد. از سوی دیگر، افزایش بهای اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند آن را به سطح مقاومت 2574 دلاری برساند. اگر در طول هفته اوضاع بازار بهتر شود و سطح مقاومت اول شکسته شود، قیمت اتریوم در 7 روز آتی می‌تواند تا 2906 دلار هم بالا برود.

  بیشتر بخوانید: بیت کوین چیست و چقدر برق مصرف می‌کند؟

  جمع‌بندی

  در حال حاضر و با توجه به افت قیمتی ارزهای دیجیتال در 21 ژوئن (31 خرداد 1400) بازار در مسیر نزولی قرار گرفته است. در این شرایط فعال شدن سطوح حمایتی قیمت ارزهای دیجیتال احتمال بیشتری دارد. با این حال، بازار ارزهای دیجیتال ثابت کرده است که افت و صعود آن کمی غیرمنتظره است و نوسانات چشمگیری در آن اصلا دور از انتظار نیست. یک نکته مهم دیگر که در بازدهی ارزهای دیجیتال برای ایرانیان اهمیت دارد، احیای برجام است. بازگشت به برجام می‌تواند قیمت دلار را کاهش دهد و به این ترتیب دارندگان ایرانی این ارزهای دیجیتال با زیان مواجه شوند. افزایش دلار در بازار آزاد نیز برای سرمایه‌گذاران ایرانی رمزارزها سود در پی خواهد داشت.

  بیشتر بخوانید: چگونه بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنیم؟

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها