سرمایه+>کسب‌و‌کار موفق>4 کاری که باید قبل از راه انداختن یک کسب و کار انجام داد>

استفاده از خبرگان و دانش آن ها

4 کاری که باید قبل از راه انداختن یک کسب و کار انجام داد

احسان والیان
  • اشتراک‌گذاری
  • 145
  • 0
  4 کاری که باید قبل از راه انداختن یک کسب و کار انجام داد

  هر چقدر هم موفق و کارآمد باشیم باز در کسب و کار خود مرتکب اشتباهاتی می‌شویم. خوب می‌دانیم اگر قبل از رخ دادن اشتباهات‌مان به شناخت درستی از اشتباهات معمول در کار رسیده بودیم می‌توانستیم جلو آن‌ها را بگیریم و در نتیجه سرعت و کیفیت کار خود را بیش از پیش بالا ببریم. ممکن است در آغاز کار به این خاطر که کسب و کار کوچکی داریم و هنوز آن طور که باید جان نگرفته و وارد عرصه نشده بسیاری از اشتباهات را نادیده بگیریم و آن‌ها را طبیعی قلمداد کنیم. اما باید دانست که همین اشتباهات به ظاهر طبیعی می‌توانند روند حرکت ما را به شدت کند کنند و حتی به آسیب کسب و کار ما منجر شوند. برای جلوگیری از اشتباهات باید 4 کار پیش رو را انجام دهیم.

  سرمایه گذاری آنلاین با کیان دیجیتال

  همه کاره نباشید!

  حتی صاحبان کسب و کارهای بزرگ نیز مرتکب چنین اشتباهی می‌شوند. اما این اشتباه که همه کارها را تنها یک نفر به دست بگیرد بیش‌تر در کسب و کارهایی که تازه کار خود را شروع کرده‌اند دیده می‌شود. افراد به بهانه این‌که خودشان می‌توانند این حجم از کار را انجام دهند از کمک دیگران بهره نمی‌گیرند. همین امر باعث می‌شود بعد از مدت کوتاهی دچار خستگی و تکرار اشتباهاتی شوند. در چنین شرایطی گاهی به خود می‌آییم و می‌بینیم کسب و کارمان رشد کرده و نیاز به افراد دیگر برای همکاری داریم. اما جمع کردن یک تیم در زمانی که سرمان شلوغ شده است کار بسیار دشواری است.

  نقش موثر مشاوران و ناظرین

  این مورد نیز مانند نکته قبل به استفاده از نیروهای دیگر اشاره دارد. منتها با این تفاوت که ممکن است شما به عنوان مدیر مجموعه و کسب و کاری که راه انداخته‌اید، اقدام به استخدام متخصصین برای انجام کارهای مختلف کرده باشید. اما شاید بعد از مدتی حتی برای مدیریت تمام ابعاد کاری‌تان وقت و نیروی کافی را نداشته باشید. پیشنهاد می‌شود که مشاوران و ناظرین مناسبی را به کار بگیرید تا بتوانید به گزارش‌های دقیق‌تری از وضعیت فعالیت خود دسترسی پیدا کنید.

  تیم همفکر

  بیش از این که به دنبال افراد ماهر بگردید به دنبال افرادی بگردید که مانند خودتان دغدغه‌مند هستند و دل‌شان می‌خواهد بزرگ‌تر از آن چیزی باشند که هستند. گاهی برای تشکیل یک تیم همفکر که در یک هدف گام بردارند باید ماه‌ها وقت گذاشت. اما بعد از موفق شدن به جمع‌آوری چنین تیمی می‌توانید از بابت پیشرفت هر روزه کسب و کار خود آسوده خاطر باشید. بسیاری از کسب و کارها در آغاز کار خود هیچ پشتوانه تخصصی نداشته‌اند و تنها با تلاش و امر خواستن توانسته‌اند به جایگاهی که می‌خواستند برسند.

  بیشتر بخوانید: افت شاخص کل بورس به مرز 1.1 میلیون واحدی

  هزینه برای نیازمندی ها

  هر ابزاری که برای کسب و کارتان نیاز دارید را فراهم کنید. پرداخت هزینه نرم افزار و اشتراکات برای رصد آمارهای کاری که دارید ممکن است سخت و ناخوشایند باشد. اما چیزی که در نهایت می‌تواند به رشد بلند مدت کسب و کار شما کمک کند، تسلط شما است که باعث و بانی آن دسترسی به همین ابزارهایی است که در اول کار پر هزینه به نظر می‌آمدند.

  مقالات مرتبط
  پربازدیدهای اخیر
  تازه‌ترین‌ها